[PCI slot] gaat 3ware sata kaart passen in asrock mobo?

Pagina: 1
Acties:

  • 0siris
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 01-03 13:19
Na lang puzzelen over een RAID oplossing wil ik een 3Ware 8006 s-ata raid-kaart gaan kopen, voor gebruik in mijn Asrock K7S8X R3.0 moederbord. Het moederbord support PCI 2.2, de pci sloten hebben nokjes als volgt:
Afbeeldingslocatie: http://www.xs4all.nl/~awater/GoT/mobo.gif
Waar moet ik nou precies op letten om te kijken of dit wil gaan werken :?
Want als ik naar het plaatje van die controller kijk, komt dat niet overeen met de nokjes op mijn pci sloten?
PS Ik heb de FaQ doorgelezen, maar daar kwam ik met het pcislot-verhaal niet helemaal uit...

ach...in een volgend leven lach je er om!


  • TERW_DAN
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

TERW_DAN

Met een hamer past alles.

Dat gaat niet passen.


PMG FAQ

Afbeeldingslocatie: http://faq.tweakers.net/pmg/PCI64_config.gif
Je hebt dus een 64b 5V kaart en 3.3V 32b sloten. Dat past dus niet

  • Femme
  • Registratie: Juni 1999
  • Laatst online: 19:02

Femme

Hardwareconnaisseur

Official Jony Ive fan

Hij heeft een 5V 32-bit PCI-slot en een 5V 64-bit RAID-adapter. Dit gaat wél werken :) .

Afbeeldingslocatie: http://faq.tweakers.net/pmg/PCI32_config.gif

Afbeeldingslocatie: http://www.3ware.com/images/Serial-Farm.jpg

Die kaart past in het slot van het middelste plaatje.

[ Voor 30% gewijzigd door Femme op 11-12-2005 13:53 ]


  • JSK
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 05-12-2025

JSK

Thunder K8WE

Het gaat wel passen, daar ben ik het ook mee eens. Echter, het nut is mij een beetje onduidelijk. In een 32bits slot gebruik je niet de volledige bandbreedte van een 64bits/66Mhz kaart. En, deze kaart ondersteunt slechts 2 sata poorten voor een straatprijs van 150 euro. Daar is alleen raid0 en raid1 mee te draaien. Dat kan ook in software (al kan je er dan niet van booten). Voor een vergelijkbaar bedrag is een 8 poorts SATA2 controller te koop (bijvoorbeeld http://www.webconnexxion....fd66f29b505c1160f2d9aa805).

Dat lijkt me een iets betere prijs/prestatie verhouding.

Specs Casemod


  • 0siris
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 01-03 13:19
ik wil een kaart die zo goed als out-of-the box in linux gaat werken, zonder drivers te hoeven compileren. Qua snelheid boeit het ook al niet, wat ik nu aan het hosten ben, draait op een laptop van 4 jaar oud (!).
Alleen is dat erg onbetrouwbaar de laatste tijd, dus wil ik aan de gang met (hardware) raid. Vandaar dus. Raid 1 is voldoende voor mij wat dat betreft. Daarnaast ga ik van een p3-733 naar een athlon xp toe, ook best fijn, is allemaal snel zat straks
Maar ik vind het wel een beetje eng: Zo vaak zit Terw_dan er niet naast als hij iets zegt is mijn ervaring ;) (en aan de andere kant heeft Femme ook best wel gelijk als-ie wat zegt...o o o wat een dilemma! :)

[ Voor 22% gewijzigd door 0siris op 11-12-2005 19:32 ]

ach...in een volgend leven lach je er om!


  • BalusC
  • Registratie: Oktober 2000
  • Niet online

BalusC

Carpe diem

Ik kan bevestigen dat Femme gelijk heeft ;) Alleen is het plaatje dat hij erbij pakt niet van toepassing. Het plaatje van Terw_Dan moet je hebben: er staan 64bits PCI kaarten op met daarnaast de type sloten waarmee het compatibel is. De 3ware is een universal 64 bits PCI kaart, het heeft nokjes voor zowel 3,3V als 5V. Dit komt overeen met de onderste situatie op het plaatje van Terw_Dan :) Enkel de 64bits connector zal erbuiten hangen, het kaart zal dus als een 32bits PCI kaart fungeren.

[ Voor 3% gewijzigd door BalusC op 12-12-2005 08:18 ]


  • TERW_DAN
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

TERW_DAN

Met een hamer past alles.

Jup, dat had ik dus verkeerd gezien (ik had even op het eerste nokje gelet, niet op het tweede).
Je moet echter wel even letten op de connectoren die op jouw K7S8X zitten. Als ik namelijk even naar dit plaatje kijk
http://www.asrock.com/product/amd/images/K7S8X-FACE.jpg Let op! plaatje is groot 1MB kan het zijn dat je achter je PCI sloten nog wat connectors/condensatoren heeft zitten. PCI4 en 5 zijn de beste keuze (zitten er geen IDE connectoren, chipset of condensatoren). Tenzij je een plank hebt met firewire erop, dan zit die ook in de weg.

Verder heeft Femme helemaal gelijk.
Pagina: 1