Toon posts:

Xeon (3040) vs Pentium D (925)

Pagina: 1
Acties:
  • 330 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Verwijderd

Topicstarter
Ik ben bezig om een vmware server te bouwen, met volgende specs (waarschijnlijk).

4 GB Mem
PERC 5i Raid controller (256 cache) in RAID 5 config.
3x 73 GB SAS Hard Drive

Ik zit alleen te twijfelen over de cpu. Dit omdat ik op het internet weinig vergelijkingen kan vinden tussen Xeon cpu vs Pentium D cpu. De meeste charts die ik kan vinden zijn vooral Intel vs Xeon.

Om concreet te maken, de volgende 2 intel cpu's verschillen maar E 50,- (pentium D goedkoopste).
- Intel® Pentium® D processor 925 at 3.0GHz, 2x2MB L2 cache, 800MHz FSB
- Dual Core Intel® Xeon® 3040 Processor at 1.86GHz, 2MB L2 cache, 1066MHz FSB

De Xeon heeft een hogere FSB, en VT ondersteuning. Daarin tegen is de pentium D bijna een dubbel geklokte snelheid, en 2 x 2MB cache (ook erg belangrijk).

Ik hoop dat er iemand ervaring/kennis heeft met de verschillende CPU's.

Note:
Mijn post op http://www.vmug.nl/module...ums&file=viewtopic&t=1218

  • Thandor
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 21:19

Thandor

SilverStreak

Je moet niet naar de MHz'en kijken. Dat is namelijk geen maatstaf voor snelheid.
Om het e.e.a. duidelijker te maken: De Intel Pentium D is gebaseerd op de oude Intel Pentium 4. Ofwel., het werkt met de 'Netburst' architectuur (Veel MHz'en, weinig prestaties). De Intel Xeon 3040 is nieuwer en gebaseerd op de Intel Core technologie. Dit is een nieuwe architectuur en deze levert veel betere prestaties met minder MHz'en en is nog zuiniger ook :o.

De Intel Xeon 3040 is vergelijkbaar met de Intel Core 2 Duo E6300. Merk op dat je in dat geval wél de MHz'en "mag" vergelijken. Dit omdat het dezelfde architectuur betreft en zowel FSB als L2 cache grootte identiek zijn. Zoek dus naar benchmarks tussen de Intel Pentium D en de Intel Core 2 Duo :).

Wellicht is [Discussie] Dual core Intels: Pentium D, Core (2) Duo, Xeon een interessant topic.

Profiel | https://thandor.net - hardware
And the rest of us would be carousing the aisles, stuffing baloney.


Verwijderd

Topicstarter
Ok goede tip,

Ik zie nu op bv http://www.matbe.com/arti...t-pentium-d-935/page5.php dat de Core 2 Duo duidelijk sneller als de pentium D. Ondanks de L2 cache, en bijna dubbel zo hoge Ghz.

Is die Xeon nou zo goed, of waren die pentium 4 echt zon ramp :?

  • 3DDude
  • Registratie: November 2005
  • Laatst online: 25-05 01:31

3DDude

I void warranty's

Verwijderd schreef op zondag 13 mei 2007 @ 20:45:
Ok goede tip,

Ik zie nu op bv http://www.matbe.com/arti...t-pentium-d-935/page5.php dat de Core 2 Duo duidelijk sneller als de pentium D. Ondanks de L2 cache, en bijna dubbel zo hoge Ghz.

Is die Xeon nou zo goed, of waren die pentium 4 echt zon ramp :?
beide, p4 ramp en xeon's zijn imo wel goed

Be nice, You Assholes :)


  • Thandor
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 21:19

Thandor

SilverStreak

Zoals de benchmarks aantonen is de Intel Pentium 4 (en daarmee ook de Intel Pentium D) inderdaad erg 'sloom per MHz'. De processor kan i.t.t. de Intel Pentium-M, AMD Athlon64 en Intel Core (2) Duo, weinig doen per MHz. Sterker nog: De Intel Pentium !!! 'Tualatin' leverde betere prestaties dan de allereerste Intel Pentium 4 'Willamette' :o.

Dit laat goed zien dat MHz'en en MB's werkelijk niets zeggen over de performance. Je kunt er enkel iets aan afleiden zodra de architectuur hetzelfde is en in dit geval ben je twee architecturen aan het vergelijken.

Let overigens wel op de benaming 'Xeon'. Net zoals MHz'en zegt de naam 'Xeon' ook niets. Immers zijn er ook 'Intel Pentium 4'- en 'Intel Pentium D' varianten van de Xeon. Handig hierbij is The BalusC Server | Hardware | CPU Types. In het linkermenu staan een aantal productnamen. Onder 'Pentium4' zul je de oude Xeon's (gebaseerd op 'Netburst') vinden. Onder 'Core 2' staan de nieuwere modellen :).

In samenhang met bovenstaande: Kan een Core 2 Duo met 2133MHz sneller zijn dan een Pentium D 930 (3GHz)?

[ Voor 8% gewijzigd door Thandor op 13-05-2007 20:55 ]

Profiel | https://thandor.net - hardware
And the rest of us would be carousing the aisles, stuffing baloney.