Toon posts:

[HTML/CSS]Header van table niet scrollen

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Ik toon via php een tabel uit een database.
Omdat die tabel nogal groot kan zijn gebruik ik de volgende css code:
Cascading Stylesheet:
1
2
3
4
5
#scrollTable{
    width: 920px;
    height: 500px;
    overflow: auto;
}

Dit werkt prima, ik krijg netjes scrollbars als ik ze nodig heb.

Nu wil ik graag dat de header die ik in TH-tags heb staan blijft staan, omdat ik als ik aan het scrollen ben die niet meer kan zien.
Hoe doe ik dat?

Ik heb al gedacht om de headers apart te tonen buiten de scollTable, maar omdat ik de grootte van de cellen laat afhangen van de data, is de breedte van de header niet meer synchroon met de breedte van de data.
Hoe kan ik dit oplossen zonder dat ik vaste breedtes voor de cellen moet opgeven? Omdat ik de functie aanroep via php zijn de meeste tabellen niet gelijk en verschilt zelfs het aantal kolommen.

Wie kan mij op weg helpen?

--
Groeten Paul

  • user109731
  • Registratie: Maart 2004
  • Niet online
Hier was laatst nog een topic over: \[HTML/CSS/JS] Tabelheader fixed plaats :)
Hier staan ook wel wat interessante links in.

Kijk eens of je er met de info in dat topic uitkomt? :)

  • T-MOB
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 16:13
Je kunt toch gewoon de overflow en height aan tbody geven?

Regeren is vooruitschuiven


Verwijderd

Topicstarter
Bedankt allemaal.

Ik ben al weer een stukje verder. Inderdaad 'overflow en height aan tbody geven' werkt prima (uiteraard niet in MSIE6, wel in FF)
Het gaat dus nog niet goed. Ik ben al even aan het prutsen maar ik kom er niet uit. Ik heb nu even geen tijd hiervoor. Ik kom er later wel weer op terug.
Wat ik nu wel heb is in IE horizontale en verticale scrollbars en een tabel die de juiste hoogte en breedte heeft, maar geen fixed headers.
In FF heb ik wel fixed headers en een verticale scrollbar voor de hoogte maar de breedte is maximaal en dus te groot.
Ik ga straks nog wel even puzzelen hoe ik die twee kan combineren en dat werkt het!
Zal wel niet zo makkelijk gaan ;)

--
Paul