Ik heb sinds enkele dagen vastlopers met de dbox als ik een aantal keer van kanaal heb geswitcht, echter niet zo lang als het bekende probleem probleem en ik gebruik geen hdmi.
En als je wel tevreden bent, waarom zou je dan niet een jaar nog blijven plakken? Als je niet tevreden bent, waarom dan niet een klacht sturen of met Retention contact opnemen?
Je hebt dus niets (laten) wijzigen in je abbo sinds tijden, of in elk geval sinds je merkte dat je internet trager was dan anders?Webby_143 schreef op maandag 18 augustus 2008 @ 17:13:
Ik heb digitale tv al tijden, samen met telefonie en internet. Ik vond al enkele maanden mijn internet langzaam. Blijkt dat mijn 8mbit verlaagd is naar 3mbit. Nooit een brief over gehad. Ik eens kijken, blijkt dat als ik zo'n pakket neem ik goedkoper uit ben als digitale tv basis met extra kanalen, 3mbit inet en bellen wat ik nu heb en dan zelfs dvr en 10mbit kan krijgen voor die prijs. Helaas wordt je opzeg termijn dan weer een jaar en ik ben zoekende naar een andere woning en weet helaas niet zeker of dat wel of niet in een UPC gebied gaat vallen
Toch wel jammer als trouwe klant met alle diensten dat zulke dingen gebeuren. Nieuwe klanten staan blijkbaar hoger in het vaandel.
En als je wel tevreden bent, waarom zou je dan niet een jaar nog blijven plakken? Als je niet tevreden bent, waarom dan niet een klacht sturen of met Retention contact opnemen?
[ Voor 12% gewijzigd door PcDealer op 19-08-2008 21:06 ]