De fysieke limiet is 3,5 Mbit upstream voor ADSL2+.
Echter om dit te halen moet de signaalsterkte op het modem omhoog en dat is in Nederland niet toegestaan vanwege de mogelijke overspraak die dit oplevert voor de andere lijn alsmede PSTN en ISDN.
Kortom, hoewel het theoretisch sneller kan met ADSL2+ gaat dat niet gebeuren.
[edit]
Met de huidige technologie is het reeds mogelijk om de theoretische maximum van de bandbreedte per frequentie blok te halen. De reden dat SDSL een hogere upload biedt is omdat er hier een groter deel van de ADSL-frequenties voor upstream wordt gebruikt dan bij ADSL.
Er zijn vier manieren om bandbreedte over een lijn te verhogen.
- Meer bits per frequentieblok
- Meer frequentieblokken
- Minder demping / Ander materiaal
- Kortere afstand
Het eerste vergt meer vermogen omdat bij het huidige vermogen de theoretische limiet reeds bereikt wordt. Omdat meer vermogen echter ook meer overspraak betekent gaat men echter het echter ergens anders zoeken.
Het tweede is wat er bij de stap van ADSL naar ADSL2+ is gedaan. Het frequentiebereik is verdubbeld hetgeen resulteert in meer bandbreedte. Helaas leveren deze hogere extra frequenties ook meer problemen op op afstand want ze hebben meer last van demping. Daarom wordt de theoretische limiet van 24Mbit downstream ook alleen gehaald als je erg dicht bij de centrale zit.
De derde optie is eigenlijk geen optie. Het koperdraad ligt er al en als je er toch voor zou kiezen dit te vervangen kun je net zo goed glasvezel neer gaan leggen. Dit gaan ze dus ook doen voor VDSL2.
De vierde optie is wat men bereikt met VDSL2. Door een deel van de afstand tussen IS/RA en colo te vervangen door glasvezel is de overgebleven afstand korter en is er weer een hogere snelheid mogelijk.
[
Voor 68% gewijzigd door
kalizec op 10-07-2007 16:27
]
Core i5-3570K/ASRock Z75 Pro3/Gigabyte Radeon HD7850/Corsair XMS3 2x4GB/OCZ Vertex2 64GB/3x640GB WD Black/24" B2403WS Iiyama x2/Nec 7200S