Hoofdcategorieën
Topicacties

Hoe krijg ik mijn Phenom stabiel?

Pagina: 1 2 last

Reageer Nieuw Topic
Berichten: 83
Reg. datum: 26 april 2008

Vraagje aan TS: Heb je de multiplier nu wel weer op de volle snelheid staan?
 
You got n00bsticked.
Berichten: 6.083
Reg. datum: 12 februari 2005

quote:
gadjo23 schreef op zaterdag 26 juli 2008 @ 21:42:
Dit is niet wat je horen wil misschien maar de B3 is toch stabieler.
Zelfde soort troubles te vaak gezien, lijkt toch aan de B2(BE)steppings te liggen.

Maar goed ik heb het wiel ook niet uit gevonden wellicht krijg jij de boel nog stabiel.
Doel je soms op de TLB-bug? Dan is dit inderdaad niet wat we willen horen. Dat is namelijk de grootste onzin. Je kán er alleen last van krijgen na zéér lange tijd onder non-stop (dus 100%) belasting van de CPU, alle kernen. Mag ik je even uit die droom helpen? Ik denk namelijk niet dat Kid1988 een dergelijke veeleisende gebruiker is.

1... 2... 3... weer een fabel uit de wereld voor de thuisgebruiker :)

Rosetta@Home, 'cause we are worth it!

doe niet zo kinderachtig
Berichten: 407
Reg. datum: 05 oktober 2004

De multiplier staat nu gewoon op 14,5, met de 5600. Geen BSOD meer.
Echter heb ik net als met de phenom op 11x200, wel 1 vastloper gehad, weer dezelfde omstandigheden, 12 uur stressen geen probleem, 3 uur "idle" (filmpje kijken) -> vast.

@jejking, de TLB bug ben ik niet bang voor. Er zit een fix voor in mijn bios, maar die had ik altijd uit staan. ik denk dat gadjo doelt op: Nieuwe core revisie, minder foutjes?
voorzoveer ik heb begrepen krijg je alleen last van het betreffende eratum als je virtualistatie gaat gebruiken. iets wat ik niet van plan ben.

dus ik ga het probleem echt niet bij de CPU zoeken. Wellicht had de phenom problemen op stock speeds, maar bij de volgende vastloper ga ik toch aan mn mobo, voeding, of geheugen twijfelen.

Het probleem van de vastlopers, is dat ze heel af en toe voorkomen, (als in: eens per 2/3 dagen uptime) en ik heb nog geen structurele vastloper gehad (bijc: elke keer als ik X doe loopt hij vast) dus debuggen en onderdelen verwisselen gaat lang duren.

Bij de vastlopers zit hij wel zo vast dat er geen BSOD of degerlijke komt, en dus ook geen logboek entry. ik krijg alleen een melding dat windows verkeerd is afgesloten.

//Een ander probleem is dat mijn reseller het M3A32 bordje niet op voorraad heeft, en dus eerst mijn bord moet opsturen, echter heb ik al ervaring met 3 hing end asus bordjes (A8N SLI PREMIUM, Croshair, en Maximus Formula) die na 3 weken reparatie gewoon met dezelfde fout terug komen, vervolgens nog een keer worden opgestuurd, zelfde verhaal, en dan maar worden omgeruild door de leverancier.
En lijkt me geen pretje om nu 9 weken zonder moederbord te zitten.
Wellicht kan ik het hele zootje omruilen voor een intel-equivelant.//

You should never underestimate the predictability of stupidity.

Berichten: 83
Reg. datum: 26 april 2008

Ik neem aan dat je de Multiplier op Auto zet in de bios? Ik suggereer eens om die handmatig in te stellen op de maximum ondersteunde multiplier. Mij is opgevallen dat ik hem handmatig maar op 10x kan zetten i.p.v. 10.5. Dat is meestal de multiplier waar ik de vastlopers ook krijg (precies dezelfde symtomen)

Ik moet je wel vertellen dat ik een AMD Athlon 64 X2 4000+ heb. Maar de symtomen die heb ik zijn zowel identiek aan die van jou. Heb je immers al geopperd om SP3 te installeren? Of de bijhorende AMD drivers?
 
Zit op werk dus kan je niet doorlinken naar andere sites, maar het feit dat onder zware belasting juist géén problemen optreden en bij lichte belasting wel, wijst er volgens mij sterk op dat het aan Cool 'n Quiet ligt. CnQ verlaagt bij lage belasting de kloksnelheid en het voltage. Als je vervolgens een tabblad opend o.i.d., dan switched de processor weer naar een hogere kloksnelheid, wat blijkbaar (volgens enkele posts op Xtremesystems.org) voor vastlopers kan zorgen.

Probeer eens Cool 'n Quiet uit te schakelen in het BIOS.

EDIT: of inderdaad de multiplier locken op een vaste waarde, dat komt bijna op hetzelfde neer.

Da_DvD wijzigde dit bericht 13-08-2008 11:23 (8%)

 
doe niet zo kinderachtig
Berichten: 407
Reg. datum: 05 oktober 2004

@ravons, volgens mij is er nog lang geen SP3 uit voor Windows Vista.
De multiplier is handmatig ingesteld maar QnQ staat nog wel aan.
ik zal QnQ eens uitschakelijk, kijken wat voor effect het heeft...

Echter is het toch niet normaal dat je QnQ uit moet schakelen om je systeem stabiel te krijgen? wanneer dat oplossing bied, waar ligt het dan aan?

You should never underestimate the predictability of stupidity.

Berichten: 83
Reg. datum: 26 april 2008

Het kan ook gewoon CnQ zijn. Laten we eerst maar eens kijken wat dat doet. Je bent in ieder geval al op de goede weg want ik ben zeker al maanden bezig om een oplossing te vinden voor mijn probleem. xD Maar CnQ kan blijkbaar altijd wel de boosdoener zijn met zulke vastlopers.

Edit: Beeld je maar eens in, hij slaat vast nadat je hem uit Idle haalt right? Dan moet de klok dus omhoog en niet iedere CPU/mobo vindt dat fijn dus dan krijg je dat gezeik. Als je hem continu stresst krijgt hij niet de kans om terug te clocken.

En mijn excuses, ik wist niet dat je Vista draaide. Maar ik neem aan dat je SP1 wel al hebt dan?

Ravons wijzigde dit bericht 13-08-2008 11:51 (39%)

 
doe niet zo kinderachtig
Berichten: 407
Reg. datum: 05 oktober 2004

---dubbelpost---

kid1988 wijzigde dit bericht 13-08-2008 14:49 (93%)

You should never underestimate the predictability of stupidity.

doe niet zo kinderachtig
Berichten: 407
Reg. datum: 05 oktober 2004

ik was net een reactie aan het typen dat ik wel SP1 had en dat het maar even afwachten was met CnQ uit. maar met vaste multiplier en CnQ uit, net een vastloper gehad.

You should never underestimate the predictability of stupidity.

Berichten: 103
Reg. datum: 25 december 2007

quote:
Jejking schreef op dinsdag 12 augustus 2008 @ 21:36:
[...]

Doel je soms op de TLB-bug? Dan is dit inderdaad niet wat we willen horen. Dat is namelijk de grootste onzin. Je kán er alleen last van krijgen na zéér lange tijd onder non-stop (dus 100%) belasting van de CPU, alle kernen. Mag ik je even uit die droom helpen? Ik denk namelijk niet dat Kid1988 een dergelijke veeleisende gebruiker is.

1... 2... 3... weer een fabel uit de wereld voor de thuisgebruiker :)
Okee je heb gelijk maar we hebben toen best afgezien met de configuratie juist te krijgen, ik doelde op de combinatie van het gebruikte Gigabyte DS5 bord en de genoemde CPU.
Dit liep hier echt voor geen meter ,en even verder gekeken was ik niet de enige .

En ja toen kwam de" reddende" bios van Gigabyte waar een immiddels omgeruilde B3 stukken beter op liep.
Het is dus niet 100% aan de proc te wijten pardone mia he!.
 
Berichten: 83
Reg. datum: 26 april 2008

quote:
kid1988 schreef op woensdag 13 augustus 2008 @ 14:49:
ik was net een reactie aan het typen dat ik wel SP1 had en dat het maar even afwachten was met CnQ uit. maar met vaste multiplier en CnQ uit, net een vastloper gehad.
Wat is de vaste multiplier op 't moment?
 
doe niet zo kinderachtig
Berichten: 407
Reg. datum: 05 oktober 2004

quote:
Ravons schreef op woensdag 13 augustus 2008 @ 18:13:
[...]


Wat is de vaste multiplier op 't moment?
14.5
x200
maakt 2900mhz

het is een van de nieuwe 5600
dus 65nm
stepping G2

kid1988 wijzigde dit bericht 13-08-2008 19:21 (12%)

You should never underestimate the predictability of stupidity.

Berichten: 83
Reg. datum: 26 april 2008

Heel frapant. Je kan immers altijd nog proberen de multiplier wat omlaag te zetten. En je chipset kan misschien ook warm worden waardoor het zootje vastloopt. Dit bevindt zich bij de PCI-sloten. Is ook een heatsinkje met meestal 't logo erop van het moederbord. Probeer daar eens een fan op te richten.

Verder ben ik even uit met adviezen wat dit probleem betreft, ik vind het wel heel eigenaardig dat 'r steeds meer topics bijkomen waarin zulke problemen ook de kop op steken.

Wat me ook is opgevallen: Jouw moederbord draait op een AMD chipset en jouw videokaart is een Geforce 8800 GT. Kan iemand voor mij bevestigen dat deze geen conflict kunnen gegeven door verband met de functies voor Crossfire en zo?

Ravons wijzigde dit bericht 13-08-2008 19:26 (19%)

 
doe niet zo kinderachtig
Berichten: 407
Reg. datum: 05 oktober 2004

Hij loopt soms ook vast op een cold boot (nog niet gehad met de 5600 maar wel met de phenom). verder LIJKT mij de koeling redelijk sufficient. Er word door een 120mm richting de satapoorten geblazen van de voorkant, en 2x 120mm haalt de warme lucht weer bij de i/o poorten en bove de CPU weg. (Antec P180 kast)
Verder zou de stock cooling zo'n bordje koel moeten houden, en schijnt het dat de AMD chipset niet erg warm word.
http://www.thg.ru/cpu/amd.../asus-m3a32-mvp-board.jpg

Verder geeft CPUID hardware monitor ook de volgende waardes aan:
Temp 0 38
temp 1 37
temp 2 40

Core 0 25
Cpre 1 24

Nou lijken mij de core temps wat ontwaarschijnlijk, maar de andere waardern lijken me redelijk normaal/zeker niet te hoog.

verder is de lucht in de kast niet erg warm, de southbrige is handwarm (~38 graden)
en de northbride is niet veel warmer (~40/45 graden)

mijn vga kaart blaast ook geen warme lucht uit, en dat lijkt me ook niet de oorzaak van het probleem.

in mijn ogen kan het nog een compatability of driver probleem zijn...
Aangezien alle stress testen of idling in dos, en idling in de bios wel gewoon goed verloopen. Nou worden daar geen dingen als CnQ gebruikt, maar toch. De PC loopt enkel vast in Vista64.
nou heb ik geen andere licenties, dus kan ik zo 123 geen ander OS proberen (aangezien ik met mijn "ervaring" never CnQ of mn gfx aan de praat krijg in linux of iets anders wat gratis is)

You should never underestimate the predictability of stupidity.

Berichten: 83
Reg. datum: 26 april 2008

Je kan altijd nog proberen om de drivers van je moederbord even opnieuw te installeren, als het alleen in Windows gebeurd kan het een driver issue zijn. Maar het is een raar fenomeen want ik heb al een paar maanden last van random crashes en watniet. :S

Ik wil je ook vertellen dat je ook dit kunt proberen: http://forums.nvidia.com/...amp;type=post&id=5186

Ik hoop dat er ook een Vista variant bijzit voor jouw AMD. :(

Ravons wijzigde dit bericht 13-08-2008 19:46 (27%)

 
doe niet zo kinderachtig
Berichten: 407
Reg. datum: 05 oktober 2004

Trouwens hebben de Phenoms ook een andere versie van CnQ, weet niet wat de verschillen tussen de versies precies zijn.
welke problemen heb jij Ravons? wat zijn je specs verder?

ik kon zo geen vista driver vinden, maar vista herkent de CPU zelf netjes. Met de "oude" CPU's van amd had ik er ook geen problemen mee (4600 x2, S939)

de problemen zijn ontstaan toen ik het nieuwe mobo/cpu/mem combo ben gaan gebruiken.

nou heb ik zo'n vermoeder dat het mobo de boosdoener is. eens kijken of daar een oplossing voor is die me geen fortuin gaat kosten.

kid1988 wijzigde dit bericht 13-08-2008 19:54 (51%)

You should never underestimate the predictability of stupidity.

Berichten: 83
Reg. datum: 26 april 2008

Mijn probleem heeft zelf een eigen topic: Random Freezes.

Die dus. Ik heb ondertussen al van moederbord gewisseld, geheugen, videokaart, voeding maar niet de processor want daar was volgens Alternate (daar waar ik hem had aangeschaft) niets mee aan de hand. Het begon zo'n drie maanden, nadat ik de PC 8 maanden vlekkeloos had mogen gebruiken. Ondertussen heb ik een Gigabyte M52L-S3 moederbord.

Het komt er gewoon op neer dat ik tijdens het gebruik gewoon complete vastlopers heb. Dus dezelfde problemen als jij. Zelfs een voeding van 550W had geen oplossing mogen zijn. Maar vandaag draait hij al dik 10 uur zonder gezeik dus tja, ik heb de multiplier maar naar 10 verlaagd. Joost-mag-weten wat het is.

Wellicht een driver probleem. Wellicht iets anders.

Ravons wijzigde dit bericht 13-08-2008 20:05 (36%)

 
doe niet zo kinderachtig
Berichten: 407
Reg. datum: 05 oktober 2004

Driver problemen sluit ik uit, of er moet al iets fundamenteel fout zitten in de drivers. Heb namelijk al een complete clean install gedaan...

Wat overgens ook wel eens gebeurt;
wanneer de PC vast loopt en hij word gereset, zijn bij de volgende boot sommige partities versleutelt (wel lezen niet schrijven, ookal ben je ingelogt als admin). reboot je dan de PC onder normale omstandigheden is het probleem weer weg.

You should never underestimate the predictability of stupidity.

Berichten: 103
Reg. datum: 25 december 2007

Kid1988

Je kan misschien een Ubuntu live cd (AMD64) proberen om de PC te testen met een ander OS.
Grote kans dat het meeste gewoon ''out of the box" werkt.

Je kan het systeem behoorlijk stressen op deze manier...
Hoop dat je het vindt...
 
Berichten: 1.452
Reg. datum: 09 juli 2000

ik zie dat je een AMD Phenom 9600 BE heb (95watt versie 2,3g model)

ik zelf heb een amd phenom 9500 95watt versie op een gigabyte bord met 780g chip.
Deze loopt overgeklokt naar 2600mhz zonder problemen.
Ga ik hoger dan krijg ik last van errors.
De core zelf kan niet veel sneller zonder zwaarderen koeling en zeer hoger voltage.
Bug fix uitgezet in de bios

Met CnQ ook geen probleme met de overklok (staat aan)
Gebruik windows vista 32bit basic met 4x1gb ddr2

Kijk ook even of er een nieuwe asus bios die misschien nog problemen oplost.
Ook drivers maken erg veel uit .
Merkt dat niet alle amd cpu drivers goed werken met bepaalde systeem hardware.

Mijn laptop met x2 had ik konstant vastlopers en blijkt de drivers van amd zelf te zijn voor windows vista waardoor het systeem traag was en vast liep met blauwe schermen.

Test dus verschillende amd drivers.
Mog je geen drivers gebruiken dan werkt CnQ niet ook al zet je het in de bios aan.
 
doe niet zo kinderachtig
Berichten: 407
Reg. datum: 05 oktober 2004

Ik heb nogmaals de volgende dingen geprobeerd (samengevat)
Phenom 9600 vervangen door Athlon X2 5600 - BSOD weg, maar nogsteeds vastlopersGeheugen bankjes verwijdert (met 1,2 en 4 bankjes getest) - in alle gevallen BSOD met stock speeds, underclocked niet getest
Geheugen remapping uit gezet - Geen oplossing, nogsteeds BSOD
CnQ uitgeschakeld - geen oplossing nogsteeds bsod
CPU undergeclocked naar 11x200 - Geen BSOD meer, wel vastlopers
Vcore en mem voltage omhoog (respectievelijk van 1.20 tot 1.30 alle stappen)(van 1.8, 1.9 en 2.0V) - geen oplossing nogsteeds BSOD, underclocked niet getest.

Meest recente aanpassing: Nvidia driver verwijdert, CPU naar stock speeds (11,5x200) en mem van 800mhz naar 667mhz - draait nu 10 minuten stabiel. resultaat niet bekend, houd het langer vol dan stock settings.

EDIT:
oke dit is raar.
CPU 11,5x200. Mem 667mhz effectief, GEEN nvidia driver:
Niets aan de hand
Nvidia driver geinstalleerd, reboot: instand BSOD
teruggeclocked zodat ik kon booten, Nvidia driver verwijdert
Reboot en stock speeds, niets aan de hand.

Dus voor nu lijkt het erop dat de Nvidia driver in verbinding staat met de BSOD

Mijn gfx word nu herkend als standaard vga adapter.
Ik ga zometeen ook de memspeeds terug zetten.
is hij dan nog stabiel ga ik een ATI kaart met ATI driver proberen, kijken wat er dan uit komt.

EDIT 2
Met memory op 800mhz effectief en de CPU ook op stock speeds ZONDER nvidia driver is het systeem nu ook weer draaiende, geen instant BSOD zoals met de nvidia drivers.

Ook is het mij opgevallen dat de BSOD pas komt nadat je bent ingelogged, ofwel, laat je het loginscherm staan, dan blijft de PC ook gewoon up and running.

kid1988 wijzigde dit bericht 15-08-2008 15:22 (37%)

You should never underestimate the predictability of stupidity.

Berichten: 83
Reg. datum: 26 april 2008

Heb je al eens geprobeerd om de nieuwste driver van de Nvidia site te halen? Mits die je al hebt, al eens geprobeerd om een wat oudere/stabielere driver op te sporen? o.o Misschien dat je videokaart voor gezeur zorgt..
 
doe niet zo kinderachtig
Berichten: 407
Reg. datum: 05 oktober 2004

Ik heb altijd de meest recente WHQL driver gebruikt, maar al sinds den beginnen dit probleem gehad..
Gebruikte drivers zijn: 175.16 en 175.19. Minimaal verschil in versies weet ik.. maar ik heb het altijd onzin gevonden om oude drivers te gaan gebruiken om mijn splinternieuwe systeem aan de gang te krijgen. Ik ga trouwens nu de nieuwste catalyst drivers installeren om te kijken of het systeem met een ATI kaart wel stabiel is. Wish me luck...

EDIT
ATI drivers is GEEN instant BSOD...
tot nu toe lijkt het helemaal happy...

EDIT2
systeem is nu al bijna 15 minuten up, met alles op stock speeds. Dat is voorheen nog nooit gelukt.
Heb ook al contact gehad met de reseller van mijn videokaart, die is bereid om de 8800gt om te ruilen voor een ATI 3870...
Hopen dat mijn problemen nu pleite zijn.

kid1988 wijzigde dit bericht 15-08-2008 17:16 (28%)

You should never underestimate the predictability of stupidity.

doe niet zo kinderachtig
Berichten: 407
Reg. datum: 05 oktober 2004

Laatste update;
Wat heb ik uiteindelijk veranderd? Nouja zoals jullie weten heb ik dus mn 8800gt vervangen door een aTI 3870, nadat ik er achter was gekomen dat de NVIDIA drivers problemen veroorzaakten.
Nadat dat een tijdje stabiel was heb ik meteen maar besloten om een clean install te doen (was dat ook weer klaar, geen last van overgebleven driver-stukjes)..
RAID verwijdert, beide schijven low level format gegeven met seatools, en vervolgens weer een striping setup gemaakt, om vervolgens vista te installeren. Eerst alle updates geinstalleerd, toen enkel de VGA driver, Audio driver (X-fi prelude) en eentje voor de Fire DTV tuner. De rest heb ik gewoon aan windows over gelaten. Op dit moment is het systeem 21 uur up. Filmpje gekeken, nachtje geidled, muziek geluisterd, wat fotosoepwerk gedaan met grote afbeeldingen, spelletje gespeeld, en nogsteeds geen vuiltje aan de lucht.

Ik kan echter nogsteeds niet plaatsen dat de nvidia driver (niet zozeer de kaart) problemen veroorzaakte. Zodra de driver was verwijdert, was het probleem weg, ook wanneer windows de "standaard VGA adapter" driver aan het gebruiken was werkte het allemaal zoals het hoorde.
Wellicht dat de chipset geen trek had in de drivers, of dat het probleem in de driver zat. Wellicht zullen we het nooit weten. Nu werkt het in ieder geval, en daar ben ik blij om

Ik wil jullie allemaal hartelijk bedanken voor jullie hulp en al jullie inzicht!.

You should never underestimate the predictability of stupidity.

Berichten: 252
Reg. datum: 23 november 2002

mooi dat het opgelost is
weer wat geleerd allemaal
vaak kun je uit de bsod lezen welk apparaat of driver het probleem gaf
heb zo ook wel eens alles vervangen geheugen, processor, video kaart uiteindelijk was het het moederbord
kan uit ervaring zeggen heb nog nooit problemen gehad die aan de processor lagen
zowel intel maar voornamelijk AMD's (stuk of 50) meestal is het geheugen of moederbord
dus ik denk dat je phenom er wel weer in kan

zelf had ik steeds problemen met het komen uit slaapstand dan ook freezes en bsod
lag aan silicon sata controller
dat het een probleem is van amd chipset -nvidia videokaart geloof ik ook niet zo
maarja opgelost dus nie meer over zeuren

Ja zou ik ook zeggen

Pagina: 1 2 last



VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: