Toon posts:

[Win XP] Onboard NIC werkt niet, losse kaart werkt wel

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Ik heb hier twee exact dezelfde systemen met een Asus A7N8X-VM moederbord en beide Windows XP Professional. Daarvan is tot op heden de onboard NIC nooit gebruikt, er werd namelijk gebruik gemaakt van een losse Realtek NIC. Nu ik gebruik wil maken van de WOL functie van het moederbord (dus de onboard NIC), komen er problemen.

Als ik namelijk exact dezelfde instellingen voor die onboard NIC instel (met ander IP als de losse Realtek), krijgt de kaart geen verbinding met het netwerk/internet. Hij is niet te pingen of te vinden in het netwerk. Het gekke is echter dat het oranje lampje achterop de NIC-aansluiting wel brandt, net als alle lampjes op de switch.

Ik heb verschillende poorten op de switch geprobeerd, andere kabels gebruikt, de Realtek er zowel in als uit gehad, maar fysiek gezien is er niets mis volgens mij.

Softwarematig heb ik de drivers opnieuw geinstalleerd, verschillende driver-versie's gebruikt. Als ik in Windows de status van de verbinding bekijk, dan zie ik alleen maar verzonden pakketjes. Hij ontvangt niets, wat dus wijst op geen verbinding. Ik heb de DHCP van de server aan gezet en de onboard NIC alles automatisch toe laten wijzen. Ook heb ik met de duplex-instellingen gespeeld, in de BIOS van alles geprobeerd wat met de NIC te maken had.

Toen ik hetzelfde IP voor de onboard NIC gebruikte, terwijl de Realtek er niet meer inzat, kreeg ik de melding dat een andere NIC, die niet fysiek aanwezig was, dat IP adres al had.

Moet ik die vorige, fysiek niet aanwezige, Realtek eerst verwijderen op de één of andere manier of zijn stom toevallig beide onboard NIC's dood?

  • rogue
  • Registratie: September 2004
  • Laatst online: 17-12-2025
Verwijderd schreef op vrijdag 11 februari 2005 @ 12:04:

Toen ik hetzelfde IP voor de onboard NIC gebruikte, terwijl de Realtek er niet meer inzat, kreeg ik de melding dat een andere NIC, die niet fysiek aanwezig was, dat IP adres al had.

Moet ik die vorige, fysiek niet aanwezige, Realtek eerst verwijderen op de één of andere manier of zijn stom toevallig beide onboard NIC's dood?
als windows die melding geeft, krijg je als het goed is twee opties; een ander ip adres invullen, of dit ip gewoon gebruiken. Als je voor dat laatste kiest werkt het meestal gewoon.

Die niet aanwezige realtek verwijderen in windows is niet nodig, als het al mogelijk is.

CAPS LOCK IS CRUISE CONTROL FOR COOL


Verwijderd

Topicstarter
Ik heb beide opties gedaan: het IP veranderd in een nog niet voorkomend adres en gewoon gebruiken. Beide gevallen geen verandering.

Het verwijderen van die vorige Realtek kan trouwens inderdaad niet volgens mij. Vraag me ook af of het enigzins nut zal hebben.

Edit: Een 'ping 127.0.0.1' werkt overigens prima

[ Voor 77% gewijzigd door Verwijderd op 11-02-2005 13:26 ]


Verwijderd

Topicstarter
Misschien ietsje te vroeg, maar toch even een kick. Ik heb zojuist beide systemen geformatteerd (laatste hoop) en volledig opnieuw geïnstalleerd, zonder losse Realtek.

Werken, ho maar... :(

  • Vorkie
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
staat hij wel aan in het bios? Kon nergens lezen dat je daar gekeken had :)

Verwijderd

Topicstarter
Vorkie schreef op zaterdag 12 februari 2005 @ 12:43:
staat hij wel aan in het bios? Kon nergens lezen dat je daar gekeken had :)
Ook heb ik met de duplex-instellingen gespeeld, in de BIOS van alles geprobeerd wat met de NIC te maken had.
;)

Ja dus, ik heb wat de BIOS betreft alles al geprobeerd naar mijn weten.



Edit:

Na van alles geprobeerd te hebben, heb ik geconcludeerd dat ik exact hetzelfde probleem heb als: Asus a7n8x-vm lan werkt niet.

[ Voor 15% gewijzigd door Verwijderd op 12-02-2005 13:47 ]


Verwijderd

Het toverwoord bij mij was het mac adres. Deze staat hardwarematig op 1234567890 ofzo (was een pctje voor de verkoop). Ik heb dit veranderd in een andere waarde en hoppa draaien met die handel.

Verwijderd

Topicstarter
Toevallig was ik daar net mee aan het kijken, maar waar verander ik dat MAC-adres?

Verwijderd

naar de eigenschappen van je netwerkkaart gaan, op de knop configureren klikken, tabblad geavanceerd, en dan bij lokaal beheerd adres een waarde ingeven.

Verwijderd

Topicstarter
Jezus, het werkt! Geweldig! :)

Ben ik daarvoor drie dagen continue aan het rommelen geweest. :z

Verwijderd

Ja ik ken dat verschijnsel, maar gelukkig is daar wat voor uitgevonden........GOT!!! :9
Pagina: 1