Media Center Extender voor MythTv

Pagina: 1
Acties:
  • 179 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

  • Left
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 09-02 20:43
Ik heb een pc over en die wil ik gaan inzetten als media center om foto's te bekijken, muziek af spelen en misschien soms een film te kijken. Niet perse om op te nemen.
Het probleem: Hij staat niet in dezelfde kamer als mijn tv en stereo.

Nou zit hij natuurlijk wel op het netwerk, en bij mijn tv heb ik toegang tot zowel bedraad als draadloos netwerk.

Dus, ik ben gaan zoeken naar een apparaatje dat voor mij films vanaf die pc kon afspelen op mijn tv, foto's kon laten zien etc.
Daar heb ik een aantal van gevonden. Maar geen van allen lijken ze helemaal te voldoen.
Want:
- Ik wil het liefst MythTv of anders een andere gratis media center applicatie op mijn pc hebben draaien, dus liever geen Windows MCE of zo
- Ik wil het liefst een apparaat dat films, mp3's etc gecodeerd ophaalt van mijn pc en het zelf decodeert en afspeelt. Dat scheelt een stuk in mijn netwerkbelasting. En ik hoef geen kaart met tv-out op mijn pc te kopen (tv opnemen op mijn pc hoef ik niet dus daar heb ik ook geen kaart voor nodig)
- En ik wil natuurlijk een apparaat dat ik kan bedienen met een remote, niet iets dat simpel en alleen maar een signaal van mijn pc doorgeeft.

Ik heb 'media extenders' gevonden van Sony, HP, Sage en Linksys. Maar allemaal lijken ze ofwel alleen geschikt om met een Windows Media Center pc te communiceren, of in het geval van Sage ben je gedwongen hun eigen Sage Server software erbij te kopen.

Tenslotte heb ik ook nog heel even overwogen om ergens een tweedehands XBox te kopen om die in te zetten als extender, maar ik heb niet zo'n trek om tweedehands spul te kopen want je weet nooit helemaal wat je koopt, hebt geen garantie etc.

Dus, weet iemand een apparaat dat dit allemaal wel kan? Of heb ik sommige mogelijkheden over het hoofd gezien van bovenstaande media extenders?

  • Nitai
  • Registratie: November 1999
  • Laatst online: 13-02 00:08

Nitai

Live the life you love.

Een Xbox is toch wel een flinke aanrader, ik heb onlangs een tweede 2ehandse Xbox aangeschaft in prima staat.

Je kunt ook kijken naar de Apple TV die voldoet biedt aan al jouw eisen. Of Mediadevices van Freecom of in die trend.

[ Voor 17% gewijzigd door Nitai op 01-10-2007 12:32 ]

“Believe and act as if it were impossible to fail.” —Charles Kettering


  • Left
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 09-02 20:43
Apple TV vind ik nogal duur maar die Freecom Media Player, vooral de 'Drive-in Kit' ziet er heel geschikt uit.
Heeft iemand misschien ervaring hiermee, liefst in combinatie met MythTv?

  • Leon
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 11-02 13:45

Leon

Rise Of The Robots

Left schreef op maandag 01 oktober 2007 @ 12:54:
Apple TV vind ik nogal duur maar die Freecom Media Player, vooral de 'Drive-in Kit' ziet er heel geschikt uit.
Heeft iemand misschien ervaring hiermee, liefst in combinatie met MythTv?
Ik heb de freecom en gebruik hem met een knoppmyth pc.
Opgenomen programma's heb ik niet goed af kunnen spelen, maar geluid en divx video's kun je natuurlijk gewoon afspelen met de ingebouwde upnp server die ik knoppmyth zit.

Of je installeert er een andere upnp server langs. Er zijn er volgens mij zat (ik weet alleen niet in welke mate ze goed werken)

knoppmyth (knoppix gebaseerde cd met mythtv ingebouwd) gebruikt als alternatief voor de ingebouwde upnp server fuppes :)

Eeuwige n00b