Wat is het verschil?

Pagina: 1
Acties:
  • 49 views sinds 30-01-2008

  • FlorianF
  • Registratie: Maart 2007
  • Laatst online: 25-08-2025
Ik wil een nVidea GeForce 7950 GT kopen maar soms staat er: club 3d of sparkle en ook XFX maar wat is het verschil nou?
Alvast bedankt.

  • TUX2K
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 21:18
Het merk ?

  • MiramarVTM
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 17:22
Het merk. En dat houdt vaak in dat bij de een wat meer "goodies" zitten dan bij de ander. Denk hierbij bijvoorbeeld aan een extra kabeltje, of een gebundelde game o.i.d.

  • ImmortalSoul
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 04-06 23:10
Nvidia is een chipbakker die technologieen maakt en onderzoekt.
XFX, Sparkle, Asus enz. Dit zijn de merken die je kaart letterlijk maken. Het maakt meestal niks uit maar bepaalde merken doen er alle koelers op en/of overclocken de kaart een beetje.

Het ene merk zal vaak betere garantievoorwaarden en/of goedkoper zijn.

  • In Search of Sunrise
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 30-10-2020
Het zijn fabrikanten die de kaart maken. nvidia maakt de gpu, zoals bovenstaanden al zeggen.
Wat het verschil is tussen de verschillende fabrikanten kun je zelf wel vinden op hun sites en vaak staan bij de shops ook wel de nodige informatie. Ik zou zeggen; zoek eens in de pricewatch. :) En lees daarnaast even deze thread door.

specs


  • geert1
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 15:24
De grootste prijsverschillen komen door de verschillende winstmarges die de fabrikanten aanhouden. Je krijgt dus vaak exact hetzelfde product, maar de één wil er net iets meer mee verdienen dan de ander.

Eventuele verschillen zijn al aangegeven: Soms zijn accesoires, extra kabels of games bijgevoegd, en soms is de kaart alvast voor je overgeklokt. Deze verschillen kun je vaak vinden door alle specificaties goed door te lezen op de betreffende webshop of de websites van de fabrikanten. Elk merk heeft vaak ook zijn eigen koeling erop geplaatst, daar kunnen ook verschillen door ontstaan. De ene koeling kan stiller of beter zijn dan de ander.

Kijk ook goed naar de exacte naam van elke kaart, voorbeeld: tussen een x1950XT en een x1950XTX zit maar één letter verschil, maar toch zijn het twee verschillende kaarten. Ook zijn er soms versies van dezelfde kaart met verschillende hoeveelheden geheugen, zoals de 8800GTS 640Mb en de 320Mb-versie.

Het komt dus neer op goed lezen. Meestal kun je gewoon de goedkoopste versie kiezen, maar controleer het altijd even door een paar goede sites door te zoeken (tweakers, GoT, tomshardware, enz).

[ Voor 21% gewijzigd door geert1 op 07-03-2007 16:34 ]


  • dion_b
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 23:55

dion_b

Moderator Harde Waren

say Baah

**LET OP** Welke videokaart/monitor moet ik kopen?

Zelfde chip, andere kaart. Wat de verschillen zijn kun je zelf ook gewoon op de sites van de fabrikanten + evt reviews lezen.

Oslik blyat! Oslik!

Pagina: 1

Dit topic is gesloten.