Toon posts:

[PC] Enkele vragen High-End Systeem

Pagina: 1
Acties:
  • 49 views sinds 30-01-2008

Verwijderd

Topicstarter
Beste,

Ik sta momenteel op het punt een nieuw high-end computer systeem te bestellen. Maar ik heb nog enkele vragen en/of opmerkingen omtrent sommige onderdelen. Hopelijk kunnen jullie hier bij helpen.

De systeem configuratie:

* 2 x Dell UltraSharp™ 2007WFP 20,1-inch LCD-breedbeeldflatpanel: http://accessories.euro.d...s=dhs&cs=bedhs1&sku=59203

* Lian-Li PC-B20B: http://www.lian-li.com/Pr...l_Silent/M_C_S_PC-B20.htm

* Voeding ?

* TV - Kaart ?

* Thermaltake Hardcano 13: http://www.thermaltake.co.../DriveBay/a2259/a2259.asp

* Intel CPU Core 2 DUO E6700 (2.67 Ghz - 1066 Mhz - 775 - 2MB)

* Moederbord ASUS STRIKER EXTREME: http://nl.asus.com/produc...=0&model=1439&modelmenu=1 - http://rog.asus.com

* HD WD Raptor 150GB SATA150 10.000rpm 16mb: http://www.westerndigital...p?driveid=189&language=en

* 2 x HD SEAGATE Cuda 320GB 7200rpm SATA ES 16mb (geplaatst in RAID 0): http://www.seagate.com/ww...dd04090aRCRD&locale=en-US

* DVD- DRIVE + DVD Writer, Dual Layer

* 3 x 1GB RAM DDR2 667Mhz 240 pins

* Soundblaster X-FI Elite Pro: http://www.creative.com/p...ategory=208&product=14064

* Logitech Z-5500 Digital: http://www.logitech.com/i...oductlist/BE/NL,crid=2172

* ASUS Geforce 8800 GTX 768MB: http://nl.asus.com/produc...42&model=1454&modelmenu=1

* Logitech Cordless Desktop MX™ 5000 Laser: http://www.logitech.com/i...CRID=2158,CONTENTID=10776

Mijn Vragen:

Case: Is dit een goeie case ivm de grootte? Gaat alles er in kunnen of zal het nipt worden?

Voeding: Hier heb ik helemaal geen idee wat ik moet nemen, er zijn zoveel verschillende soorten merken en wattages. Liefst een stille en een degelijke. Ik heb al wat op google gezocht en gevonden: OCZ, Zallman... maar het probleem is dat ik niet echt weet wat ik nodig heb voor deze configuratie.

TV - Kaart: hier kun je waarschijnlijk niet veel in misdoen, ik had gedacht aan een Hauppage.

Grafische kaart: Wat is het verschil in de merken? Is het beter van een van Nvidiea te pakken omdat mijn Mobo ook met Nvidia werkt? Ik had dit ergens opgevangen.

Graag had ik jullie mening over dit systeem gehad, wat kan er veranderd worden, wat zou je niet doen of past nie bij elkaar, wat mist het,...

Alvast bedankt op voorhand,

Met Vriendelijke Groeten,
Dieter

Verwijderd

Waarom neem je een raptor en dan 2 langzamere schijven in raid0?

Lijkt me dan logischer om 2 (eventueel kleinere) raptors in raid0 te nemen voor games en als bootschijf en een 'normale' schijf als back-up en voor dingen die geen hoge snelheid nodig hebben.

  • RoD
  • Registratie: September 2004
  • Niet online

RoD

Admin Mobile & FP PowerMod
Voor de voeding is een apart topic in OH. Opzich is het niet zo moeilijk. Kijk naar wat alle onderdelen ongeveer verbruiken en neem een A-merk, dan zit je wel goed. Merk videokaart maakt niet veel uit. Sommige merken klokken hun kaart standaard iets hoger, maar dat kun je zelf ook doen. Nvidia kaart en Nvidia chipset hoeft écht niet persé, onzinnig om daar rekening mee te houden.
Verder zou ik wat beter onderbouwen waarom je dergelijke dure onderdelen wilt. Ik zie nergens eisen staan. Waarom geen E6600 icm een DS3 bijvoorbeeld? Waarom 3GB geheugen? Waarom persé een Raptor, waarom is Raid0 niet snel genoeg?

Verwijderd

1. Waarom een Striker Extreme? Extreem duur ja! Neem dan een P5B Deluxe.
2. Neem of 2, of 4 gigabyte, geen 3. Bijv, Kingston HyperX PC6400 2GB.
3. Voeding: Enermax Liberty, Antec NeoHe etc...
4. GPU is prima. EVGA bied een lifetime garantie!
5. kast kan beter een Full Tower. 8800GTX past nie in die kast. Thermaltake Armor, Cooler Master Mistique, gwn ff goed zoeken naar een mooie kast waar een 8800gtx in past!
6. Neem een E6600. De 6700 is de meerprijs niet waard, dat klok je zo bij.

Verwijderd

Topicstarter
Die raptor zal mijn opstartschijf zijn met windows erop en enkele programma's, en die 2 andere in raid 0 voor data en dat ze sneller zouden wegschrijven.

Ik heb al vernomen dat het prijsverschilt tussen de E6600 en E6700 niet opweegt tegen het prestatieverschil en dat 3gb ram tegenover 2gb ook niet de moeite is? dat ga ik dan al mss veranderen.

Ik wou gewoon van alles degelijk hebben.

Verwijderd

Topicstarter
Dus de kast kan ik niet pakken als ik een gtx wil?

  • RoD
  • Registratie: September 2004
  • Niet online

RoD

Admin Mobile & FP PowerMod
Verwijderd schreef op vrijdag 16 maart 2007 @ 18:54:
Ik wou gewoon van alles degelijk hebben.
Daar leek het al een beetje op ja. "Ik doe maar zo duur mogelijk, dan is het vast wel goed". Het is zinvoller (en het bespaart geld) als je gaat kijken naar hoe de onderdelen onderling presteren, en vooral, wat je zelf nodig hebt. Het is verder (imo) ook beter om nu wat minder high-end te gaan en het uitbespaarde geld te bewaren voor een upgrade. Lever je nu een beetje in, maar op de lange termijn heb je er veel meer profijt van. Zo'n 8800GTX is alleen de eerste maanden leuk.

  • L3TUC3
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 07-09-2025

L3TUC3

GoT vegetable?

3 Gb ram zit ik ook een beetje mee te puzzelen. Neem 2GB (4x 512 of 2 x 1GB in dualchannel) of 4GB ( 2x 2GB of 4x 1GB in dualchannel). Kijk ook een beetje naar het merk en de compatibiliteit icm het moderbord. Je kan er vast wel wat over vinden op de Asus site. En waarom 667? Pak dan gelijk 800 want je moederbord kan het aan.

Ook de keuze voor de Creative X-Fi Xtreme Elite Pro. Wil je dat kastje dolgraag? Je kan volgens mij best vooruit met een Fatal1ty als het je om het X-ram gaat (en je de 3 spellen speelt die het ondersteunen). Scheelt je een kwak poen, maar daar heb je zo te lezen geen gebrek aan.

Empires Mod | RTS voor HL2 | How to ask questions the smart way


  • PilatuS
  • Registratie: September 2002
  • Niet online
Een Zalman ZM600-HP is wel een leuk ding. Lekker stil en nog redelijk betaalbaar. Heeft ook meer dan genoeg power voor dit systeem en toekomstige upgrade's.

Verder idd een E6600 en geen E6700. Het verschil tussen prijs/prestatie is niet goed.

[ Voor 22% gewijzigd door PilatuS op 16-03-2007 19:00 ]


  • Powrskin
  • Registratie: November 2005
  • Niet online
voeding alle boven 500w+ met 85%+ effecientie (je kan hooguit ook nog naar stilte, modulariteit kijken), kijk bij de winkel waar je wilt bestellen wat ze hebben en zoek dan revieuws op.
mb: veel te duur helemaal omdat je niet gaat overklokken of summier zo lijkt het.
ram: 2x1gb pc5300 is zat
geluidskaart: tja onboard is ook wel goed genoeg denk ik, vooral met zo'n bass setje eraan.
CPU: w8l lekker tot april en koop dan een zo hoog mogelijk geklokte (e6850), geen quadcore.
VGA: 8800gtx leuk ding
cpu koeler: niet boxed neem een lekker stille
Kast: past idd volges mij niet, neem een lekker goede bigtower (geluidsdemping, rubbber, 12cm fans)
hdd: neem 1/2x raptor en koop 1/2x 250gb hdd niet in raid0 doen. (t7k250/spinpoint/seagate)
Tv kaart: als dit belangrijk is dan ja er is cker verschil in.

Als de pc vaak aanstaat zou ik ook een internet/mediapc samenstellen of behouden een idle gebruik van 175w is geen probleem voor jou systeem.

Nukezone FTW


Verwijderd

Topicstarter
Dan is dit mijn nieuwe systeemconfig:

* KAST ?
* Zalman 600 HP
* HAUPPAUGE Vista WinTV PVR 150 PCI Stereo, Teletext, Remote,
* Thermaltake Hardcano
* Intel CPU Core 2 DUO E6600
* Moederbord ASUS STRIKER EXTREME
* HD WD Raptor 150GB SATA150 10.000rpm 16mb
* 2 x HD SEAGATE Cuda 320GB 7200rpm SATA ES 16mb (geplaatst in RAID 0)
* DVD Writer, Dual Layer
* 2 x 1GB RAM DDR2 800Mhz
* CREATIVE X-fi Platinum
* Logitech Z-5500 Digital
* ASUS Geforce 8800 GTX 768MB

Zeker een goede voeding dit?
En die tv kaart? Heeft ze belangrijke gebreken?
Nu nog juist een mooie goede kast vinden dan.

Met Vriendelijke Groeten,

  • Theo
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 12:49

Theo

moederbord

Of je voeindg goed is en of je misschien beter een andere kan nemen kun je beter even bovenstaande post plaatsen in het Welke voeding heb ik nodig? Deel 16 topic.

Nu met WP, PV, EV en PC


  • RoD
  • Registratie: September 2004
  • Niet online

RoD

Admin Mobile & FP PowerMod
http://www.google.nl/sear...&btnG=Google+zoeken&meta=

Reviews zijn niet zo moeilijk te vinden hoor...

Verwijderd

Topicstarter
Ja, ik heb al reviews gelezen en tschijnt een goeie te zijn. Maar als ik van 10 andere reviews lees zijn het ook goeie. Kwil gewoon weten wat het beste is voor mijn systeem en of ge nog nieuwere met modernere technieken kunt krijgen ofzo. En of 600 genoeg is. Dat ik met oog op de toekoemst niet beter ben met 650, 750,....

  • Thandor
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 15:50

Thandor

SilverStreak

Wat moet ik nemen? Is dit systeem goed?. Voorgenoemde sticky bevat een aantal eisen waar dit topic niet aan voldoet. Zodoende gaat dit topic op slot :).

Pak er eens wat benchmarks en reviews bij. Lees deze en maak op basis daarvan een keuze. Uiteraard kun je ook nog ervaringen op zowel GoT als in de Tweakers.net Productsurvey opzoeken om te kijken of er veel problemen met bepaalde onderdelen voorkomen.

Tevens horen deze topics - mits de volledig voldoen aan de sticky - in Complete Systemen & Laptops ;)

Profiel | https://thandor.net - hardware
And the rest of us would be carousing the aisles, stuffing baloney.

Pagina: 1

Dit topic is gesloten.