Toon posts:

Eerste pogingen op macro gebied

Pagina: 1
Acties:
  • 67 views sinds 30-01-2008

Verwijderd

Topicstarter
Ik hoop dat deze keer de plaatjes meegeladen worden. De vorige keer ging dat mis.
Ik heb een KM5D en voor de macro's gebruik ik oude Praktica lenzen met extension tubes.

Wat vinden jullie van deze foto's. Graag tips hoe ik betere macro's kan maken. Deze zijn mijn eerste pogingen.
Afbeeldingslocatie: http://hersenspinselsvermoeidegeest.punt.nl/upload/PICT3762.JPGAfbeeldingslocatie: http://hersenspinselsvermoeidegeest.punt.nl/upload/PICT3707-1.JPGAfbeeldingslocatie: http://hersenspinselsvermoeidegeest.punt.nl/upload/PICT3638.JPGAfbeeldingslocatie: http://hersenspinselsvermoeidegeest.punt.nl/upload/buddha-1-1.jpgAfbeeldingslocatie: http://hersenspinselsvermoeidegeest.punt.nl/upload/PICT3617.JPGAfbeeldingslocatie: http://hersenspinselsvermoeidegeest.punt.nl/upload/PICT3594.JPG

Bij de onderste komt normaal de hele bloem in beeld. Geen idee waarom hier niet.

  • inquestos
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 11:30
Ik weet niet of je het door had, maar je vorige topic is dichtgegooid omdat ie niet aan de voorwaarden voldeed. Deze heeft nog steeds geen nummering, en je plaatjes zijn nog steeds 800 pixels breed, ipv de maximale 600 pixels. Verander dat even. (ook moet er [testcase] voor je titel komen te staan, maar dat kan nu niet meer.

Ik vraag me af of je echt ervaring had in fotografie toen je deze camera kocht. Zijn allemaal vrij centraal (weinig spanning), technisch matig, en niet heel goed belicht. De laatste vind ik echter wel geslaagd door de mooie kleuren, al had dat linkerblaadje er wel helemaal op gemoeten. :)

Fotografie: | Flickr | Canon 5DII + 20mm + 35mm + 50mm + 100mm || Hardlopen: Strava PR 5km: 20:26 10km: 44:35 HM 1:39:58


  • keanu_
  • Registratie: Augustus 2005
  • Laatst online: 06-01 20:59
tja macro, macro.
Ik vind het zo jammer dat er niks speciaals tussen zit. Gewoon wat scherpe foto's van nogal saaie onderwerpen. En zoals hierboven werd gezegd. Te centraal. Speel er wat mee ;)

  • bratos
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 09-12-2025

bratos

Meh.

mijn ervaring met "oude lenzen" is dat deze voor een onscherp beeld zorgen. Ik heb es gespeeld met voorzetlenzen die bij een analoge spegelreflex zaten en ze waren allemaal iets wazig, ondanks dat de camera van mening was dat ie gefocussed had. Uiteindelijk heb ik lenzen gekocht die wel geschikt waren voor een digitale camera.
Probeer meer bij zonlicht te fotograferen (en bij voorkeur niet huiselijke standaard objecten). Uiteraard ben je een paar foto's verder voordat er iets kunstzinnigs uit je camera rolt, maar oefening baart kunst ;) . Ik werk er ook nog aan.
Keep it up!

[ Voor 3% gewijzigd door bratos op 12-04-2006 23:53 ]

eerst kijken dan zeiken


  • Zoefff
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 26-12-2025

Zoefff

❤ 

Sorry, maar dit trek ik bijzonder slecht. Je foto's zijn op zich niet verkeerd en zeker een testcase waardig, maar ik geef in de sluitmessage van je vorige topic toch erg duidelijk aan wat je moet veranderen. Vervolgens open je het topic opnieuw waarbij je 1 van de door mij aangestipte punten wel hebt veranderd, maar de rest gewoon nog hebt laten liggen. Voor de duidelijkheid hier nog mijn vorige bericht:
Zoefff schreef op woensdag 12 april 2006 @ 09:55:
Je mag de testcase nogmaals openen, maar dan wel volgens de geldende regels. Dat betekent dus onder andere:
[list]• Foto's nummeren
• Foto's direct laten zien in het topic, dus geen linkjes. Zie de UBB FAQ als je niet weet hoe dit moet.
• Foto's van maximaal 600px breed, eventueel linkend naar een grotere versie.

Neem ook FGS Policy nog even door, daar staat alles duidelijk in beschreven :)
Ik stel voor dat je het nogmaals probeert, maar let dan wel op alle punten die ik aangeef! Dat doe ik niet voor jan-met-de-korte-achternaam.


FotoblogWerkaandemuur.nlMoestuincursus.nlTwitter


Dit topic is gesloten.