Hoofdcategorieën
Topicacties

Hosting twijfels

Pagina: 1 2 last

Nieuw Topic
Eerst wil ik even zeggen dat dit GEEN topic is over het vragen naar specifieke hosting en ook niet een topic in de vorm van "welke hosting is het beste?". Ik heb wel de FAQ gelezen.

Ik heb nu mijn site gehost bij Lycos omdat die een jaar geleden 1000 gratis hosting pakketten weggaven. Om verschillende redenen wil ik daar weg en ben dus op zoek gegaan naar andere hosting, maar door de bomen kan ik het bos niet meer zien.

Ik ben eerst verschillende bedrijven langsgeweest waar ik al van gehoord had, zoals B-One en Planet internet en één ding viel mij erg op. Sommige hostings zijn spotgoedkoop en andere erg duur. Een complete PHP/MySQL/300MB hosting bij B-One kost bijvoorbeeld maar ¤2,25 (incl. .net domein) per maand en bij Planet kost een PHP/MS Access/100MB hosting maar liefst ¤23,80 per maand. En ik heb voor andere sites al veel problemen gehad bij Planet.

Als ik ook naar een van de vele websites ga waar ik m'n wensen kan opgeven en een lijst krijg met hostings krijg ik er tientallen en ik heb geen enkel idee wat ik moet kiezen.

Uiteindelijk heb twee vragen....

- Hoe kan het dat de ene zo goedkoop is en de andere zo duur? Ik weet dat de ene misschien betere service heeft en dergelijke, maar een ¤ 20 verschil kan daar toch niet vandaan komen?

- Waar moet ik op letten als ik op zoek ga naar hosting en wat voor bedragen zal ik gemiddeld voor moeten uitkijken (PHP/MySQL/100MB/domein.net). Ik weet al dat 'zonder datalimiet' niet zo fijn is omdat in theorie de hosting me dan na 10MB al kan afsluiten. Maar ik heb dus geen idee wat voor prijzen ik moet verwachten en wat voor dingen (termen, belangrijke opties, etc) ik moet uitkijken.

Ik hoop dat jullie m'n vraag begrijpen en dat jullie me een eindje op weg kunnen helpen. :-)
 
Mac Mac Mac
Berichten: 3.208
Reg. datum: 07 juni 2002

Verschil in prijs is vrij makkelijk te verklaren

1. Op welk netwerk (peering) is het bedrijf aangesloten.
2. Hoesnel zijn de servers
3. Hoeveel klanten worden er op 1 server geinstalleerd

MacBook Pro 15,4" C2D 2.2Ghz 2GB DDR 120GB 8600GT

Zo.
Berichten: 2.880
Reg. datum: 27 februari 2003

Ik werk zelf bij een hosting bedrijf(je) en we zijn dus één van de honderden zoniet duizenden op de markt. De meeste klanten krijgen we door mond-op-mond reklame: Dus => Ken je niemand uit je omgeving die wat ervaring heeft met hosters en die je een aantal bedrijven kan aanraden? Dan heb je iig een kleinere basis om verder te vergelijken.
Berichten: 571
Reg. datum: 05 september 2003

Voor mij hangt het vooral vanaf hoeveel support je nodig hebt, als je intensief met serverside technieken gaat werken en wienig ervaring hebt met serverbeheer kan je nog weleens aangewezen zijn op support.

Ook de betrouwbaarheid van de netwerkverbindingen en de stroomtoevoer en hoelang het duurt voor kapotte hardware vervangen wordt speelt een rol.

Aan al deze dingen hangt en prijskaartje.

Wat dus belangrijk is:

- Is de uptime belangrijk? als het om een privesite gaat mag die best een 1 of 2 dagen offline zijn, dus kan je een geodkoop hosting pakket nemen waar de supoort minder is.
Gaat het om een commercieele site voor een klant dan mag je in mijj ogen geen risico nemen en betaal je meer voor redundant netwerk/power verbindingen en een service contract voor de hardware en backups.

- heb je veel of snel support nodig? Van een duurdere hosting partij mag je meer verwachten op het gebied van snelheid van reactie en correcte en snelle oplossing van problemen.

-Verder de snelheid van de verbinding en de datalimiet, maar dat spreekt wel voor zich.

Waarom zou iemand behoefte aan god hebben als je GoT hebt?

Berichten: 1.593
Reg. datum: 13 augustus 2004

Het is over het algemeen een rekensommetje van hoeveel winst het bedrijf wilt maken, de betrouwbaarheid van de hardware, overselling, support en de features die je krijgt

zover ik weet heb je voor 300 $ een goede dedicated server. Stel je biedt een hosting pakket aan voor 10 $ heb je 30 klanten nodig om quite te draaien, echter hebben de meeste servers echt 100'en klanten erop ( 300 klanten is echt geen uitzondering ( draait dan meestal wel op dual xeon maar lang niet altijd ))

Dus het beste is nooit jaarcontracten aangaan, altijd kijken of je per maand kan betalen ( betaal je wel meer, maar bij problemen kan je zo weg ), en altijd ff googlen naar de host en kijken wat je vind

[a]http://www.google.com[/a]

Zo.
Berichten: 2.880
Reg. datum: 27 februari 2003

Gideon, vergeet je niet bv. loon? Je kan met 30 klanten wel quitte spelen maar nog geen boterham eten. En 100den klanten kan best (indien infrastructuur daar is op aangepast), de hoster heeft dan alleen veel problemen als er storing is. Daarom proberen wij de klanten te spreiden over de servers. Dus niet om de load (die is nihiel op Dual Xeon 3,2Ghz 2GB RAM machines), maar wel om de impact van een evt. storing (afkloppen :D) te spreiden.
Ben ik weer. Heb nogmaals rondgekeken op webselect.nl en hostingvisie.nl, maar weet toevallig ook iemand een vergelijkebare website waar mensen een waardering kunnen geven. Natuurlijk is voor de een een helpdesk belangrijker en voor de andere de uptime, maar als bijvoorbeeld een site gemiddeld een 8 krijgt op de schaal 1-10 en een andere een 4 door 100 mensen zegt dat al veel.

Ik ben nog even hier op de forums gaan rondkijken. Veel slechte ervaringen gelezen en ook een aantal goede. Ik heb verder niet zoveel vrienden die weten over hostings en dergelijke.
Ik heb geen zin om 20-40 euro per maand te betalen bij bijvoorbeeld Planet of Xs4all, maar ¤1,25 per maand bij B-one trekt me ook niet zo. Verder op een site als hostingvisie.nl zien al die namen van die bedrijven er niet echt bekend uit (als je begrijpt wat ik bedoel).

Beetje gek misschien, maar is er een (uitgebreidere) lijst van sites die dus lijsten hebben met webhostings. Ik wil geen miskoop doen, maar ben zelf ook niet zo rijk. Voor m'n klanten waar ik websites voor maak is duur niet zo'n probleem. Dat zijn toch bedrijven, kunnen het betalen en dan hebben ze wel goede service meestal.
 
Berichten: 1.593
Reg. datum: 13 augustus 2004

quote:
Eijkb schreef op dinsdag 30 augustus 2005 @ 12:53:
Gideon, vergeet je niet bv. loon? Je kan met 30 klanten wel quitte spelen maar nog geen boterham eten. En 100den klanten kan best (indien infrastructuur daar is op aangepast), de hoster heeft dan alleen veel problemen als er storing is. Daarom proberen wij de klanten te spreiden over de servers. Dus niet om de load (die is nihiel op Dual Xeon 3,2Ghz 2GB RAM machines), maar wel om de impact van een evt. storing (afkloppen :D) te spreiden.
Loon heb ik er niet bijgedaan, omdat daar geen vaste maatstaaf voor is.. Daar valt de opmerking (ligt aan de hoeveelheid winst die ze willen maken) onder.. De een neemt genoegen met 100 $ per maand per server ( als je genoeg servers hebt is dat niet slecht ) en de ander wilt 500 $ per server... Maar zoals ik al aangaf, het is een grote rekensom en de winst die het bedrijf wilt maken.

[a]http://www.google.com[/a]

Dumbass ex machina

quote:
gideon82 schreef op dinsdag 30 augustus 2005 @ 12:38:
Stel je biedt een hosting pakket aan voor 10 $ heb je 30 klanten nodig om quite te draaien, echter hebben de meeste servers echt 100'en klanten erop ( 300 klanten is echt geen uitzondering ( draait dan meestal wel op dual xeon maar lang niet altijd ))
Moet je er wel even bijvermelden dat in de regel 95% van de websites op een shared server (als het niet meer is) weinig tot geen traffic krijgen en dus geen load veroorzaken.

"Ik beheerde thuis laatst mijn m&ms nog en rangschikte ze op kleur.
Volgende keer ga ik dat wel managen aangezien, als ik dat lees, dat meer oplevert."
-disjfa

prutser 1e klasse
Berichten: 3.395
Reg. datum: 29 november 2000

Ik heb zelf gekeken naar functionaliteit & prijs en ik moet zeggen dat ik eindelijk een goede heb gevonden die voldoet aan mijn verwachtingen...

in het kort heb ik: 100MB space totaal (ook voor e-mail e.d.), MySQL, Tomcat (Java servlets was een eis van mij), PHP, onbeperkt aantal subdomeinen, onbeperkt aantal e-mail adressen, 5 Gbs

Hoewel ik vind dat er erg weinig ruimte is (100MB is zo vol) werkt het perfect en heb ik (nog) geen merkbare downtime meegemaakt. Bovendien had ik binnen 2 dagen alles geregeld (dat verbaasde me nog het meest). owja.. dit alles voor 9,95 per jaar.

En hoe het kan?? Tja.. waarom is de 1 goedkoper dan de ander?? Merknaam, groot inkopen, minder (snelle) service, minder winst, minder garanties, etc.
Er zijn tal van zaken waar je als hostingprovider op kan besparen.. Waarom is het huismerk pindakaas even lekker als Calve maar wel 50ct goedkoper?? Het ligt maar net aan het businessmodel..


quote:
Eijkb schreef op dinsdag 30 augustus 2005 @ 14:46:
[...]
Onbeperkt aantal domeinnamen inbegrepen? Dan zou ik als ik jouw was die domeinnamen weer doorverkopen voor 1 euro per jaar :+ Ik wil er wel 2500 tegen 1 euro per stuk.... Met andere woorden: onmogelijk. Domeinnamen kosten de hoster geld. Het is natuurlijk wel mogelijk dat je een ongelimiteerd aantal domeinen aan je hostingpakket kunt koppelen.
[..]
oeps... Ik bedoelde dus subdomeinen.. 8)7

Standeman wijzigde dit bericht 30-08-2005 15:19 (29%)

The major difference between a thing that might go wrong and a thing that cannot possibly go wrong is that when a thing that cannot possibly go wrong goes wrong it usually turns out to be impossible to get at or repair.

HP Proliant DL785 - 32 cores

Op www.webhosters.nl (FAQ) gekeken?

Comp specs LinkedIn
Canon EOS 300X kit+BP220+Sigma 70-300 macro

quote:

Nog niet gedaan, bedankt voor de hint! Ik ga daar ook even op de forums speuren.


edit: overbodige zin

thomasvk wijzigde dit bericht 30-08-2005 13:50 (14%)

 
sundrop

Waarom veel betalen voor praktisch hetzelfde produkt? Ik heb verschillende domeinen bij B-one gehost en nooit enig probleem mee.
FUD Führer.
Berichten: 7.199
Reg. datum: 12 oktober 2001

Ik heb zelf E-Dentify

350mb / 10gig data voor 1 euro per maand + 10 euro per jaar voor het domein. PHP, MySQL, Cpanel, alles :)

Elke maand misschien een uurtje downtime, maar daar kan ik mee leven. Ik trek nu ongeveer 1 tot 2 gig dataverkeer per maand (met name tv-opnames)

2*2Ghz, 2GB, 20 centimeter.

quote:
zkywalker schreef op dinsdag 30 augustus 2005 @ 14:20:
Waarom veel betalen voor praktisch hetzelfde produkt? Ik heb verschillende domeinen bij B-one gehost en nooit enig probleem mee.
Omdat ik niet wil dat elke maand m'n website er een dag uitligt. En dit wens ik zeker mijn klanten niet toe. Ik heb een beetje rondgekeken en heb toch aardig wat slechte ervaringen met b-one gevonden. Niet motiverend om daarmee het schip in te gaan.
 
Zo.
Berichten: 2.880
Reg. datum: 27 februari 2003

quote:
Standeman schreef op dinsdag 30 augustus 2005 @ 13:32:
in het kort heb ik: 100MB space totaal (ook voor e-mail e.d.), MySQL, Tomcat (Java servlets was een eis van mij), PHP, onbeperkt aantal domeinnamen, onbeperkt aantal e-mail adressen, 5 Gbs


Onbeperkt aantal domeinnamen inbegrepen? Dan zou ik als ik jouw was die domeinnamen weer doorverkopen voor 1 euro per jaar :+ Ik wil er wel 2500 tegen 1 euro per stuk.... Met andere woorden: onmogelijk. Domeinnamen kosten de hoster geld. Het is natuurlijk wel mogelijk dat je een ongelimiteerd aantal domeinen aan je hostingpakket kunt koppelen.

Over die vergelijkingssites... is leuk maar... Over ons staan er wat negatieve commentaren (mensen klagen eerder dan dat ze de moeite nemen om daar complimentjes neer te pennen) en die zijn gedeeltelijk juist. Als je echter kijkt hoeveel % van de klanten de moeite nemen om die klacht daar neer te schrijven, dat is nog geen 0.5% en vaak zelf ook niet de makkelijkste klant (veeleisend, weinig kennis). En de problemen daar omschreven dateren van een jaar geleden en ging over 1 van de vele servers. Zo zie je maar: Ook die sites geven geen compleet beeld en hosters waar alleen maar positief over geschreven wordt moet je zoizo niet vertrouwen, die doen dat of zelf of geven 'bevriende' klanten de opdracht.
Als ik dat soort sites niet kan vertrouwen, geen vrienden heb die van hostings afweten en volgens de FAQ hier niet een vraag mag stellen als "welke hosting?", hoe vind ik dan de juiste hosting? Ik heb vanzelfsprekend ook geen zin in de 'trial and error' manier, zeker niet bij zoiets wat nogal wat geld kan gaan kosten en wat meestal contracten voor een jaar met zich meebrengen.
 
This place is GoT-like!!!

Het punt is dat er maar weinig echt slechte hosters zijn, hooguit slecht voor jou eisenpakket. Bepaal wat je wil en wat je er voor wil betalen en kijk gewoon wat rond naar wat je aanspreekt (bijv. een snelle/vriendelijke reactie op mail, mooi control panel, etc).

Zeker als je 'gewoon' een website wil draaien zonder extreme eisen heb je gewoon belachelijk veel keus zonder dat er echt veel verschil tussen zit. Dan heb je er ook weinig aan als hier iemand zegt "ga bij bedrijf X zitten, daar zit ik ook al jaren zonder problemen".
 
prutser 1e klasse
Berichten: 3.395
Reg. datum: 29 november 2000

quote:
IceStorm schreef op dinsdag 30 augustus 2005 @ 15:12:
Het punt is dat er maar weinig echt slechte hosters zijn, hooguit slecht voor jou eisenpakket. Bepaal wat je wil en wat je er voor wil betalen en kijk gewoon wat rond naar wat je aanspreekt (bijv. een snelle/vriendelijke reactie op mail, mooi control panel, etc).

Zeker als je 'gewoon' een website wil draaien zonder extreme eisen heb je gewoon belachelijk veel keus zonder dat er echt veel verschil tussen zit. Dan heb je er ook weinig aan als hier iemand zegt "ga bij bedrijf X zitten, daar zit ik ook al jaren zonder problemen".



Lijkt me inderdaad de beste test... 2 of 3 mails met vragen sturen en kijken hoe snel ze reageren.. als het lang duurt en / of foute antwoorden geven, weet je al genoeg.. Dan kan je in iedergeval de slechtste eruit filteren.

Verder gewoon vragen naar de uptime die ze behalen / garanderen. Als ze daar keihard over liegen en het gaat fout bij je website, dan kan je via een advocaat nog wat dingen doen (niet dat je daar uiteindelijk veel mee opschiet.... maar toch).

The major difference between a thing that might go wrong and a thing that cannot possibly go wrong is that when a thing that cannot possibly go wrong goes wrong it usually turns out to be impossible to get at or repair.

Okee ik heb gewoon wat hostings gepakt die me interessant leken en ze wat vraagjes gemailed over of ze sommige dingen ondersteunen.
Nog een klein vraagje: voor gemiddelde hosting, wat is een gemiddelde prijs? Met gemiddeld bedoel ik niet uberprofessioneel, maar ook niet zeer amateuristisch. Natuurlijk moet ik uitgaan van wat ik ervoor over heb, maar ik heb gewoon totaal geen verstand. Zelf vind ik ¤15 euro wel redelijk.

Bedankt voor alle antwoorden, heeft me zeker wel geholpen!
 
Zo.
Berichten: 2.880
Reg. datum: 27 februari 2003

quote:
Verder gewoon vragen naar de uptime die ze behalen / garanderen.


Zodra je gaat praten over uptime garantie heb je te maken met SLA's en dat kost enorm veel geld en is de moeite niet.

Wat is een redelijke prijs? Wij rekenen zelf per jaar (itt tot veel concurrenten die stunten met lage maandprijzen welke jaarlijks hoger uitkomen) maar zitten in een goed datahouse wat de bandbreedte weer wat duurder maakt. Het meest genomen pakket bij ons komt op 45 euro per jaar ongeveer (incl BTW), dat is dus 4 euro per maand. De uptime verschilt van server tot server :+ Maar een niet veeleisende dedicated klant had in 2004 een uptime van 100% (op 3 januari 2005 toevallig een herstart voor groot onderhoud :P)
Even een klein vraagje. De meeste hosting bedrijven hebben PHP safe mode aan. Nou weet ik niet hoeveel dat blokkeert en dergelijke, maar daar zal ik waarschijnlijk niet teveel last van hebben. Waar ik meer in geinteresseerd ben: moet ik een hosting wantrouwen die safe mode NIET aan heeft? Ivm met dat die misschien niet 'professioneel genoeg' is.
Sorry, maar zoals ik al eerder aangaf, ik tast met hosting volledig in het duister.
 
This place is GoT-like!!!

Als je niet weet in hoeverre je last hebt van safe mode heb je er waarschijnlijk geen last van :P Let er vooral op dat je geen scripts wil gebruiken die safe mode aan willen hebben staan. Nou is mijn eigen ervaringen dat voor de meeste klanten met safe mode problemen wel oplossingen zijn maar toch.

Safe mode uit is een keuze. Zou niet mijn keuze zijn maar ok. Ik denk dat het qua professionaliteit vooral van belang is dat je hoster het verschil weet.

Qua prijs, hangt natuurlijk sterk af wat je er voor terug krijgt qua hoeveelheden verkeer/webspace/etc maar ik vind een paar tientjes wel echt moeten kunnen. Ik denk dat je zonder extreme eisen tussen de 40 en 120 moet gaan zitten. Of vooral, ga nou niet lopen nederlanderen voor een 1 euro per maand en er dan achter komen dat het klote hosting is ;)
 
Berichten: 1.593
Reg. datum: 13 augustus 2004

quote:
Gunp01nt schreef op dinsdag 30 augustus 2005 @ 13:18:
[...]


Moet je er wel even bijvermelden dat in de regel 95% van de websites op een shared server (als het niet meer is) weinig tot geen traffic krijgen en dus geen load veroorzaken.
offtopic:


dat heb ik niet vermeld omdat de relevantie ervan niet bestaat :*) Dus waarom zou ik het dan erbij vermelden :z

Mijn punt was alleen dat de een meer winst maakt door 'meer' mensen op een server te zetten en de ander dat niet doet. De load van de server is daarbij niet relevant tenzij de TS een probleem aankaart dat bijvoorbeeld zijn website zo langzaam laadt oid.

Dus continue ontopic:

[a]http://www.google.com[/a]

N/A
Berichten: 1.092
Reg. datum: 25 september 2000

Hmm ik heb ooit via een soort engelstalige variant van webhosters.nl (geen idee meer hoe die site heette :S) hosting afgesloten bij een amerikaans bedrijf.

Nooit problemen mee gehad eigenlijk. Kleine 5 dollar per maand voor 600 mb / 20 gb data. Ik moet wel zeggen dat ik er niet erg intensief gebruik van maak :P

Ik betaalde het eerste jaar trouwens gewoon per maand. Geen jaarcontracten nodig (wel iets voordeliger).

Edit: ik denk dat de site www.findmyhosting.com was. Alhoewel ik daar mijn host niet kan terugvinden. Vaag.

Edit2: 'spam' verwijderd :P

smallboy wijzigde dit bericht 31-08-2005 17:29 (31%)

404

Pagina: 1 2 last


Dit topic is gesloten.


VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: