Toon posts:

(hoe) Kan ik een 24v fan aansluiten op voeding?

Pagina: 1
Acties:
  • 684 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Verwijderd

Topicstarter
Kan ik een 24v fan zo aansluiten op mijn voeding?? of moet daar iets tussen?? Want dan zet ik ff 4 120mm fans in mn kassie :P

Verwijderd

ALs je ze op 12V laat lopen, zijn ze veel stiller, en anders zet je er 10 in serie op 220V >:).

  • Hielko
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 16:05
Misschien dat ze op 12 V werken (is meteen een stuk stiller).

Ik heb weinig verstand van electronica, maar misschien kan je 12V lijntje in serie schakelen met een ander 12V lijntje om zo op 24V te komen. Af het werkt weet ik niet, maar zo werkt het igg wel met batterijen :).

  • Artcore
  • Registratie: November 2000
  • Niet online
Op maandag 15 januari 2001 20:29 schreef Subwoofer het volgende:
ALs je ze op 12V laat lopen, zijn ze veel stiller, en anders zet je er 10 in serie op 220V >:).
Hoe moet je dat doen, op 12v laten lopen? En ik heb ook gehoord dat sommigen hun fans schakelbaar maken, dwz een schakelaartje voor 7V/12V/uit. Hoe bouw je zo'n constructie?

Verwijderd

12v 5v ground

12v - ground =12volt
5v - ground =5volt
12v - 5v =7volt

Sluit je beide draadjes van je cooler op links en rechts aan en hij doet het.

  • imdos
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 10:39

imdos

I use FreeNAS and Ubuntu

Als je ze op 12V probeert dan moet je gewoon de rode draad verbinden met je powerconnector's voor je cd-rom drive en hardeschijf (4 pins molex-connector)alleen dan een die leeg is.

en dan die zwarte op die zware ernaast.
Btw; 7 volt of lager kan je shaken met een 24v fan. Dit heb ik laatst nog getest op een apparaat die een variable volt en amperemeter had (via pot-weerstanden).
Ben ff de naam van dat ding kwijt

pvoutput. Waarom makkelijk doen, als het ook moeilijk kan! Every solution has a new problem


Verwijderd

men neme een 3 standen schakelaar, sluit de 12 volt aan en neem ipv de ground de 5 volt(12-5=7). voila, je hebt 12 volt, 7 volt, en een uit stand.

  • ro__
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 12-01-2008

ro__

WalkDont'Walk.......

Ik heb ook een 24V fan [oude Pabst uit kopieermachine] lopen op 12V door 'm aan te sluiten op de gele en de zwarte draad. Werkt goed en stil...

Je kan'm ook op 17V of 24V laten lopen, door'm aan te sluiten op de gele draad en de -5V [witte dacht ik?] of -12V [donkerblauwe dacht ik?] draadjes van je mobo-connector. Je hebt dan alleen wel de kans dat je je voeding molesteert, en zelfs daarmee je mobo/proc.

Dus zeker als je er 4 wilt gaan aansluiten, zou ik adviseren gewoon voor de 12V te gaan; lekker stil, maar toch nog behoorlijk wat CFM's.

Oh ja, op 7V doet'ie idd nix...

Verwijderd

Op maandag 15 januari 2001 20:40 schreef ro__ het volgende:
Pabst
naar mijn weten is het nog altijd een Papst geweest ;)

  • picobyte
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 14-05-2025

picobyte

MhIHIHI!

Als je de spanning wil opkrikken moet je ff de +5v > +9v convertor van een oude netwerk kaart afslopen en de +9v uitgang (die galvanisch gescheiden is vd +5V)in serie zetten met de +12V van je PC :)
Dan hebbie 21V ofwel veel wind :)

De meeste convertors leveren ca 100~200mA ofwel je fan mag ~0.15A*21V=~3.15W zijn.
Het opgegeven vermogen van die fan is echter bij 24V, als daar dus 4~5W staat is er geen probleem :)
Meerdere convertors kunnen evt ook parralel worden geschakeld voor meer stroom.

Powered bij meergranenbrood.


  • ro__
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 12-01-2008

ro__

WalkDont'Walk.......

Sorry, Papst that is... ;)

  • 8-Track
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 20-02 11:22

8-Track

 

Je kan'm ook op 17V of 24V laten lopen, door'm aan te sluiten op de gele draad en de -5V [witte dacht ik?] of -12V [donkerblauwe dacht ik?] draadjes van je mobo-connector. Je hebt dan alleen wel de kans dat je je voeding molesteert, en zelfs daarmee je mobo/proc.
Precies, het vermogen dat je power supply op de negatieve polen kan leveren is vaak niet zo groot. Ik heb lange tijd en 24V volt fan op deze manier aangesloten gehad zonder problemen, maar aan meerdere fans zou ik niet beginnen.

De 0/7/12V configuratie maak je zo:
Afbeeldingslocatie: http://www.fanbus.com/faq/7volt2.jpg

Meer info op www.fanbus.com

  • Artcore
  • Registratie: November 2000
  • Niet online
Ok bedankt, hier kan ik wel wat mee denk ik.

Verwijderd

hoe kan ik tussen die schakeling een ledje hangen ? het mag aangaan zowel op 7 als 12 volt het moet enkel uitgaan op de off stand :)
en welke weerstand moet ik daar dan tussen zwieren ?

  • 8-Track
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 20-02 11:22

8-Track

 

kijk nou gewoon ff op die link die ik gepost heb!

hier
Pagina: 1