Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

Waarom zou de stroom uitvallen?

Pagina: 1 2 Laatste
Acties:
  • 621 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

  • Felixje
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 05-10-2023
http://www.nu.nl/news/963...e_houden_%28video%29.html
Dit hoor je al de hele dag, maar weet iemand waarom de stroom uitvalt als massaal de lichten worden uitgedaan? Ik kan niets bedenken.

(\__/)
(='.'=)
(")_(")


  • SeatRider
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 14:25

SeatRider

Hips don't lie

Omdat er dan teveel stroom is... overcapaciteit... zo iets. Ik geloof er weinig van, 's nachts wordt er ook veel minder afgenomen zonder problemen.

Nederlands is makkelijker als je denkt


  • DinX
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 21-11 19:08

DinX

Motormuis

Het is eerder bij het terug aangaan na die 5 minuten. Als in 1 keer een heel deel van Naderland/België/Europa zelfs? z'n verlichting enzo weer aanschakelt, dat kan een leuke piek geven op het netwerk.

Marokko 2015: Route
Sat Tracker: SpotWalla
Blog: Gone for a ride


Verwijderd

Op een of andere manier wordt hierdoor het lichtnet instabiel. Hoe dit precies wordt veroorzaakt weet ik niet. Waarschijnlijk zijn er bepaalde "tresholds" die bewaakt moeten blijven omdat anders het systeem in een toestand komt waar het niet op is gebouwd.

  • Zjosh
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 20-11 12:58
Ik zou zelf zeggen (niet helemaal zeker, hoogspanning interesseert me niet zo veel), omdat de belasting op het net heel ver in zakt, gaat de spanning omhoog. Normaal heb je altijd een spanningsval op je kabels, I *R, dat word dan lager, en de spanning op de tussenstations word hoger. Daar zou dan wel eens de beveiliging er in kunnen slaan.. belasting nog minder... ketting reactie..

Maar, dit is yust mijn theorie...

  • Felixje
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 05-10-2023
DinX schreef op donderdag 01 februari 2007 @ 17:08:
Het is eerder bij het terug aangaan na die 5 minuten. Als in 1 keer een heel deel van Naderland/België/Europa zelfs? z'n verlichting enzo weer aanschakelt, dat kan een leuke piek geven op het netwerk.
Hoezo een piek, dit is toch weer het normale niveau?

(\__/)
(='.'=)
(")_(")


  • Coldcat
  • Registratie: Juli 2004
  • Laatst online: 14-10 05:55

Coldcat

HODL

Een piek tenopzichte van het niveau van een seconde geleden.

Benzinebarrel (1:15) - 0 zonnepanelen - 10 aaa batterijen opslag (2019 model)


  • ThinkPad
  • Registratie: Juni 2005
  • Nu online
Felixje schreef op donderdag 01 februari 2007 @ 17:10:
[...]

Hoezo een piek, dit is toch weer het normale niveau?
Nee want zoals Zjosh zegt, bij minder belasting gaat de spanning omhoog, en als je dan weer aanschakelt is er ineens weer veel meer belasting, en dat is die piek

  • Technicality
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 19-10 13:02

Technicality

Vliegt rechtsom...

DinX schreef op donderdag 01 februari 2007 @ 17:08:
Het is eerder bij het terug aangaan na die 5 minuten. Als in 1 keer een heel deel van Naderland/België/Europa zelfs? z'n verlichting enzo weer aanschakelt, dat kan een leuke piek geven op het netwerk.
Ik denk niet dat dat het probleem is, maar eerder het feit dat de energievoorziening op deze schaal (landelijk) niet gebouwd is om "even" uit te gaan. Kerncentrales zetten ze bijvoorbeeld niet uit, het kan gewoonweg niet.

Edit: als dat inderdaad het geval is (hogere spanning) dan is dat inderdaad reden voor een piek ja... Ook reden om even een ups aan je pc te hangen.

[ Voor 12% gewijzigd door Technicality op 01-02-2007 17:15 ]


  • Grubeater
  • Registratie: April 2003
  • Laatst online: 00:53

Grubeater

Gëxcommuniseerde Aap.

Een vriend van mij zei het volgende:
De verhouding tussen de hoeveelheid momentaan geproduceerd vermogen en de hoeveelheid afgenomen vermogen bepaalt de netfrequentie (die dus normaal 50Hz is). Als iedereen tegelijkertijd het licht uit doet, gaat de netfrequentie omhoog, afhankelijk van welk percentage van het opgenomen vermogen 'wegvalt'. Je kunt dan niet doodleuk even een elektriciteitscentrale afschakelen om de frequentie weer omlaag te brengen, en als de frequentie te veel verandert, worden knooppunten dichtgegooid om de rest van het net te beschermen. Zelfde grap als iedereen tegelijk inschakelt, alleen zakt dan de frequentie.

Het hangt dus af van hoeveel vermogen er opeens niet meer wordt afgenomen vanavond...

Honda Transalp XL600V | BMW R1200RT-P | Mijn fotomeuk |


Verwijderd

Mooi toch, als de stroom uitvalt is toch beter voor het klimaat :)

Verwijderd

Die spanningsverhoging kan gerust 10 V à 30V zijn! (je kan dezelfde test es doen bij een finale WK voetbal ofzo: je ziet identiek hetzelfde fenomeen)

Als de energiebedrijven slim zijn, laten ze voor één keer het nachttarief op/rond die moment starten. Al die elektrische cv's die starten met t nachttarief beginnen dan te branden, en kunnen de spanning weer wat egaliseren.

Jammer dat k mijn voltmeter nie bij de hand heb. Ik zou m maar al te graag es in de pries (het stopcontact) steken.

edit: stroom uitvallen is één ding, maar economische schaden omdat de stroom uitvalt wel heel wat anders! Het net kan zichzelf redelijk reguleren, maar dat gaat vrij traag. als er een snelle onbalans komt, kunnen de centrales dat niet volgen, met het neergaan van t net als gevolg.

[ Voor 22% gewijzigd door Verwijderd op 01-02-2007 17:20 ]


  • Coldcat
  • Registratie: Juli 2004
  • Laatst online: 14-10 05:55

Coldcat

HODL

Verwijderd schreef op donderdag 01 februari 2007 @ 17:15:
Mooi toch, als de stroom uitvalt is toch beter voor het klimaat :)
Bedenk wel dat je niets kunt doen terwijl je kaarsen bij je hebt.

zal wel donker zijn dan..

Maar ik denk dat het wel mee gaat vallen. Als er echt een grote kans is op een stroomstoring dan zullen de energiebedrijven er alles aan doen om te waarschuwen voor de gevolgen. Heb niets gehoord op het nieuws dus ik denk dat de stroom het gewoon blijft doen.
Als de energiebedrijven slim zijn, laten ze voor één keer het nachttarief op die moment starten. Al die elektrische cv's die starten met t nachttarief beginnen dan te branden, en kunnen de spanning weer wat egaliseren.
Dit lijkt me geen oplossing. Dit gebeurd elke nacht in Nederland. Dan merken we toch ook niets..

[ Voor 54% gewijzigd door Coldcat op 01-02-2007 17:18 ]

Benzinebarrel (1:15) - 0 zonnepanelen - 10 aaa batterijen opslag (2019 model)


  • Colan
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 02-09 19:32

Colan

sucks @ solderen

Verwijderd schreef op donderdag 01 februari 2007 @ 17:15:
Mooi toch, als de stroom uitvalt is toch beter voor het klimaat :)
hoeveel energie denk je dat het kost om de boel weer op te starten? weg rendement :P

Simplicity is de bom...


Verwijderd

Snap zowie zo de actie niet want wat is nou 5min, laten we minimaal begingen met een uutje ;)

  • Osiris
  • Registratie: Januari 2000
  • Niet online
Grubeater schreef op donderdag 01 februari 2007 @ 17:15:
Een vriend van mij zei het volgende:

[...]
Klopt, zo'n generator wordt aangedreven door een turbine (ongeacht hoe de centrale aan z'n energie komt) en het aantal rotaties per seconde van die generator bepaalt ook de netfrequentie. Zodra er meer elektrische apparaten aan gaan, wordt de weerstand van de generator hoger, dus moet de turbine meer moeite doen om de rotatie (netfrequentie) gelijk te houden, dus zal de centrale meer energie gebruiken en produceren.
Zodra de weerstand van de generator plotseling verandert, dan kun je je ongetwijfeld voorstellen dat die centrale dat niet grappig vind, daar hij de netfrequentie dus op 50 Hz probeert te houden. 't Zou me niets verbazen als een centrale plotseling zegt: fuck it, dit is niet goed, ik laat een paar beveiligingssystemen in werking treden, zodat ik uitval.

  • Nic
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 02:09

Nic

Vrij

Stel, je bent aan het touwtrekken, doel is niet om te winnen maar om het touw strak en in het midden te houden. Aan jouw kant staan 10 mensen die meedoen. Maar je kunt je tegenstanders niet zien. Er wordt hard aan het touw getrokken, maar het lukt je om alles mooi in evenwicht te houden. Er wordt langzaam harder aan het touw getrokken door de tegenstander. Je roept er meer mensen bij omdat je het niet houdt. Er wordt langzaam zachter aan het touw getrokken. Geen probleem, iemand aan jouw kant kan weer loslaten.
Maar nu laten je tegenstanders ineens met z'n allen tegelijk los.... (dat gebeurt er dus als iedereen tegelijk het licht uit doet...).

Electriciteit (ehm, wisselstroom) kun je niet opslaan. De energiecentrales moeten precies genoeg leveren voor het verbruik van dat moment, want anders gaan er dingen flink mis (te hoge of te lage spanning, of te hoge/lage netfrequentie). Als dat verbruik stijgt of daalt worden er centrales bij- of afgeschakeld. Normaal gesproken gaat dat vrij geleidelijk, makkelijk bij te houden. Totdat heel europa ineens verzint om met z'n allen tegelijk in dezelfde minuut alles uit of aan te schakelen...

(ehm, dit verhaal klopt vast niet helemaal in detail, maar globaal komt 't er wel op neer).

  • DrClaw
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 15-10 14:49
als practisch voorbeeld .. heb je ooit wel eens gehoord bij een computer met veel harde schijven van staggered spinup ? de reden hiervoor is dat als alle schijven tegelijkertijd op zouden spinnen, dat er dan een piek in het stroomverbruik zit. Het kan je powersupply beschadigen, en _dat_ op zijn beurt kan weer allerhande apparatuur in je computer kapot maken.

nou is een electriciteitcentrale de PSU van een regio. En als alle huizen en kantoren binnen die regio plotseling om geen stroom danwel allemaal plots _wel_ stroom opvragen, dan kan dit dus slechte gevolgen hebben, zowel voor het electriciteitsbedrijf alsook voor jou thuis.

En dan mag je nu dus wel lachen om die geweldige actie van 5 voor 8, maar als je straks met een kapotte computer zit, dan is het toch echt je eigen schuld.

gelukkig zit al mijn apparatuur op een surge protector, en ook nog eens op een UPS. Dus als echt de stroom uit zou vallen kan ik gewoon nog een uurtje verder spelen.

  • Hertog
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 15:47

Hertog

Aut bibat, aut abeat

DinX schreef op donderdag 01 februari 2007 @ 17:08:
Het is eerder bij het terug aangaan na die 5 minuten. Als in 1 keer een heel deel van Naderland/België/Europa zelfs? z'n verlichting enzo weer aanschakelt, dat kan een leuke piek geven op het netwerk.
Nee, het gaat echt om het moment dat het uit gaat. Kort uitgelegd in atechnische bewoordingen: Het elektriciteitsnetwerk in Europa produceert een hele hoeveelheid stroom. Dat is min of meer continu dezelfde hoeveelheid. Op het moment dat ineens veel minder stroom gevraagd wordt, blijft er in feite 'stroom over'. Natuurlijk zitten in het netwerk verschillende buffers, maar er wordt nu gevreesd dat die buffers te weinig zijn om die stroompiek op te vangen.

Vergelijk het met een eenvoudig denkbeeldig water-systeem: als ergens 100 liter water per minuut in een grote tank wordt gepompt, en ineens zet iemand de kraan vijf minuten lang op 50%, dan is er vijf minuten lang 50 liter water per minuut 'over' dat nergens heen kan. Als er geen resere-reservoir is, of dat ook vol raakt, dan zal de leiding open springen en er helemaal geen water meer in de tank komen :)

"Pray, v. To ask that the laws of the universe be annulled in behalf of a single petitioner, confessedly unworthy." --Ambrose Bierce, The Devil's Dictionary


Verwijderd

Jups, mooie vergelijking! daar komt t zowat op neer.

Dat overschakelen op nachttarief gebeurt niet in heel het land op dezelfde moment. Daarom wordt t net nie onstabiel in het normale geval.

  • Sprite_tm
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 29-10 06:07

Sprite_tm

Semi-Chinees

Voor de mensen die geinteresseerd zijn: ik heb hier een mooie APC staan (2 zelfs) die fijn de lijnspanning kan nameten. Ik wil die wel es aansluiten en kijken of ik grafiekjes kan trekken van het moment zelf.

Relaxen und watchen das blinkenlichten. | Laatste project: Ikea Frekvens oog


  • Osiris
  • Registratie: Januari 2000
  • Niet online
Sprite_tm schreef op donderdag 01 februari 2007 @ 17:23:
Voor de mensen die geinteresseerd zijn: ik heb hier een mooie APC staan (2 zelfs) die fijn de lijnspanning kan nameten. Ik wil die wel es aansluiten en kijken of ik grafiekjes kan trekken van het moment zelf.
Moet je dat überhaupt nog vragen? :+

Verwijderd

K was net aant denken dat België al met dergelijke acties "rekening" heeft gehouden (not) door het verdelen van meerdere spaarlamen per huishouden. Als iedereen massaal zijn spaarlampen uit schakelt... _O-

  • Copycat
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 06-11 16:36

Copycat

Stamgast @ HGGCT

Verwijderd schreef op donderdag 01 februari 2007 @ 17:17:
Snap zowie zo de actie niet want wat is nou 5min, laten we minimaal begingen met een uutje ;)
Ik snap er ook niks van want bij mijn werk op het industrieterrein.Branden de straatlantaarns zomer's overdag terwijl het 30 graden is en er geen wolkje aan de hemel staat.Dus lijkt het me beter dat onnodige energieverspilling wordt tegengegaan ipv dat ik in het donker ga zitten.

P4 2,53 512MB PC3200, GF4 Ti4200


  • under-world
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 17-01 00:03

under-world

ooh-la dots

Is het nu zinvol om duurdere apparaten uit het stopcontact te halen als voorzorgsmaatregel ?

edit:
Of gewoon de aardlekschakelaar om zetten?

[ Voor 24% gewijzigd door under-world op 01-02-2007 17:33 ]


  • Saturnus
  • Registratie: Februari 2005
  • Niet online
NUTS: "Niet het licht uit doen hoor! (Dan verdienen wij minder.)"

Verwijderd

under-world schreef op donderdag 01 februari 2007 @ 17:32:
Is het nu zinvol om duurdere apparaten uit het stopcontact te halen als voorzorgsmaatregel ?

edit:
Of gewoon de aardlekschakelaar om zetten?
Volgens mij wel :)

  • Hertog
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 15:47

Hertog

Aut bibat, aut abeat

Copycat schreef op donderdag 01 februari 2007 @ 17:30:
[...]


Ik snap er ook niks van want bij mijn werk op het industrieterrein.Branden de straatlantaarns zomer's overdag terwijl het 30 graden is en er geen wolkje aan de hemel staat.Dus lijkt het me beter dat onnodige energieverspilling wordt tegengegaan ipv dat ik in het donker ga zitten.
Het idee is dat er aandacht gevraagd wordt voor het probleem. Net zoals een stille tocht voor slachtoffers van het een of ander niet voor een permanente oplossing zorgt, maar wel bewustzijn hoopt te kweken, bijvoorbeeld. En als de stroom in heel Europa uitvalt is er in ieder geval bewustzijn ;)

"Pray, v. To ask that the laws of the universe be annulled in behalf of a single petitioner, confessedly unworthy." --Ambrose Bierce, The Devil's Dictionary


  • wimjongil
  • Registratie: Augustus 2006
  • Niet online
SeatRider schreef op donderdag 01 februari 2007 @ 17:08:
Omdat er dan teveel stroom is... overcapaciteit... zo iets. Ik geloof er weinig van, 's nachts wordt er ook veel minder afgenomen zonder problemen.
Maar 's nachts gaan alle nachtclubs open he :+

  • Dennahz
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 21-11 22:57

Dennahz

Life feels like hell should.

Ik denk niet dat er veel mensen zijn die echt alles uit doen om 19.55, wij niet in ieder geval.

Twitter


  • Oscar Mopperkont
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 03-08-2024

Oscar Mopperkont

Hoepel op!

Ik hoop dat er voldoende mensen zijn die even de lampen aandoen om te voorkomen dat dit geintje uit de hand escaleert.

  • Mentalist
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 18-11 12:59

Mentalist

[avdD]

Als ik erom denk zal ik van 19:55 tot 20:00 een laptop en een computer extra aanzetten en mijn 200W lampje, en mijn dualcore flink de sporen geven als compensatie >:).

Verstuurd vanaf mijn Computer®


Verwijderd

Hertog schreef op donderdag 01 februari 2007 @ 17:34:
[...]


Het idee is dat er aandacht gevraagd wordt voor het probleem. Net zoals een stille tocht voor slachtoffers van het een of ander niet voor een permanente oplossing zorgt, maar wel bewustzijn hoopt te kweken, bijvoorbeeld. En als de stroom in heel Europa uitvalt is er in ieder geval bewustzijn ;)
Een stille tocht is bedoeld als "medeleven voor de slachtoffers", als een tocht tegen de kwaadaardigen. Bij dit probleem zijn de mensen zelf de oorzaak. Daarom vind ik de mensen die meedoen ook echt achterlijk. (no flame intended) Als je er echt wat aan wilt doen heb je het zelf in de hand. Wees gewoon wat zuiniger voor het milieu (er kunnen genoeg kWh'tjes af wanneer iedereen gewoon even nadenkt voordat ze iets aan of uit doen). Ik verwijt mezelf ook dat ik dit soort dingen niet altijd doe, maar ik ga dan ook geen acties tegen mezelf verzinnen zodat ik weer trots op mezelf kan zijn en het gevoel heb dat ik iets goed doe voor het milieu. Want na deze vijf minuten gaan de lichten gewoon weer aan, en gaat iedere "aandacht-vrager" weer door met de creatie van eht probleem. |:(

Verwijderd

Dit heeft te maken met inductie. De trafohuisjes zijn gemaakt om een bepaalde capaciteit te leveren. Als ineens 70% van deze capaciteit wegvalt krijg je een piekspanning (weet je nog? Een trafo ijlt -90 graden na). Dus van 230 wordt dat ineens bijvoorbeel 270 volt en dan klapt de hoofsmeltbeveiliging eruit. Aangezien er in deze huisjes 10.000 volt binnenkomt op drie draairichtingen L1 L2 L3 -90 graden x3). dit maakt het zaakje rond en dan krijg je een overpuls en klapt het geheel eruit en is het echt donker.
Ik snap werkelijk niet dat het "rijk" daar niet over nagedacht heeft. S.L.O.R.D.I.G.!!

Verwijderd

PS: Zet je computer en apparatuur om 19:50 uit en schakel het om 20:10 weer in. Dan weet je zeker dat jouy geen blaam/schade treft.

If you can't beat them, join them })

Heeft dikke UPS en kan gewoon nog 3 uur doormodderen met een kaarsje ernaast of 2 uur gamen. Ik ga gewoon door })

[ Voor 37% gewijzigd door Verwijderd op 01-02-2007 18:19 ]


Verwijderd

Verwijderd schreef op donderdag 01 februari 2007 @ 18:00:
PS: Zet je computer en apparatuur om 19:50 uit en schakel het om 20:10 weer in. Dan weet je zeker dat jouy geen blaam/schade treft.
Ja dat ga ik ook zeker doen. Geen risico Lopen

:)

Verwijderd

maar dan doe je eigenlijk net zo hard mee als degenen die het licht uit doen ;)

edit: @ osiris: daar heb jij dan weer helemaal gelijk in, scherp _/-\o_

[ Voor 32% gewijzigd door Verwijderd op 01-02-2007 18:13 ]


Verwijderd

Niet als je intussen effie je elekrtisch fornuis en je elektrisch verwarmingstoestelletje aanschakelt :)

  • Osiris
  • Registratie: Januari 2000
  • Niet online
Verwijderd schreef op donderdag 01 februari 2007 @ 18:04:
maar dan doe je eigenlijk net zo hard mee als degenen die het licht uit doen ;)
Hij neemt een marge van 5 minuten, waardoor hij resp. éérder en láter dan iedereen z'n apparatuur uit doet, dus dan doet ie strikt gezien niet mee met 't verneuken van het power-grid.

Al zullen er zat apen zijn die hun klok 5 minuten verkeerd hebben lopen :P

  • GG85
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 21-11 22:45

GG85

.......

Verwijderd schreef op donderdag 01 februari 2007 @ 17:58:
.......
Ik snap werkelijk niet dat het "rijk" daar niet over nagedacht heeft. S.L.O.R.D.I.G.!!
Uhm vrind, daar valt niks aan te doen, da's wisselstroom.
Saturnus schreef op donderdag 01 februari 2007 @ 17:32:
NUTS: "Niet het licht uit doen hoor! (Dan verdienen wij minder.)"
Als je dan niks te melden hebt of je weet of snapt niet hoe ons elektrichiteitsnetwerk werkt, zeg dan niks.

Beetje jammer dat dit weer zo'n actie is die waarschijlijk verzonnen is door een aantal linkse malloten die niet eerst even gecheckt hebben wat voor gevolgen dit kan hebben. Beetje jammer.

[ Voor 47% gewijzigd door GG85 op 01-02-2007 18:18 ]


  • TheBorg
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 21-11 13:01

TheBorg

Resistance is futile.

Ik heb een oscilloscoop op het lichtnet aangesloten. Hij werkt op een accu en logged op een notebook. Ik ben benieuwd wat er gaat gebeuren.

Verwijderd

Zou het niet kunnen doordat er opeens veel minder stroom loopt, er zelfinductieeffecten kunnen optreden? Dan krijg je flinke pieken.

  • LED-Maniak
  • Registratie: Oktober 2003
  • Nu online
Denken jullie nu echt dat er veel zal gebeuren? Zoveel huishoudens zullen het niet zijn, dus ook geen al te groot vermogen. Was vanmorgen iemand op radio 1 die dat perfect heeft uitgelegd met cijfertjes.

Mitsubishi externe temperatuur sensor (Home Assistant compatible): V&A - ClimaControl - Ook voor Panasonic & LG.


  • FDMK
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 08:59
als alleen de lichten uit gaan = ongv 500 watt per huishouden blijven altijd nog je pc, koelkast en alle andere dingen aanstaan dus het lijkt me stug dat we stroomuitval krijgen als een paar miljoen mensen 500watt minder gaan gebruiken

Any job you can do in your pajamas is not the hardest job in the world.


Verwijderd

Ik heb een UPS staan met een eigen aangekoppelde externe accu. Als ik in contact ben met de server op het werk (mag door overprikkeling minder uren op het kantoor zijn en ik werk dan thuis) kan ik me écht niet permitteren als ineens de stroom wegvalt. De accucapaciteit bedraagt 1500watt/h(12v 125A (100A autogelaccu Varta+25A eigen UPS accu)). Deze is in mijn oeroude metalen tweede wereldoorlog bureau weggewerkt (lees gigantische apotheekladen van 1 meter diep). Als dat zaakje ineens solo moet werken gaat er ongeveer 30% verloren aan omzetten en dan houden we nog 1000watt/h schoon over.

Op dat geheel zit een stekkerdoos waarop ook het modem zit. Blijft de stroom langer dan een uur uit dan sluit ik toch nog af om wat reserve over te houden als het echt mis gaat (koelkast kan dan nog een volle dag op lopen, etenswaren!)

  • TheZeroorez
  • Registratie: September 2005
  • Niet online
* TheZeroorez gaat voor de zekerheid om kwart voor acht de PC uit doen, en de TV als compensatie aan :+

Verder heeft het (zoals al enkele keren gezegd) geen enkel nut. Het zou moeten zijn om het door te laten dringen enzo (oohhh 5 min. zonder stroom, de wereld vergaat!).. Maargoed, Amerika zegt over 10 tot 20 jaar 15 tot 20 % minder olie te willen gebruiken, da's dus wel 7,5 tot 10 % over de gehele wereld.. Dát helpt pas ;)

Wat verder ook goed helpt, is het feit dat we nu veel minder stoken, omdat we (door het broeikaseffect?) een warme winter hebben.. En als je dan toch mensen dingen wilt opdragen: Heel de zomer niet zo'n achtelijke airco aan met het raam open, maar airco uit en raam dicht :)

Verwijderd

GG85 schreef op donderdag 01 februari 2007 @ 18:16:
Beetje jammer dat dit weer zo'n actie is die waarschijlijk verzonnen is door een aantal linkse malloten die niet eerst even gecheckt hebben wat voor gevolgen dit kan hebben. Beetje jammer.
Zeker gezien de milieuverontreiniging ten gevolge van een stroomuitval. Als voorbeeld in het UZ Gent de stroom eruit klapt (die externe dan), dan wordt de volledige stroomvoorziening opgevangen door stokoude dieselgeneratoren die in totaal bijna 1200 liter diesel per uur verbruiken (heb daar vakantiejob gedaan en dat is me door een van de onderhoudstechnici verteld), en de uitstoot van die generatoren zijn echt zwarte wolken. Zelfs een aftandse dieselauto blaast mooiere lucht.

Kan je nagaan wat voor een milieuvervuiling je hebt bij 2 uurtjes stroomuitval... dat is een equivalent (bij 1 op 12.5 van een auto die 300.000km aflegt)

  • de_harde_kern
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 13-11 21:27
* de_harde_kern zal het eens uitleggen :+

Bij een energiecentrale hebben ze turbines, die draaien met 50 omwentelingen per seconden, constant. Als er meer stroom nodig is, wordt er meer stoom tegen de turbines geblazen en krijgen de turbines meer weerstand omdat ze meer stroom moeten leveren.
Als iedereen het licht uit zou zetten, komt er minder weerstand op de turbine te staan maar blijft de stoomtoevoer nog wel even gelijk, daardoor gaat het aantal omwentelingen omhoog waardoor je dus meer hz door je stopcontact krijgt. Maar op de energiecentrale zit ook een beveiliging ( ik dacht op 53 en 47 hz maar dat weet ik niet zeker ) waardoor de energiecentrale er dus uit klapt als hij erover heen gaat, en dat zal ook gebeuren als Nederland haar lichten uit zou doen.
Als er 1 centrale uit klapt, wordt de andere centrale overbelast en klapt die er ook uit, en zo gaat dat door totdat er geen centrale meer aan staat :+ . Het opstarten duurt dan weer uren en misschien wel dagen. ( Verschilt per streek, ze moeten elke streek van elkaar afsluiten, de centrale opstarten, en als alle centrales opgestart zijn worden alle streken weer met elkaar verbonden )


En zoals de beste persoon het hierboven al zegt, een hoop bedrijven hebben echt megagrote generatoren staan die dan opgestart worden en daar komt hele vieze lucht uit en hebben een stuk lager rendement dan gewone energiecentrales.

[ Voor 17% gewijzigd door de_harde_kern op 01-02-2007 18:40 ]


  • the_stickie
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 14-09 11:46
Aan iedereen hierboven die zegt dta het niet "helpt":
neen, inderdaad, het helpt niet , integendeel waarchijnlijk: waarschijnlijk verbreuieken we amper minder, en misschien zelf meer stroom straks.
maar imho hélpt het wel: het wordt tijd dat iedereen met z'n neus op de feiten gedrukt wordt, we zijn immers al (te?) laat.
De lichten uitdoen is een statement: "Kijk; IK geef erom" Aangezien we sociale wezens zijn, is de mening van de groep héél belangrijk, dus anderen je mening laten zien ook! Laat osn hopen dat een paar mensen die nog niet geloven dat de aarde om zeep gaat, nu gaan denken: 'Tiens, als de overheid/de spoorwegen/mijn buurman/... erin gelooft, is er misschien toch wat van aan?"

Ik ben het dan ook eens met Hertog: even zinvol als een stille mars; zinvol dus :)

  • Shaggy_NL
  • Registratie: Juli 2003
  • Laatst online: 12-11 22:48
Ik zou toch morgen graag een dagje mee draaien in een bedrijf dat UPS'jes levert. Ik doe in ieder geval wel mee, en gaat eerst meten voordat ik alle groepen weer in één keer aan doe.

  • dr snuggles
  • Registratie: September 2000
  • Niet online
Ik vind relativeren altijd leuk, dus bij deze;

Niet iedereen doet mee, dus alleen in de buurt van veel fanatieke mensen kun je problemen merken, als we in NL allemaal kleine netwerkjes zouden hebben. Dat hebben we niet: Een zeer groot deel van het Europese netwerk hangt aan elkaar. Van Nederland tot Griekenland en Portugal is één netwerk. Als er een deel moeilijkheden heeft, dan zorgt de rest van het netwerk voor stabiliteit.

Als 1 op de 10 mensen vijf spaarlampjes uit doen van bij elkaar 60W, dan scheelt dat zo'n 96MW. Klinkt veel, maar de Nederlandse energiecentralens hebben een capaciteit van meer dan 20GW, oftwel 20.000MW. Dus er is een fluctuatie van wel 0.5%.

's-Ochtends vroeg heb je een veel grotere piek in het energiegebruik als iedereen wakker wordt en aan het werk gaat. Dan verdubbelt in twee uur tijd het energiegebruik (dat gaat dus met gigawatts ipv megawatts). Conclusie, iedereen doet moeilijk over niks.

  • TheBorg
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 21-11 13:01

TheBorg

Resistance is futile.

the_stickie schreef op donderdag 01 februari 2007 @ 18:43:De lichten uitdoen is een statement: "Kijk; IK geef erom"...
En ondertussen gewoon doorrijden in die auto en nogsteeds voor 95% gloeilampen gebruiken...

Verwijderd

Verwijderd schreef op donderdag 01 februari 2007 @ 17:15:
Mooi toch, als de stroom uitvalt is toch beter voor het klimaat :)
euh? :?

als de stroom uitvalt werk de koelkast niet, werk mijn computer niet en erger...
kan ik niet koffie zetten! :(


}:| da's alles, behalve goed voor het "klimaat" hier in huis..

  • Saturnus
  • Registratie: Februari 2005
  • Niet online
GG85 schreef op donderdag 01 februari 2007 @ 18:16:
[...]


Als je dan niks te melden hebt of je weet of snapt niet hoe ons elektrichiteitsnetwerk werkt, zeg dan niks.
Als je dan niet gaat lachen of je snapt het niet, zeg dan niets. :z

  • TheZeroorez
  • Registratie: September 2005
  • Niet online
dr snuggles schreef op donderdag 01 februari 2007 @ 18:51:
Niet iedereen doet mee, dus alleen in de buurt van veel fanatieke mensen kun je problemen merken, als we in NL allemaal kleine netwerkjes zouden hebben. Dat hebben we niet: Een zeer groot deel van het Europese netwerk hangt aan elkaar. Van Nederland tot Griekenland en Portugal is één netwerk. Als er een deel moeilijkheden heeft, dan zorgt de rest van het netwerk voor stabiliteit.
Wel leuk, maar meer dan de helft van Europa doet mee ;)

Verder is er inderdaad allang opgeroepen om vooral NIET mee te doen, en vast niet alleen in Nederland. Ook de centrales nemen voorzorgsmaatregelen (iedereen wat meer volts geven, en de buffers zo klein mogelijk houden), dus zal het wel meevallen..

Dan nog is het een groot risico. Als je weet dat de stroom uit kan vallen, zet je natuurlijk wel even wat apperatuur uit. Als het accuut gebeurd, ben je vaak de lul, omdat het nog aan staat..

  • Mentalist
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 18-11 12:59

Mentalist

[avdD]

the_stickie schreef op donderdag 01 februari 2007 @ 18:43:
Ik ben het dan ook eens met Hertog: even zinvol als een stille mars; zinvol dus :)
Puur op het kapitalisme of op de burgers vertrouwen heeft niet zoveel zin om dit op te lossen. Hier heb je de overhe(i)d(en) voor nodig, bijvoorbeeld door:
  • Subsidie te geven op zonnepanelen
  • Subsidie te geven op laptops icm. dockingstations die als normale PC ingezet worden
  • Bedrijven als Intel en AMD aansporen om zuinige langzame desktop CPU's op de markt te brengen (die er nu niet/amper zijn!)
  • Extra belasting op ouderwetse gloeilampen om verkoop spaarlampen te bevorderen
  • Extra belasting op Windows Vista omdat die Aero-zooi de grafische kaart zwaarder belast waardoor die meer energie gaat verbruiken
Dan noem ik vooral wat ICT-gerelateerde zaken maar er zijn natuurlijk nog meer dingen te bedenken. De burger zelf kan op dit moment vaak niet zo heel veel doen, zonder direct dingen in te moeten leveren.

Verstuurd vanaf mijn Computer®


Verwijderd

hmm ok hier mag het licht wel ff uit als de tv maar aan mag blijven kan ik nog startrek kijken :P

  • dr snuggles
  • Registratie: September 2000
  • Niet online
TheZeroorez schreef op donderdag 01 februari 2007 @ 18:56:
[...]

Wel leuk, maar meer dan de helft van Europa doet mee ;)
Als de helft van Europa doet mee met wat lampjes uit doen dan zie ik nog steeds het probleem niet. Een gemiddelde TV verbruikt waarschijnlijk net zoveel als alle lampen die iemand uit doet. Verder staan nog een ziljoen andere apparaten gewoon door te draaien.
Ook de centrales nemen voorzorgsmaatregelen (iedereen wat meer volts geven, en de buffers zo klein mogelijk houden), dus zal het wel meevallen..
Juist minder spanning geven voordat het 19:55 is, je krijgt namelijk nog wat extra spanning erbij door de piek van de lampen uitzetten :).
Dan nog is het een groot risico. Als je weet dat de stroom uit kan vallen, zet je natuurlijk wel even wat apperatuur uit.
Dan wordt het gewoon self-fulfilling prophecy :D.
* dr snuggles doet niet mee aan de actie en laat z'n pc'tje lekker doordraaien.

[ Voor 4% gewijzigd door dr snuggles op 01-02-2007 19:09 ]


  • Osiris
  • Registratie: Januari 2000
  • Niet online
Trek voor de zekerheid over drie kwartier wel ff m'n laptop uit het stopcontact tot kwart over acht ofzo... Niet dat 't wat uit maakt voor 't milieu, aangezien ie daarna toch weer opgeladen moet worden, maar dan weet ik tenminste zeker dat een of andere potentiële spanningspiek m'n laptop niet molt. Hopen dat m'n server 't houdt :)

Verwijderd

@the_stickie: Ik weet niet of het als een reply bedoelt was op mijn post, maar iig heb je mijn post niet goed genoeg gelezen.
het wordt tijd dat iedereen met z'n neus op de feiten gedrukt wordt
precies diegene die met z'n neus op de feiten wordt gedrukt, doet mee aan de actie om mensen de neus op de feiten te laten drukken. Wat een zielige actie ;( . Dit bewijst maar weer eens de allesverklarende theorie dat een mens alles doet voor het eigen belang (ze voelen zichzelf nu beter omdat ze het gevoel hebben ook iets voor het milieu gedaan te hebben, zonder dat ze ook maar 1 kiezeltje hebben bijgedragen)

  • dr snuggles
  • Registratie: September 2000
  • Niet online
W3ird_N3rd schreef op donderdag 01 februari 2007 @ 18:57:
  • Subsidie te geven op zonnepanelen
  • Subsidie te geven op laptops icm. dockingstations die als normale PC ingezet worden
  • Bedrijven als Intel en AMD aansporen om zuinige langzame desktop CPU's op de markt te brengen (die er nu niet/amper zijn!)
  • Extra belasting op ouderwetse gloeilampen om verkoop spaarlampen te bevorderen
  • Extra belasting op Windows Vista omdat die Aero-zooi de grafische kaart zwaarder belast waardoor die meer energie gaat verbruiken
Je bent je bewust dat subsidies en extra belastingen meer kwaad dan goed doen :?

Een gigantische papierwerk, minder welvaart, kost meer tijd, oneerlijk voor de mensen die er geen gebruik van maken, enz. Bovendien is de elektrische energie al extra belast met energiebelasting. Met jouw voorstel wordt het dus exponentieel, net als bij de inkomensbelastingen (waarvan al sterke hints zijn dat FlatTax beter werkt dan ons systeem).

Nuttiger is van belastinggeld een mooi bos poten oid. Gloeilampen kun je beter verbieden (net als ze in California willen doen), dat kost een stuk minder dan er extra belasting op heffen.

[ Voor 12% gewijzigd door dr snuggles op 01-02-2007 19:14 ]


Verwijderd

Ik vraag mij eigenlijk af of het wel nut heeft voor het milieu. Ik mag toch aannemen dat de energiecentrales gewoon door blijven draaien?

  • lt_cmd_data
  • Registratie: Februari 2000
  • Niet online
Mensen die het interresant vinden.
Je kan hier de actuele (1min vertraging)
De regel stand zien van tennet

http://www.tennet.nl/bedr...formatie/balansdelta.aspx

  • ArjanC
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 02-11 08:20
Hmm.. misschien toch ffkes meer diesel in de generator gaan pompen :(

anders pleurt straks het datacenter uit :D

  • Osiris
  • Registratie: Januari 2000
  • Niet online
Verwijderd schreef op donderdag 01 februari 2007 @ 19:09:
Ik vraag mij eigenlijk af of het wel nut heeft voor het milieu. Ik mag toch aannemen dat de energiecentrales gewoon door blijven draaien?
Hopelijk :X

Minder energie verbruiken heeft wel degelijk nut overigens, ondanks dat de energiecentrales 'gewoon door blijven draaien'. De generatoren in die energiecentrales hoeven dan namelijk minder moeite te doen om rond te blijven draaien op 50 Hz. Dus d'r is minder brandstof nodig om dat voor mekaar te krijgen. :)

  • ArjanC
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 02-11 08:20
lt_cmd_data schreef op donderdag 01 februari 2007 @ 19:10:
Mensen die het interresant vinden.
Je kan hier de actuele (1min vertraging)
De regel stand zien van tennet

http://www.tennet.nl/bedr...formatie/balansdelta.aspx
hoe moet ik dat lezen?

  • Wacky
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 11-11 20:22

Wacky

Dr. Lektroluv \o/

Ben ik blij dat ik een overspanningsbeveliging op m'n PC apparatuur heb zitten :Y)

Nu ook met Flickr account


  • Mental
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 20-10-2020
Verwijderd schreef op donderdag 01 februari 2007 @ 18:53:
[...]

als de stroom uitvalt werk de koelkast niet, werk mijn computer niet en erger...
kan ik niet koffie zetten! :(


}:| da's alles, behalve goed voor het "klimaat" hier in huis..
als je niet eens weet hoe je zonder stroom koffie moet zetten is het misschien juist wel tijd om de stroom uit te laten vallen... simpele mens sta op en laat zien waarom wij een intelligente levensvorm zijn!

blokkenhout+lucifers/kookstel/gasbrandertje, filterzakje, fluitketel, kraanwater, koffie, suiker, lepel, kopje.

alle benodigdheden op een rij die de meeste mensen wel in huis hebben.

Verwijderd

the_stickie schreef op donderdag 01 februari 2007 @ 18:43:
De lichten uitdoen is een statement: "Kijk; IK geef erom" Aangezien we sociale wezens zijn, is de mening van de groep héél belangrijk, dus anderen je mening laten zien ook! Laat osn hopen dat een paar mensen die nog niet geloven dat de aarde om zeep gaat, nu gaan denken: 'Tiens, als de overheid/de spoorwegen/mijn buurman/... erin gelooft, is er misschien toch wat van aan?"
Dan geef je beter het signaal af dat je enkel groene stroom wil. Dit kan al, je hebt maatschappijen die je groene stroom verkopen waarvan gegarandeerd is dat ze op een milieuvriendelijke manier opgewekt is uit hernieuwbare energiebronnen.
Uiteraard kunnen ze niet garanderen dat het elektronnetje in jouw gloeilamp ook door een windmolen gelopen heeft, maar die bedrijven produceren / kopen evenveel groene stroom in als hun klanten verbruiken.
(vb. nuon levert deze groene stroom; http://www.nuon.be/nl/part/prod_groene_stroom.html)
De prijs is wel iets duurder, maar als al die mensen die zeggen met het milieu begaan te zijn op dergelijke contracten zouden overstappen (en dus ook de meerprijs ervoor betalen), dan verplicht je in dat geval nuon om ofwel zelf groene energie te produceren, of ze ergens in te kopen. Op die manier wordt er meer groene stroom geproduceert.

Via google kom ik erop dat 10,5% van de nuonklanten voor nuon nature kiest. Blijkbaar vindt nog steeds 90% (ervan uitgaande dat bij andere maatschappijen ook 10% kiest voor groene stroom) dat het milieu die paar eurocentjes niet waard is (want daar gaat het hem echt om, groene stroom kost 17c/kWu, inclusief belastingen en al die andere zaken), terwijl je toch meer dan 10% hoort zeggen dat ze wel degelijk om het milieu geven...

edit; gloeilampen verbieden is typisch zo'n niet hard te maken regel. Zelf moet ik niet weten van spaarlampen (ze gaan traag aan, geven geen fel wit licht zoals een gloeilamp...), dus of ze spaarlampen verbieden of niet maakt mij niet uit. Ik zal ze blijven gebruiken. In plaats van 60w peertjes vervang ik ze dan overal door 100w peertjes met een dimmer ervoor, dan gaat je gloeilamp zelfs niet meer stuk (in de keuken beneden hebben we 30 spotjes zitten die maar op 60% branden door die dimmer. Ondertussen zitten ze daar al 20 jaar, en ze branden toch gemiddeld een uur of 4 per dag. Van die 30 is er al 1tje kapot gegaan)

[ Voor 14% gewijzigd door Verwijderd op 01-02-2007 19:28 ]


  • FreezeXJ
  • Registratie: Mei 2006
  • Laatst online: 13:25

FreezeXJ

DPC-Crew

Mooooh!

Mijn gok is dat dit een net zo grote blooper wordt als de milleniumbug. Wie zijn ook al weer de grootafnemers van stroom? NS? Bedrijven? Industrie? Niet Sjon Zespak in ieder geval, dus als die lui het in hun hoofd halen om een lampie uit te doen, nou ja, so be it. Ik neem aan dat ze dan wel even wat centrales rustig aan laten doen, en een paar gascentrales standby houden voor het geval er meer gebeurt, maar reken er niet op. Hoeveel mensen zouden hun koelkast, electrische verwarming en Tv uit doen in plaats van standby? (wat overigens een leuke klap stroom eet, maar wie weet dat?) Laat ze zich maar even druk maken, hebben ze bij die maatschappijen de tijd om even wat oud spul te checken. Het leukste is namelijk dat die dieseltjes wel veel verbruiken, maar je ze niet snel kapot krijgt. (her en der in grote gebouwen staan ze ook, ziekenhuizen en datacenters kunnen zich niet permitteren stroom te verliezen). Over een half uur zien we het.

"It needs but one foe to breed a war, not two, master Warden. And those who have not swords can still die upon them" - Eowyn


  • dr snuggles
  • Registratie: September 2000
  • Niet online
Verwijderd schreef op donderdag 01 februari 2007 @ 19:23:
[...]
edit; gloeilampen verbieden is typisch zo'n niet hard te maken regel. Zelf moet ik niet weten van spaarlampen (ze gaan traag aan, geven geen fel wit licht zoals een gloeilamp...), dus of ze spaarlampen verbieden of niet maakt mij niet uit. Ik zal ze blijven gebruiken. In plaats van 60w peertjes vervang ik ze dan overal door 100w peertjes met een dimmer ervoor, dan gaat je gloeilamp zelfs niet meer stuk (in de keuken beneden hebben we 30 spotjes zitten die maar op 60% branden door die dimmer. Ondertussen zitten ze daar al 20 jaar, en ze branden toch gemiddeld een uur of 4 per dag. Van die 30 is er al 1tje kapot gegaan)
Er zijn tegenwoordig ook zeer mooie Led-lampen, net als in stoplichten zitten. De voordelen van een spaarlamp en een gloeilamp. Alleen de prijs moet nog wat zakken, maar dat zal zeker gebeuren: Led is de toekomst.

  • markiemannie
  • Registratie: Mei 2006
  • Laatst online: 09-11 04:07
W3ird_N3rd schreef op donderdag 01 februari 2007 @ 18:57:
[...]
  • Extra belasting op Windows Vista omdat die Aero-zooi de grafische kaart zwaarder belast waardoor die meer energie gaat verbruiken
[...]
Lol.

Ik wist zelf helemaal niet van deze actie af, maar wat doen ze dan: ze brengen de actie in het nieuws, gevolg: Iedereen die er eerst niet van wist gaat nu het licht uitdoen.
Ik doe in ieder geval ook mee, maar ook met vijf minuten speling, is het iig niet mijn schuld als alle centrales eruit klappenn >:)

Verwijderd

dr snuggles schreef op donderdag 01 februari 2007 @ 19:35:
Er zijn tegenwoordig ook zeer mooie Led-lampen, net als in stoplichten zitten. De voordelen van een spaarlamp en een gloeilamp. Alleen de prijs moet nog wat zakken, maar dat zal zeker gebeuren: Led is de toekomst.
Weet ik ook, ik heb al zitten kijken naar ledlampen maar ze kwamen mij te duur uit (betaal de stroom zelf niet, maar moet wel de lampen betalen, dus dan is de keuze natuurlijk wel heel snel gemaakt)

  • dr snuggles
  • Registratie: September 2000
  • Niet online
Verwijderd schreef op donderdag 01 februari 2007 @ 19:37:
[...]
Weet ik ook, ik heb al zitten kijken naar ledlampen maar ze kwamen mij te duur uit (betaal de stroom zelf niet, maar moet wel de lampen betalen, dus dan is de keuze natuurlijk wel heel snel gemaakt)
Mwah, energie is nog steeds relatief goedkoop. Je zou het dus eigenlijk uit principiele overwegingen moeten doen ;).

  • hellmonder1986
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 06-01-2021
nog 10 min tot spanningspiek :X

[ Voor 7% gewijzigd door hellmonder1986 op 01-02-2007 19:45 ]


  • Osiris
  • Registratie: Januari 2000
  • Niet online
Laptop = eruit :Y)

Sprite, ik eis dus wel mooi die grafiekjes hè :P

  • DennusB
  • Registratie: Mei 2006
  • Niet online
Ja nog 9:P
K vraag me af wat er gaat gebeuren!

Is het mischien beter bij iedereen om pc's uit te zetten enzo?(tegen BOEM) ;)

[ Voor 6% gewijzigd door DennusB op 01-02-2007 19:48 ]

Owner of DBIT Consultancy | DJ BassBrewer


  • SH4D3H
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 04-10 13:25
Spannend ;)

  • Oof
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 19-11 21:25

Oof

Osiris schreef op donderdag 01 februari 2007 @ 19:46:
[...]

Laptop = eruit :Y)

Sprite, ik eis dus wel mooi die grafiekjes hè :P
En ik ook :+

Verwijderd

@Dennus; hangt van je type verzekering af :D.

Mijn ouders hebben onze verzekeraar gecontacteerd, en wij hoeven ons geen zorgen te maken, alle defecte toestellen worden terugbetaald. Het zou zelfs mooi zijn, want voor een toestel tot 1 jaar oud (mijn pc) krijg je 100% van de factuurprijs weer. (zelfs computergerief)

Om nu nog een 4400x2 aan 550€ te slijten >:)

Verwijderd

19:55 en alles doet et nog...

  • ice-T106
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 13:38
Denk dat het allemaal niet eens hele schokkende verschillen zal geven die paar lampen. Het is meer het idee dat iedereen het er nu over heeft. En dat is natuurlijk alleen maar goed.

11.635 Wp Solar edge. 7kW Lucht-water, 5kW Daikin Lucht-Lucht, lucht WTW, VW Passat GTE, Home Assistant


  • Oscar Mopperkont
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 03-08-2024

Oscar Mopperkont

Hoepel op!

Zo, ik heb alle lampen maar even aangedaan, inc de oven en de droger ;)

  • LED-Maniak
  • Registratie: Oktober 2003
  • Nu online
nou, dat valt weer tegen :/

Mitsubishi externe temperatuur sensor (Home Assistant compatible): V&A - ClimaControl - Ook voor Panasonic & LG.


  • Osiris
  • Registratie: Januari 2000
  • Niet online
M'n lamp doet 't nog :+

  • DrivinUCrazy
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 15:02

DrivinUCrazy

Vechte, valle en opstoan

Nu weet ik het normale verloop van de energieafname niet, maar als ik deze tabel van Tennet bekijk, lijkt het toch wel alsof ze zich voorbereiden.

Ik heb hier voor de zekerheid mijn laptop wel van het net af gehaald, hoewel ik er niet zo hard in geloof dat er storingen komen. Better safe than sorry, zeker met zelf betaalde hardware. :P

[edit] En nu is de site stuk. /GoT, of zou het toch ernstiger zijn? :P

[edit2] En weer terug, dus het zal wel niks zijn geweest. (Goh :+ )

[ Voor 13% gewijzigd door DrivinUCrazy op 01-02-2007 20:03 ]

't Is een kwestie van geduld, rustig wachten op de dag, dat heel Holland Limburgs lult.


  • dr snuggles
  • Registratie: September 2000
  • Niet online
Lol, hier in de omgeving doet gelukkig niemand mee aan die onzin actie. M'n multimeter geeft constant 231V aan, zoals het zou moeten.

Jullie laten je echt te makkelijk beinvloeden, daar zou ik misbruik van moeten maken :D.

  • de_harde_kern
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 13-11 21:27
5,4,3,2,1 houd je vast, huh, er gebeurt niets. Niet zo gek, zoveel potentie was er niet meer na de negatieve berichten op tv. Valt niets van te merken hier in ieder geval, maar misschien komt dat nog :+

Verwijderd

alleen mn azureus grafiek vertoont een dipje, maar dat heeft een andere oorzaak :o ;)

  • LED-Maniak
  • Registratie: Oktober 2003
  • Nu online
Zo, en dan zet ik... NU het serverpark uit


*flop, weg stroom*


:+

Mitsubishi externe temperatuur sensor (Home Assistant compatible): V&A - ClimaControl - Ook voor Panasonic & LG.


  • FreezeXJ
  • Registratie: Mei 2006
  • Laatst online: 13:25

FreezeXJ

DPC-Crew

Mooooh!

Nou iedereen adem inhouden voor de grote klap als alles weer terugkomt....
*stilte*

Nounou, wat een boel...

/me maakte zich al niet zo druk

"It needs but one foe to breed a war, not two, master Warden. And those who have not swords can still die upon them" - Eowyn


  • virus.elektro
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 20-11 20:33

virus.elektro

profesionele monitor sloper

net met de meter in het stopcontact gezeten hier, spanning ging om 19:55 inderdaad iets omhoog, van 218 naar 219

elektrotechniek is leuk (nog wel). ik ga dus weer verder met leuke dingen ontwerpen. amd 2200+ 256mb 333mhz,gf4 440mx, 120gb,16X dvd. jarr-url


Verwijderd

boooom stroom uitgevallen in het oosten !!!

  • Jrz
  • Registratie: Mei 2000
  • Laatst online: 12:56

Jrz

––––––––––––

is het al 8 uur?

Ennnnnnnnnn laat losssssssss.... https://github.com/jrz/container-shell (instant container met chroot op current directory)


  • achtbaanfreak
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 06-12-2024
nou..het licht doet het nog, het is niet echt gelukt :P

edit: de oorzaak is trouwens omdat er ineens minder stroom afgenomen -> overcapaciteit -> boel vliegt eruit -> ketting reactie hopen ze

als iedereen de boel weer aan zet, geeft dat geen probleem -> de centrales kunnen ze niet zo snel minder stroom laten produceren, je krijgt waarschijnlijk wel even een piek, maar dat zal wel mee vallen

[ Voor 75% gewijzigd door achtbaanfreak op 01-02-2007 20:03 ]


  • Mr_gadget
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 21-11 21:56

Mr_gadget

C8H10N4O2 powered

serieus? grappig :)

Merk er weinig van de actie.. Maar ze kunnen trots zijn op die afwijking van 1 volt.. :D

  • dr snuggles
  • Registratie: September 2000
  • Niet online
Yes! Wat win ik nu?

Verwijderd

gebeurt helemaal niks :( ik nog net naar huis bellen: zet me pc uit !

  • abaart
  • Registratie: Februari 2006
  • Niet online

abaart

lolbroek

bij mij werkt alles nog :P

  • stijnos1991
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 20-11 13:51
Lekkere actie..
M'n vriendin was online, heb er niet eens meer aangedacht..
Ik keek op de klok.. :O oo 8 uur geweest..
Heeel veel gemerkt :)
Pagina: 1 2 Laatste