Tegen mijn oorspronkelijke plan in heb ik vanmorgen maar FM gekocht en direct met Ajax begonnen.
Ik kreeg van het bestuur 8mln om nieuwe spelers aan te trekken en toen ik om meer geld vroeg zeiden ze nee

iets wat direct all mijn plannen verknalde.
Ik wou versterkingen halen voor de verdediging en voor het middenveld en met slechts 8mln zou dit niet eenvoudig zijn Dus heb door het budget aan te passen de wage budget lager gezet en het transfer budget omhoog naar 11mln.
Het eerste wat ik deed was naar talentvole spelers kijken die ik voor rond de 2mln per stuk dacht te kunnen krijgen (jongens die ik kende uit de demo).
Maar ik greep naast ze allemaal: Biglia, Aaritalo etc gingen allemaal naar grotere clubs en in mijn seizoens voorbereiding ging het abnormaal slecht (alles verloren zelf tegen mijn eigen 2e team).
Aangezien de goedkope bekende opties allemaal niet wilden en het bestuur op mijn 2e navraag voor meer geld negatief had gereageerd stelde ik mijn eisen bij naar 1 goede middenvelder en 1 aardige DC.
Gehaald:
Ignashevich gratis, hij is een goede DC uit rusland die ook op DR kan spelen.
hij is 28 maar heeft de juiste stats was gratis en wil maar 11k per week.
ook effe voor de lol op Riquelme geboden en ja hoor voor 10mln was Riquelme de mijne.
Vlak nadat Riquelme bij mij getekend had was de supercup tegen PSV die ik onverdient won maar ik zag wel direct de super combinatie Riquelme-Huntelaar.
Direct na die wedtrijd begon het getouwtrek om Thomas Vermaelen en omdat hij openlijk zei dat hij weg wilde had ik geen andere optie dan hem te laten gaan voor 6mln.
Het vertrek van Vermaelen heb ik opgevangen met jongens uit de eigen jeugd die het niet slecht doen als backup. Met het geld van Vermaelen heb ik jongens uit Brazilie gehaald die volgens mijn Scout niet slecht zijn. Jammer genoeg komen deze pas in Januarie en kan dus niet zeggen hoe goed ze zijn.
In de competitie ging het erg goed dank een nieuwe strategie (zelfde opstelling als wat Vos gebruikt)
Deze gebruikte ik in Fm07 ook vaak maar werkte niet echt in 08 tot ik de individuele posities meer tweakte.
Mijn Champions League voorronde won ik tegen Toulouse met 2-1 en 0-0.
Zit in een groep samen met Inter, Werder Bremen en Besiktas.
Tegen Inter verloor ik direct met 2-0 maar speelde wel erg sterk en had misschien meer verdient.
Bremen en Besiktas rolde ik op met 3-1 en 4-0 en de return tegen besiktas een 0-0.
Verrasingen:
Aan het begin zei men dat Vertongen de zwakste speler in mijn Middenveld was maar door blessures speelde hij erg vaak waarin hij regelmatig scoorde. Doordat hij goed opkomt vanuit het middenveld heeft hij nu een basis plaats als MC naast Riquelme.
alle 4 mijn vleugel spelers doen het goed maar wie me het meest verraste was Luque.
Meestal speelt hij als AML en doet het erg goed soms mag hij ook als MC of als Spits spelen.
Als hij het bij het echte Ajax net zo goed gaat doen als bij mij in Fm dan zal Ajax veel plezier aan hem hebben.
In de winter ga ik misschien kijken voor wat jeugdig talent want nadat ik Besiktas met 4-0 versloeg kreeg ik van het bestuur 10mln extra voor transfers

.