Infrarood-ontvanger zelf maken Deel 2

Pagina: 1 2 3 Laatste
Acties:
  • 36.474 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • K-Jay
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 18:38

K-Jay

Klaas Jan

Topicstarter
Afbeeldingslocatie: http://img98.imageshack.us/img98/9545/remotes4gb.jpg
Index

Inleiding
Hardware
Software
FAQ
Links

Inleiding

Winamp, BSPlayer of welk programma dan ook besturen vanuit je luie stoel. Dit topic vertelt
hoe je dit kunt doen met een oude afstandsbediening, een paar euro aan onderdelen en basic
soldeer skills.

Hardware

Je hebt twee dingen nodig: een zender en een ontvanger. Als zender kun je een oude afstandsbediening gebruiken. Als ontvanger kun je kiezen tussen een seriële (makkelijk te maken) en een USB (moeilijker te maken, handiger in gebruik) ontvanger.

Afstandsbediening
Seriële ontvanger versie 1
Seriële ontvanger versie 2
USB-ontvanger

Afstandsbediening
Als zender kun je dus gewoon een oude afstandsbediening gebruiken. Echter, niet alle remotes
werken even goed. Dit zul je met trial en error moeten uitvinden. Een universele afstandsbediening is ook goed bruikbaar.

Seriële ontvanger versie 1
Het meest gebruikte type ontvanger is de seriële. Deze is makkelijk te maken en je hebt de onderdelen voor een paar euro in huis. Je bouwt de ontvanger aan de hand van dit schema:

Afbeeldingslocatie: http://img225.imageshack.us/img225/2123/full5zj.gif

Onderdelenlijst
• D1: Diode 1N4148
• R1: Weerstand 4,7 kOhm
• IC1: IR-receiver module TSOP1738 of TSOP1736
• IC2: Spanningsregelaar 78L05, 100 mA
• C1: Condensator 10 µF, 16V (hoger voltage mag ook)
• C2: Condensator 100 nF
• 9-pins female sub-D connector


Seriële ontvanger versie 2

Een iets andere seriële ontvanger is de volgende. Deze is softwarematig wat gebruiksvriendelijker en is bovendien iets makkelijker te maken. Het schema is bijna hetzelfde als versie 1:

Afbeeldingslocatie: http://img288.imageshack.us/img288/9163/ir8wk.gif

Onderdelenlijst
• D1: Zenerdiode 5,1 Volt
• R1: Weerstand 3,3 kOhm
• R2: Weerstand 100 Ohm
• IC1: IR-receiver module TSOP1738 of TSOP1736
• C1: Condensator 10 µF, 16V (hoger voltage mag ook)
• 9-pins female sub-D connector

Opmerking: alleen XP-gebruikers moeten pin 1 en 3 met elkaar verbinden, zoals ook in het plaatje staat.

Het beste kun je de onderdelen halen bij je lokale electroboer. Het kan natuurlijk ook op www.conrad.nl of www.electronica-online.nl, maar dat is een beetje jammer van de verzendkosten. Via deze inkoopactie kun je de onderdelen van versie 2 krijgen, of zelfs een kant-en-klaar exemplaar. Met behulp van deze tutorial kun je de ontvanger solderen, zelfs als je twee linkerhanden hebt.

Op deze site staat wat meer info over de werking van de ontvanger.

USB-ontvanger
Het is ook mogelijk om een USB-versie van de ontvanger te maken. Hierover kun je op
deze site alle informatie vinden. De onderdelen kun je o.a. hier bestellen.

Hier een voorbeeld van een USB-ontvanger, gebouwd door -DarkShadow-:
Afbeeldingslocatie: http://www.xs4all.nl/~mghvl404/bin/fotos/got/igor_got.jpg

Hij is ook zo goed geweest om een mooi stappenplan voor ons uit te typen: [rml]-DarkShadow- in "[ EL] Infrarood-ontvanger zelf maken Deel..."[/rml] :)

Software

Als je de seriële ontvanger versie 1 hebt gebouwd, heb je het programma Winlirc nodig. Winlirc zorgt ervoor dat de IR-signalen vertaald worden naar voor jouw PC begrijpbare commando's. Op de homepage van Winlirc, maar ook op deze site staat uitgelegd hoe het programma werkt. Linux gebruikers klikken hier.

Als je Winlirc aan de praat hebt gekregen heb je een programma nodig om de signalen van Winlirc om te zetten naar daadwerkelijke acties. Het meest gebruikte is Girder. Op de site van Girder kun je veel info en plugins vinden. Je hebt in ieder geval de Winlirc-plugin nodig om Girder te laten communiceren met Girder. Voor het besturen van Winamp en BSPlayer heb je Girder niet eens nodig. Voor Winamp is hier een Winlirc plugin te krijgen en in BSPlayer zit die zelfs al ingebakken. Ook MediaPlayer Classic ondersteunt Winlirc. Je moet het nog wel even inschakelen in de opties.

Als je seriële ontvanger versie 2 hebt gebouwd heb je Winlirc niet nodig. Een plugin voor Girder volstaat. Op de site van bovengenoemde inkoopactie staat het een en ander ook nog eens zeer duidelijk uitgelegd, met onder andere een mooie tutorial over het instellen van Girder.
Ook als je de USB-ontvanger hebt gebouwd heb je alleen Girder en de bijbehorende plugin nodig.

Alternatieven voor Girder zijn onder andere uICE, IRAssistent, IRex en Miriam.


FAQ

Ik kan niet solderen. Zijn er ook kant-en-klare ontvangers te koop?
Yep. Seriële ontvangers zijn te krijgen via www.inkoopacties.net.
Wil je een kant-en-klare USB-ontvanger, dan kun je bij deze man terecht.

Ik heb een ongebruikte IrDa poort op mijn moederbord, kan ik die niet gebruiken?
Dat schijnt wel te kunnen, maar dan heb je andere hardware nodig. Zie ook [rml][IrDA] Computer bedienen met afstandsbediening toch mogelijk[/rml]. Ook deze site kan je verder helpen.

Ik heb een draadloze gamepad, kan ik die ook gebruiken?
Dat kan, zie [rml]K-Jay in "[ EL] Infrarood-ontvanger zelf maken"[/rml]

Ik krijg de boel niet aan de praat, wat nu?
- Kijk hier eens: [rml]jfeelders in "[ EL] Infrarood-ontvanger zelf maken"[/rml]
- Weet je zeker dat alles goed gesoldeerd is?
- Op sommige (o.a. Asus) moederborden lukt het inderdaad niet. Wat zou kunnen helpen is een extra molexconnector voor de spanningstoevoor. Gebruik hiervoor dit schema:

Afbeeldingslocatie: http://img342.imageshack.us/img342/8338/molex6iy.gif


Moet ik Winlirc alle knoppen leren? Kan dat niet sneller?
Jawel. Gebruik dan een van de remotes uit deze lijst of gebuik een universele afstandsbediening die je programmeert als een van die remotes.

Links

• Deel 1: [rml][EL] Infrarood-ontvanger zelf maken[/rml]
Winlirc homepage
Lirc homepage
Girder homepage
Winlirc instellen
Winlirc config files voor veel remotes
Kant-en-klare USB-ontvangers en onderdelen
USB-ontvanger bouwen

Ideeën om deze startpost op te fleuren? Mail me (zie profiel)

[ Voor 31% gewijzigd door K-Jay op 03-01-2007 15:54 . Reden: links gewijzigd ]

Beter remmen=sneller racen: loadcellmod


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • stevenP
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 16:38
K-Jay, _/-\o_! Als jij het niet deed wilde ik het gaan doen, maar ik had nog niet door dat we al zover waren met het topic :9 Erg nette Startpost!


Ik ben zelf nog steeds fanatiek gebruiker van mijn serial ontvanger die ik een maand of 4 geleden heb geknutseld! Wel jammer dat hij niet mee kan naar mijn mac maar mijn broertje stond helemaal te kwijlen toen hij hoorde dat hij hem mocht (we zijn bezich aan zijn nieuwe kamer dus ja...).

Ik ben echter nog wel opzoek naar een goede vervanger voor girder, want dat werkte wel netjes en kon een hoop, maar het trial'en ervan vind ik niks, steeds die popup me opstarten enzo... Ik ga eens stoeien met die alternatieven die in jou TS staan!

Gasloos! 3100Wp Z, 2150Wp W, Panasonic 5J monoblock, Panasonic 150L WPB


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -DarkShadow-
  • Registratie: December 2001
  • Niet online
Om de startpost mee op te fleuren. Mijn twee geile zelfgebouwde usb ontvangers:

Afbeeldingslocatie: http://www.xs4all.nl/~mghvl404/bin/fotos/got/igor_got.jpg

Details:
AT90S2313@12Mhz
Printplaat geëtst
IgorUSB of AVR309 firmware, ik ben er nog mee aan het spelen.

[ Voor 32% gewijzigd door -DarkShadow- op 10-08-2005 10:38 ]

Specialist in:
Soldeerstations
Oscilloscoop


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jfeelders
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 06:44

jfeelders

Kwaliteit voor kwantiteit...

Mooie startpost. Misschien kan je nog vermelden dat de TSOP1736 in de meeste gevallen ook te gebruiken is omdat deze veel verkrijgbaar is. Verder heeft de Media Player Classic (veel gebruikt door tweakers) standaard WinLIRC-support. Dit moet in de opties enkel nog aangezet worden...
Nog wat links: IRAssistant (gebruik ik icm PowerDVD), gen_ir winamp plug-in) (directe link naar plug-in).
Jammer dat de originele sites (voorm. remote-controlled en heatseekerz) niet meer in de lucht zijn... :(

edit:
Met [center] kan je je plaatjes mooi centreren...

[ Voor 5% gewijzigd door jfeelders op 10-08-2005 09:44 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 129210

In het IrDA topic waar in de F.A.Q. naar wordt verwezen, staat echter helaas bijzonder weinig hardware hulp; er wordt praktisch alleen maar software (problemen) besproken.

Is het geen idee de IrDA ontvanger hier ook in op te nemen?
Zo moeilijk is het niet, op deze site staat het zooitje met schema en al uitgelegd bijvoorbeeld.

Ook handige info is waar de onderdelen te krijgen zijn (zoals conrad, inkoopakties.nl en meer van dat soort).

En als laatste, misschien een linkje voor Lirc zelf? (voor de Linux gebruikers..)

  • Opperhoof
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 19:42
Ik heb opnieuw een ontvangertje gemaakt, maar deze keer op de LPT poort, omdat mn laptop geen com-poort heeft.

ik heb dit gedaan omdat ik bijna zeker wist dat het kon, en het al eerder gezien had, maar nu heb ik hem gemaakt maar kan ik geen LPT1 meer selecteren bij winlirc.

weet iemand hoe ik winlirc op de LPT aan de praat krijg?
of mn pc laat denken dat mn lpt mn compoort 3 is.....?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Willie-wortel
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 10:41
Heeft er btw al iemand ervaring met het gebruik van de serieele ontvangers in Windows XP mediacenter??

Open source FanX RF Dongle bij vraag en aanbod!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JuuL20
  • Registratie: Augustus 2005
  • Laatst online: 18-11-2021
Hey bedankt!
Ik kreeg hem maar niet aan de gang, maar dat 2de schema werkt perfect! :D
(ik heb asus mobo)

Nu kijken of ik winamp aan de praat krijg _/-\o_

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 51195

heeft iemand tips om girder in te stellen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • stevenP
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 16:38
Anoniem: 51195 schreef op vrijdag 12 augustus 2005 @ 22:39:
heeft iemand tips om girder in te stellen?
In wat voor zin bedoel je het? Krijg je hem helemaal niet aan de praat of bedoel je tips voor finetuning ofzo? En in combinatie met welk programma? (WinLirc of IRassist ofzo?)

Gasloos! 3100Wp Z, 2150Wp W, Panasonic 5J monoblock, Panasonic 150L WPB


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Elektronicanet
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 18-06 09:55

Elektronicanet

Leds do it!

Willie-wortel schreef op vrijdag 12 augustus 2005 @ 15:27:
Heeft er btw al iemand ervaring met het gebruik van de serieele ontvangers in Windows XP mediacenter??
Zeker. Ben bezig met een config te maken in Girder, hij is voor 80% klaar (althans, de functies die ik graag wil hebben). Maar er zijn voor Girder ook al kant en klare te downloaden.
Houd dit topic maar in de gaten ;) http://www.inkoopacties.net/topic/69fw28dj
Anoniem: 51195 schreef op vrijdag 12 augustus 2005 @ 22:39:
heeft iemand tips om girder in te stellen?
Om de ontvanger werkend te krijgen (althans de versie die ik in de IA aanbied), kun je vanaf de inkoopactie een tutorial downloaden.
Om commando's te leren aan Girder, kun je het beste op de website van Girder onder Support een tutorial downloaden.

@K-jay
Hier heb je een paar leuke plaatjes uit m'n IA tutorial om de startpost op te fleuren 8)

Afbeeldingslocatie: http://img28.imageshack.us/img28/2555/dscf00043wx.jpg

Afbeeldingslocatie: http://img28.imageshack.us/img28/2994/dscf00017hv.jpg

Afbeeldingslocatie: http://img28.imageshack.us/img28/4040/dscf00133cf.jpg

Afbeeldingslocatie: http://img28.imageshack.us/img28/8541/dscf00132ay.jpg
Kijk maar wat je ermee doet, ik word niet boos als je ze niet gebruikt :+

[ Voor 51% gewijzigd door Elektronicanet op 13-08-2005 00:00 ]

Nederlander in België


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 51195

stevenP schreef op vrijdag 12 augustus 2005 @ 22:48:
[...]

In wat voor zin bedoel je het? Krijg je hem helemaal niet aan de praat of bedoel je tips voor finetuning ofzo? En in combinatie met welk programma? (WinLirc of IRassist ofzo?)
Het programma reageert op mijn usb ontvanger , maar tis een hel om dat allemaal in te stellen

zo wil ik mijn muis bedienen en windows

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 51195

Elektronicanet schreef op vrijdag 12 augustus 2005 @ 23:50:
[...]

Zeker. Ben bezig met een config te maken in Girder, hij is voor 80% klaar (althans, de functies die ik graag wil hebben). Maar er zijn voor Girder ook al kant en klare te downloaden.
Houd dit topic maar in de gaten ;) http://www.inkoopacties.net/topic/69fw28dj


[...]

Om de ontvanger werkend te krijgen (althans de versie die ik in de IA aanbied), kun je vanaf de inkoopactie een tutorial downloaden.
Om commando's te leren aan Girder, kun je het beste op de website van Girder onder Support een tutorial downloaden.

@K-jay
Hier heb je een paar leuke plaatjes uit m'n IA tutorial om de startpost op te fleuren 8)

[afbeelding]

[afbeelding]

[afbeelding]

[afbeelding]
Kijk maar wat je ermee doet, ik word niet boos als je ze niet gebruikt :+
ok thx

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Kuhlie
  • Registratie: December 2002
  • Niet online
Zijn er ook mensen hier die een transmitter hebben gebouwd? Ik gebruik al 3 jaar bovenstaande ontvanger en dat gaat prima, maar ik wil ook signalen kunnen versturen (naar mijn tv).

Ik heb het bovenste circuit van http://www.lirc.org/transmitters.html gemaakt, en heb verschillende grootte weerstanden gebruikt, maar het leek allemaal niet echt te werken. Of er nou teveel of te weinig stroom over de LED komt te staan weet ik niet (lastig te zien met een infrarood-led ;) ).

Heeft iemand hier ooit eens met succes een transmitter gebouwd? Welk schema en welke componenten heb je dan gebruikt?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • xoniq
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 15:02
Hallo,

Ik ben nieuw met zulke schema's enz, maar ik kan wel solderen.
Heeft iemand een gedetailleerde tutorial hiervoor? En misschien met plaatjes IPV schemas?
Ik weet totaal niet hoe ik moet beginnen...

Tnx.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Elektronicanet
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 18-06 09:55

Elektronicanet

Leds do it!

jvsjmedia.nl schreef op zaterdag 13 augustus 2005 @ 02:03:
Ik ben nieuw met zulke schema's enz, maar ik kan wel solderen.
Heeft iemand een gedetailleerde tutorial hiervoor? En misschien met plaatjes IPV schemas?
Ik weet totaal niet hoe ik moet beginnen...
Wil eigenlijk geen reclame maken, maar kijk eens op http://www.inkoopacties.net/ia/g2zwkdft.
Daar heb ik een zeer uitgebreide tutorial geschreven, over hoe je zo'n ontvanger maakt voor Girder.
offtopic:
Je kunt er eventueel ook de bijbehorende onderdelen bestellen voor 5 euro inclusief verzenden.

Nederlander in België


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • K-Jay
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 18:38

K-Jay

Klaas Jan

Topicstarter
Elektronicanet schreef op zaterdag 13 augustus 2005 @ 02:11:
[...]

Wil eigenlijk geen reclame maken, maar kijk eens op http://www.inkoopacties.net/ia/g2zwkdft.
Daar heb ik een zeer uitgebreide tutorial geschreven, over hoe je zo'n ontvanger maakt voor Girder.
offtopic:
Je kunt er eventueel ook de bijbehorende onderdelen bestellen voor 5 euro inclusief verzenden.
Elektronicanet,
jouw schema verschilt iets van het schema in de SP. Bovendien heb je bij jouw ontvanger geen Winlirc nodig. Is het goed als jouw schema, tutorial e.d. ook in de startpost worden opgenomen? Dan zet ik er ook een directe link naar je IA bij.

Beter remmen=sneller racen: loadcellmod


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Elektronicanet
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 18-06 09:55

Elektronicanet

Leds do it!

K-Jay schreef op zaterdag 13 augustus 2005 @ 11:36:
[...]
Elektronicanet,
jouw schema verschilt iets van het schema in de SP. Bovendien heb je bij jouw ontvanger geen Winlirc nodig. Is het goed als jouw schema, tutorial e.d. ook in de startpost worden opgenomen? Dan zet ik er ook een directe link naar je IA bij.
Tuurlijk, prima :)

De reden dat ik voor dit schema heb gekozen, is dat ik WinLirc niet zo'n fijn programma vindt. Girder vind ik fijner (kun je écht alles mee), maar dan had ik met dat schema alsnog een WinLirc server nodig e.d. Vandaar dat ik voor een Girder-only schema heb gekozen. En ben er nog steeds erg tevreden over.

Nederlander in België


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • K-Jay
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 18:38

K-Jay

Klaas Jan

Topicstarter
@ -DarkShadow- :
Kun je misschien wat uitleg geven over de USB-ontvangers die je gemaakt hebt? Welke onderdelen, waar te krijgen, programmeren van de microcontroller. Ik wil graag wat meer info over de USB-versie in de SP zetten, maar kan niet echt wijs worden uit die lelijke site van Igor :)

Beter remmen=sneller racen: loadcellmod


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • laurxp
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 25-06 17:33
is schema 2 ook mogelijk zonder pin 9?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Elektronicanet
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 18-06 09:55

Elektronicanet

Leds do it!

laurxp schreef op zaterdag 13 augustus 2005 @ 17:44:
is schema 2 ook mogelijk zonder pin 9?
Je bedoelt alleen pin 5 gebruiken voor de GND? Dat is denk ik wel mogelijk, maar waarschijnlijk is het stabieler om beide pinnen te gebruiken, óf moet om een of andere reden pin 5 of 9 laag gehouden worden.
Waarom zou je 'm zonder pin 9 willen :? Je soldeert op de connector zelf die 2 toch gewoon aan elkaar :)

Nederlander in België


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Johnsel
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 08-03 21:07
Hmm ik heb dit in een ver verleden met een half verroeste soldeerbout ook eens gemaakt, maar hij werkte niet, ik dacht dat het aan de soldeerbout lag maar nu heb k t vermoede dat k toen gewoon circuits verkeerd las ofzo, nouwja ik denk dat ik eens dat 2e circuit ga probere vanmiddag morgen :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 51195

Johnsel schreef op zondag 14 augustus 2005 @ 09:38:
Hmm ik heb dit in een ver verleden met een half verroeste soldeerbout ook eens gemaakt, maar hij werkte niet, ik dacht dat het aan de soldeerbout lag maar nu heb k t vermoede dat k toen gewoon circuits verkeerd las ofzo, nouwja ik denk dat ik eens dat 2e circuit ga probere vanmiddag morgen :)
hahaha :) :P :9 :*)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • laurxp
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 25-06 17:33
ik heb op mijn kabel geen pin 9.
dus als het zonder kan heb ik geen andere kabel nodig.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • xoniq
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 15:02
Ik heb zojuist pas dit pakketje besteld:

http://www.inkoopacties.net/ia/g2zwkdft

Leek me wel interessant. En aangezien ik niet goed ben met electronica (solderen kan ik wel) is zo'n pakketje sowieso handiger voor moi.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -DarkShadow-
  • Registratie: December 2001
  • Niet online
K-Jay schreef op zaterdag 13 augustus 2005 @ 12:26:
@ -DarkShadow- :
Kun je misschien wat uitleg geven over de USB-ontvangers die je gemaakt hebt? Welke onderdelen, waar te krijgen, programmeren van de microcontroller. Ik wil graag wat meer info over de USB-versie in de SP zetten, maar kan niet echt wijs worden uit die lelijke site van Igor :)
My first USB IR ontvanger:
1. Men neme dit schema:http://www.cesko.host.sk/IgorPlugUSB/images/2313usb.gif
2. Men gaat de onderdelen kopen bij de boer om de hoek of de toko op internet. De onderdelen zijn vrij gemakkelijk aan te komen.
3. Men soldeert de onderdelen op een gaatjesprint. Soldeer een connector aan Pin 1, 10, 17, 18, 19. Dat is nodig om de uC (microcontroller) te programmeren.
4. Men soldeert de pinnen die in 3 zijn aangegeven volgens dit schema aan de computer. (pin 20 niet!)
4. Men download de Cesko programmer.
5. Men download het Cesko pakket.
6. Men sluit de print aan op de USB poort en op de paralelle poort.
7. Men flasht de uC volgens de handleiding van de Cesko programmer.
8. Men haalt de paralelle kabel los en sluit de USB kabel opnieuw aan.
9. Men installeert de drivers uit de zip van stap 5.
10. Men plaatst "IgorUSB.dll" uit dezelfde zip in een systeemmap, bijvoorbeeld C:\WINDOWS
11. Men kan nu nog Girder i.c.m. de Girder plugin installeren.

Ik heb Ponyprog gebruikt om de uC te programmeren, dat werkt met een iets andere programmer. Pin 20 moet alleen aangesloten worden op de paralelle poort als je een losse programmer maakt die verder niks met de ontvanger te maken heeft.

Specialist in:
Soldeerstations
Oscilloscoop


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • K-Jay
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 18:38

K-Jay

Klaas Jan

Topicstarter
Muchos gracias :)

Beter remmen=sneller racen: loadcellmod


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Johnsel
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 08-03 21:07
Johnsel schreef op zondag 14 augustus 2005 @ 09:38:
Hmm ik heb dit in een ver verleden met een half verroeste soldeerbout ook eens gemaakt, maar hij werkte niet, ik dacht dat het aan de soldeerbout lag maar nu heb k t vermoede dat k toen gewoon circuits verkeerd las ofzo, nouwja ik denk dat ik eens dat 2e circuit ga probere vanmiddag morgen :)
En 5 dage later was ik begonnen.. zonder IC want die moeste ze bestelle... vanmiddag ff doorgaan eraan :) als ze m hebbe, maar k heb nog een klein vraagje, maakt het wat uit als ik 1,5 m draad van de tsop naar de compoort laat lopen?
Dan zou k nl dat ding nog ff in me bureau kunnen "verwerken"

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • K-Jay
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 18:38

K-Jay

Klaas Jan

Topicstarter
Volgens mij is het veiliger om de draad van connector naar circuit te verlengen. Als je je TSOP ver van de rest van de onderdelen plaatst wordt de ontvangst slechter.

Beter remmen=sneller racen: loadcellmod


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Johnsel
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 08-03 21:07
crap, hoe kan ik dat ding late werke op een LPT poort? of kan dat niet?
anders moet k weer zo'n genderchanger ding hale

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • K-Jay
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 18:38

K-Jay

Klaas Jan

Topicstarter
Johnsel schreef op vrijdag 19 augustus 2005 @ 16:48:
crap, hoe kan ik dat ding late werke op een LPT poort? of kan dat niet?
anders moet k weer zo'n genderchanger ding hale
Hm, dat vroeg hij: [rml]Opperhoof in "[ EL] Infrarood-ontvanger zelf maken Deel..."[/rml] ook al. Heb even gezocht, maar volgens mij kan het gewoon niet. Wat voor schema heb je trouwens gebruikt?

Beter remmen=sneller racen: loadcellmod


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Johnsel
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 08-03 21:07
die met losse voeding,
met een genderchanger, maar... hij werkt niet :S
maar ik gebruik een 3.3 kohm ipv een 4.8 kohm, ik heb ook nog eentje van 100 ohm extra, dat ga k zo eens probere

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Elektronicanet
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 18-06 09:55

Elektronicanet

Leds do it!

Johnsel schreef op vrijdag 19 augustus 2005 @ 23:05:
die met losse voeding,
met een genderchanger, maar... hij werkt niet :S
maar ik gebruik een 3.3 kohm ipv een 4.8 kohm, ik heb ook nog eentje van 100 ohm extra, dat ga k zo eens probere
Nee, natuurlijk werkt dat niet, en het GAAT ook niet werken :P
LPT / printerpoort = parallel
COM poort = serieel
Dat is dus een hele andere interface. Zelfs speciale converters voor USB naar COM werken niet met deze ontvanger.

De enige optie voor jou is om een usb ontvanger te maken / kopen als je geen seriële poort hebt.

Nederlander in België


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Johnsel
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 08-03 21:07
nee, ik heb een genderchanger voor de COM poort gekocht, die kneus in de winkel had me male meegegeve ipv female...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Elektronicanet
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 18-06 09:55

Elektronicanet

Leds do it!

Johnsel schreef op zaterdag 20 augustus 2005 @ 10:53:
nee, ik heb een genderchanger voor de COM poort gekocht, die kneus in de winkel had me male meegegeve ipv female...
Heb je zo'n historisch oude pc dat je nog een 25 polige compoort hebt :?

Nederlander in België


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Johnsel
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 08-03 21:07
nein, kijk
je hebt een male compoort op je computer,
je vraagt om een female stekkertje,
je krijgt een male stekkertje(kun je niks mee)
ik heb dus een genderchanger gekocht(stekkertje met aan de ene kant female stekker en aan de andere kant ook) dan kan ik mijn male stekkertje toch gebruike snap je?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Elektronicanet
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 18-06 09:55

Elektronicanet

Leds do it!

Ahh ik snap het :) Je hebt dus gewoon een 9 pins female-to-female convertertje:
Afbeeldingslocatie: http://images.slsoft.com/shopping-headquarters/images/vendors/v428/02781.jpg
Dan zou het gewoon moeten werken :)

Nederlander in België


Anoniem: 142354

Ik heb de seriele ontvanger versie 2 gemaakt, maar hij werkt niet. Er zit geen fout in de schakeling. Ik heb hem op 2 computers geprobeerd. Asus en msi moederboard. Ik gebruik win xp. Plugin geinstalleerd, en alles gedaan volgens de tutorials. Ook met verschillende afstandsbedieningen geprobeerd.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • roelke
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 14:13
edit nutteloos

[ Voor 88% gewijzigd door roelke op 30-08-2005 13:40 ]

I've GoT a solution


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Elektronicanet
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 18-06 09:55

Elektronicanet

Leds do it!

Anoniem: 142354 schreef op donderdag 25 augustus 2005 @ 14:38:
Ik heb de seriele ontvanger versie 2 gemaakt, maar hij werkt niet. Er zit geen fout in de schakeling. Ik heb hem op 2 computers geprobeerd. Asus en msi moederboard. Ik gebruik win xp. Plugin geinstalleerd, en alles gedaan volgens de tutorials. Ook met verschillende afstandsbedieningen geprobeerd.
Had je de onderdelen via mij besteld, en zoja, wat is je nick op IA?

Nederlander in België


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Felixje
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 05-10-2023
Elektronicanet schreef op dinsdag 30 augustus 2005 @ 16:29:
[...]

Had je de onderdelen via mij besteld, en zoja, wat is je nick op IA?
Nee, gewoon via de lokale electroboer. En funprice is felixje geworden.

[ Voor 7% gewijzigd door Felixje op 31-08-2005 17:40 ]

(\__/)
(='.'=)
(")_(")


  • Elektronicanet
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 18-06 09:55

Elektronicanet

Leds do it!

Felixje schreef op woensdag 31 augustus 2005 @ 17:38:
[...]

Nee, gewoon via de lokale electroboer. En funprice is felixje geworden.
Weet je dan zeker dat je de componenten juist hebt aangesloten, zoals bijvoorbeeld de TSOP: het kan zijn dat de volgorde van de pootjes anders is bij jouw TSOP dan die ik lever in de inkoopactie.
Staat de juist compoort ingesteld in Girder?
Ik weet bijna zeker dat het tóch in je schakeling zit, softwarematig doet hij namelijk altijd wel IETS als je de juiste compoort hebt gekozen bij de plugin instellingen.

Nederlander in België


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Felixje
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 05-10-2023
Elektronicanet schreef op donderdag 01 september 2005 @ 00:14:
[...]

Weet je dan zeker dat je de componenten juist hebt aangesloten, zoals bijvoorbeeld de TSOP: het kan zijn dat de volgorde van de pootjes anders is bij jouw TSOP dan die ik lever in de inkoopactie.
Staat de juist compoort ingesteld in Girder?
Ik weet bijna zeker dat het tóch in je schakeling zit, softwarematig doet hij namelijk altijd wel IETS als je de juiste compoort hebt gekozen bij de plugin instellingen.
Na het opstarten komt er altijd te staan comport not found.

(\__/)
(='.'=)
(")_(")


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Elektronicanet
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 18-06 09:55

Elektronicanet

Leds do it!

Felixje schreef op maandag 05 september 2005 @ 23:04:
[...]
Na het opstarten komt er altijd te staan comport not found.
Dan zit er duidelijk in je pc zelf iets verkeerd :)

Nederlander in België


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 11193

Ik heb deze vorige week ook gemaakt. Doet het prima.

  • Meneer aard
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 18:23

Meneer aard

Porsche rulez!

hmmm ik krijg mijn remote niet aan de gang

Ik heb nu een creative remote (PC DVD) geval incl creative ontvanger @ seriele poort. Op moment dat ik ingeef alle instellingen ensow (moet nog wel een config file hebben iemand?) en ik op een van de knoppen @ remote druk krijg ik geen response?

Enig idee?

Als de wereld vergaat; Ja dan zijn alle mussen dood:+


  • Felixje
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 05-10-2023
Elektronicanet schreef op maandag 12 september 2005 @ 17:07:
[...]

Dan zit er duidelijk in je pc zelf iets verkeerd :)
Maar bij een andere pc werkt het ook niet.

(\__/)
(='.'=)
(")_(")


  • marnix007
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 13-06 10:04
Felixje schreef op donderdag 15 september 2005 @ 18:37:
[...]

Maar bij een andere pc werkt het ook niet.
2 kapoete pc's *hihi*

ga deze toch maar eens bouwen. tijdje al idee liggen maar het moet er nu toch maar eens van komen. ik had overigens een schema van Project:Geek te vinden hier. iemand problemen met dat schema (lijkt simpeler), of moet dat ook gewoon werken?

-Marnix

  • LWY
  • Registratie: September 2004
  • Laatst online: 29-07-2022

LWY

= Louie

marnix007 schreef op donderdag 15 september 2005 @ 20:37:
ik had overigens een schema van Project:Geek te vinden hier. iemand problemen met dat schema (lijkt simpeler), of moet dat ook gewoon werken?
Dat is in principe hetzelfde schema als in de startpost, maar dan met 1 condensator minder. Het zal waarschijnlijk wel werken, maar is mogelijk iets minder stabiel.
Voor de 5 cent die een extra condensator kost zou ik geen risico nemen en gewoon dit schema gebruiken:

Afbeeldingslocatie: http://img225.imageshack.us/img225/2123/full5zj.gif

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ierlandfan
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 25-06 09:13
Ik heb hier nog een oude philips nino (windows ce 2.11) liggen die ik wil gaan gebruiken als afstandsbediening.
Er zijn twee probleempjes
1. de ingebouwde irda is te zwak. Er is een manier om daar iets aan te doen via een infra red extender zelfbouw project >http://www.pdawin.com/irtranceiver.html die klik je op je pda en dan heb je een groter bereik. Klinkt simpel maar heeft meer onderdelen dan de hierbovenstaande oplossingen.

2. De bovenstaande schema's zijn voor een seriele poort. De nino heeft ook een seriele poort...
Zou ik een van de zelfbouw ir schema's aan kunnen sluiten op de nino en er iets zinnigs mee kunnen doen? (er bestaan projecten om een mips device aan te sturen en er een remote control van te maken)
Iemand die hier enig (infrarood) licht op kan schijnen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hertog
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 18:55

Hertog

Aut bibat, aut abeat

Kuhlie schreef op zaterdag 13 augustus 2005 @ 00:22:
Zijn er ook mensen hier die een transmitter hebben gebouwd? Ik gebruik al 3 jaar bovenstaande ontvanger en dat gaat prima, maar ik wil ook signalen kunnen versturen (naar mijn tv).

Ik heb het bovenste circuit van http://www.lirc.org/transmitters.html gemaakt, en heb verschillende grootte weerstanden gebruikt, maar het leek allemaal niet echt te werken. Of er nou teveel of te weinig stroom over de LED komt te staan weet ik niet (lastig te zien met een infrarood-led ;) ).

Heeft iemand hier ooit eens met succes een transmitter gebouwd? Welk schema en welke componenten heb je dan gebruikt?
Dat probleem heb ik ook, en wil er wel erg graag een oplossing voor. Heeft echt niemand een IR-zender gemaakt? Je zou verwachten dat er meer Tweakers zijn die het leuk vinden om hun ir-apparaten te sturen via de pc. Al is het alleen maar de versterker aanzetten of zo.

Ik heb ooit eens een schema gevonden met een erg grote condensator die de eerste keer bijna een kwartier nodig had om op te laden, maar dat ben ik nu kwijt en heb ik ook niet kunnen testen. het liefst heb ik ook gewoon een schema van iemand die het zelf gedaan heeft, zodat ik weet dat het werkt. Iemand? Alsjeblieft? :)

"Pray, v. To ask that the laws of the universe be annulled in behalf of a single petitioner, confessedly unworthy." --Ambrose Bierce, The Devil's Dictionary


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hertog
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 18:55

Hertog

Aut bibat, aut abeat

Schopje omhoog :)

"Pray, v. To ask that the laws of the universe be annulled in behalf of a single petitioner, confessedly unworthy." --Ambrose Bierce, The Devil's Dictionary


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jfeelders
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 06:44

jfeelders

Kwaliteit voor kwantiteit...

Wat jij wilt is geen IR-ontvanger maar irDA. In het eerste deel van deze topis werd daar ook veel om gevraagd. Via de search kan je er veel over vinden o.a. de site http://www.infrarotport.de...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 140721

Ik ben bezig met het bouwen, maar snap het niet helemaal. Moet ik zowel bij het eerste, als bij het tweede schema pin 1 en 3 met elkaar verbinden? Dat is denk ik het enige wat nog fout kan zijn. Verder goeie en handige tut mensen. _/-\o_

  • jfeelders
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 06:44

jfeelders

Kwaliteit voor kwantiteit...

Bij het 1e schema wordt pin3 niet gebruikt. Bij het 2e schema alleen pin1 en 3 verbinden als je WindowsXP gebruikt...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 139075

Ik heb een best wel handig progje gevonden om te testen of er eigenlijk wel wat binnenkomt, en dus om te zien of het hardware matig goed zit met je ontvanger. Het progje heet SerialWatcher, en het laat je dus precies zien wat er wel en niet binnenkomt op een bepaalde COM-port.
Download serialwatcher

Hopelijk hebben jullie er wat aan, ik gebruik het zelf regelmatig om te testen of het nog werkt :P

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hertog
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 18:55

Hertog

Aut bibat, aut abeat

jfeelders schreef op dinsdag 15 november 2005 @ 23:46:
Wat jij wilt is geen IR-ontvanger maar irDA. In het eerste deel van deze topis werd daar ook veel om gevraagd. Via de search kan je er veel over vinden o.a. de site http://www.infrarotport.de...
Nee, IrDA is wat telefoons en palmtops en dergelijke gebruiken om te communiceren via IR. Wat ik zoek is een manier om de signalen die een afstandsbediening verstuurd via mijn computer te versturen.

"Pray, v. To ask that the laws of the universe be annulled in behalf of a single petitioner, confessedly unworthy." --Ambrose Bierce, The Devil's Dictionary


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • WeirdEye
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 27-05 11:48

WeirdEye

Eindbaas

Ik heb de onderdelen voor versie 1 gehaald, maar voor die TSOP zit ik met een vraagje; er zitten 2 pootjes dicht bij elkaar en eentje net wat verder weg..net zoals op de tekening, is het dan ook zo als op de tekening, en hoe kan ik uitvogelen welke de GND, 5V en data is?

--Edit--
En heb ik Winlirc en girder nodig of alleen winlirc..?

[ Voor 11% gewijzigd door WeirdEye op 02-01-2006 20:35 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • M.O.E
  • Registratie: Februari 2005
  • Laatst online: 02-07 20:30
Nou je geeft de antwoord al, de ontvanger is net zo als de tekening 2 dicht bij elkaar en 1 wat verder weg als je op die tekening kijkt zie je precies wat welke pin is.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • WeirdEye
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 27-05 11:48

WeirdEye

Eindbaas

Nu heb ik alles gesoldeert maar nu zit ik met een klein probleempje moet in het rode rondje met elkaar verbonden worden of niet, heb het niet gedaan, maar hij doet nu dus helemaal niks..
Afbeeldingslocatie: http://members.home.nl/pieteroosterhof/versie1.JPG

Ik heb een ASRock K7VT4A Moederbord, moet ik ook die extra voeding bij of is het onderstaande schema gelijk goed?
Afbeeldingslocatie: http://members.home.nl/pieteroosterhof/versie2.JPG

[ Voor 15% gewijzigd door WeirdEye op 03-01-2006 15:25 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • WeirdEye
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 27-05 11:48

WeirdEye

Eindbaas

Niemand :?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ghannes
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 11:53
ja ze moeten wel aan elkaar

[ Voor 23% gewijzigd door Ghannes op 05-01-2006 13:40 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • WeirdEye
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 27-05 11:48

WeirdEye

Eindbaas

Maar ik dacht juist dat als ze elkaar moesten raken dat er dan een rondje zat maar dit wist ik niet zkkr..maar dan zalk ik ze ff met elkaar verbinden en nogmaals testen..

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • WeirdEye
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 27-05 11:48

WeirdEye

Eindbaas

Is er iemand die versie 1 heeft gemaakt en dat kruispunt met elkaar heeft doorverbonden..ik heb liever geen opgeblazen onderdelen.. :?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RafkeP
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 11-05-2023
Aero Cool,

Ze moeten echt wel aan mekaar.
Als je graag een schema ziet met bolletjes kan je, zoals de TS aanhaalde, terecht op mijn (oude) website : http://users.skynet.be/RafkeP/tutorials/remote/
Het schema dat daar staat gebruikt andere capaciteiten, maar die zijn volgens mij niet zo belangrijk.
De weerstand daarentegen is wel belangrijk en dient verbonden te worden met de diode en de 7805.

Veel succes,
Rafke P.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • WeirdEye
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 27-05 11:48

WeirdEye

Eindbaas

Oke nu weet ik het in iedergeval zeker, ik ga het meteen proberen...

[edit]
Hij werkt goed ik krijg alle signalen door op winlirc, maar nu wil ik girder gaan gebruiken , kheb hem al gedownload en geinstald, is die igor plug-in voor xp niet meer te downloaden :( , heeft iemand de install op zen pc staan, wil diegene hem dan ff online zetten, en de link ff hier posten.. :'(

[ Voor 74% gewijzigd door WeirdEye op 08-01-2006 17:40 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • WeirdEye
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 27-05 11:48

WeirdEye

Eindbaas

Ik heb de plug in gevonden en volgens de tutorial ingesteld, winlirc staat aan en ontvangt wel signalen, maar girder helemaal niks wat moet ik extra aanzetten, weet iemand dit??

[edit]
Ik kom er net achter dat winlirc en girder niet tegelijk aan kunnen want dan komt er bij 1 van de 2 een melding, weet iemand hoe dit wel kan en hoe ik girder goed aankrijg


Ik ben er dus achtergekomen dat je die plug in Igor niet nodig hebt bij versie 1, maar een winlirc plug in voor girder, en dan wil hij perfect.
over die plug in staat helemaal niks in de startpost, hijs gewoon te downloaden op girder.nl..

[ Voor 61% gewijzigd door WeirdEye op 08-01-2006 21:01 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • K-Jay
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 18:38

K-Jay

Klaas Jan

Topicstarter
Aero Cool schreef op zondag 08 januari 2006 @ 14:29:
over die plug in staat helemaal niks in de startpost, hijs gewoon te downloaden op girder.nl..
Bedankt voor de tip, ik heb de SP aangepast :)

Beter remmen=sneller racen: loadcellmod


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • rob1985
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 06-06 07:04
Ik heb de volgende Seriele infrarood ontvangen (zat een keer bij een tv kaart die we niet meer gebruiken volgens mij):
Afbeeldingslocatie: http://www.vanpraat.com/ir.jpg
En ik heb ene Logitech Harmony 525 afstandsbediening die ik dus geheel willekeurig kan configureren zoals ik wil :)

Wat moet ik doen om dat alles werkend te krijgen op mijn XP (media center) draaiend te krijgen? Welke software heb ik nodig?

Thanks!!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 166348

Oke ik heb dr ook een in elkaar...
Alleen heb ik een velleman universele afstandsbediening, die je kun instellen op meer dan 600 codes. De freqenties staan er niet bij... Soms reageeert hij al wel, maar steeds geeft de helft van de knoppen de zelfde code af... :(

Wat moet ik doen? Hoe kom ik er ooit achter welke goed is voor mijn ontvangertje? 8)7
IN de handleiding staan verschillende merken tv's met bij behorende codes, mss dat dat wat helpt?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -DarkShadow-
  • Registratie: December 2001
  • Niet online
Anoniem: 166348 schreef op zondag 22 januari 2006 @ 18:08:
Oke ik heb dr ook een in elkaar...
Alleen heb ik een velleman universele afstandsbediening, die je kun instellen op meer dan 600 codes. De freqenties staan er niet bij... Soms reageeert hij al wel, maar steeds geeft de helft van de knoppen de zelfde code af... :(

Wat moet ik doen? Hoe kom ik er ooit achter welke goed is voor mijn ontvangertje? 8)7
IN de handleiding staan verschillende merken tv's met bij behorende codes, mss dat dat wat helpt?
Neem een code die hoort bij een Philips TV, dat werkt zowieso wel.

Specialist in:
Soldeerstations
Oscilloscoop


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 166348

Helaas... nog steeds ongeveer 1/3 van de knoppen die de zelfde code af geven :'(
Ook verandert de code soms als ik voor een tweede keer op het zelfde knopje druk??

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Thijsch
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 24-07-2024
Weet iemand of het mogelijk is om meerdere ontvangers op 1 seriele aansluiting te zetten? dus gewoon meerdere ontvangers parrallel?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Elektronicanet
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 18-06 09:55

Elektronicanet

Leds do it!

Anoniem: 166348 schreef op zondag 22 januari 2006 @ 21:34:
Helaas... nog steeds ongeveer 1/3 van de knoppen die de zelfde code af geven :'(
Ook verandert de code soms als ik voor een tweede keer op het zelfde knopje druk??
Als meerdere knoppen dezelfde code geven, moet je eens een andere fabrikant kiezen. Philips zit op 36 khz, als je een TSOP1738 gebruikt kun je beter een ander merk nemen, bijv. Sony.
Het probleem van de wijzigende code: probeer je afstandsbediening eens dichterbij, of juist een stuk verder weg te houden.

Welk schema heb je precies gebouwd?

Nederlander in België


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Elektronicanet
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 18-06 09:55

Elektronicanet

Leds do it!

ParaDot schreef op zondag 22 januari 2006 @ 22:23:
Weet iemand of het mogelijk is om meerdere ontvangers op 1 seriele aansluiting te zetten? dus gewoon meerdere ontvangers parrallel?
Heb je gelezen wat ik op die vraag in het forum van de inkoopactie heb gezegd :)?
Of vraag je het nogmaals om te kijken of hier iemand een ander idee heeft ;) Heb ik niks op tegen hoor!

Nederlander in België


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 166348

Elektronicanet schreef op maandag 23 januari 2006 @ 00:34:
[...]

Als meerdere knoppen dezelfde code geven, moet je eens een andere fabrikant kiezen. Philips zit op 36 khz, als je een TSOP1738 gebruikt kun je beter een ander merk nemen, bijv. Sony.
Het probleem van de wijzigende code: probeer je afstandsbediening eens dichterbij, of juist een stuk verder weg te houden.

Welk schema heb je precies gebouwd?
Ik jou mooie tutorial gevolgd _/-\o_
Ik zal het even proberen, maar waar haal je die info van die freqenties vandaan?
Dan kan ik eventueel nog andere merken proberen.
Ik heb dus TSOP1738 en schema 2. Oh en mijn condensator is niet 16 V, maar 50 V, maar dat geeft geen problemen denk?

EDIT: Sony werkt ook nog niet perfect... Mss dat ik een ander afstandsbediening moet regelen :?

[ Voor 16% gewijzigd door Anoniem: 166348 op 23-01-2006 12:04 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • K-Jay
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 18:38

K-Jay

Klaas Jan

Topicstarter
Anoniem: 166348 schreef op maandag 23 januari 2006 @ 11:40:
[...]

Ik heb dus TSOP1738 en schema 2. Oh en mijn condensator is niet 16 V, maar 50 V, maar dat geeft geen problemen denk?
[...]
Uit de SP:
C1: Condensator 10 µF, 16V (hoger voltage mag ook)

Beter remmen=sneller racen: loadcellmod


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 166348

Dus het zal wel aan me remote liggen? Ik ga een paar andere proberen...
En btw, heeft het zin om bij de IgorPlugXP instellingen de 'enable last bits' te verhogen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Elektronicanet
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 18-06 09:55

Elektronicanet

Leds do it!

Anoniem: 166348 schreef op maandag 23 januari 2006 @ 22:33:
Dus het zal wel aan me remote liggen? Ik ga een paar andere proberen...
En btw, heeft het zin om bij de IgorPlugXP instellingen de 'enable last bits' te verhogen?
Ja, probeer eens andere remotes :) Enable last bits heeft geen zin, althans niet bij de ontvangers die ik verkoop (blijkt uit ervaring) :)

Nederlander in België


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 166348

:'( Ik heb het nu geprobeerd met mij JVC tv afstandsbediening, mijn sony hife stereo remote, mijn JVC radio remote, mijn velleman vrc801 universele afstandsbediening en mijn Philips video recorder remote...

Niks werkt, bijna alle knpjes geven zelfde code: FFFF, en af en toe iets van 06BF. Ligt het dan aan me hardware? :?
Ik gebruik Girder 3.3 trial samen met IgorPlugXP 4.05...

[ Voor 10% gewijzigd door Anoniem: 166348 op 25-01-2006 14:45 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Elektronicanet
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 18-06 09:55

Elektronicanet

Leds do it!

Lijkt toch aan je schakeling te liggen... Zeker dat je een 5V1 zener hebt, juiste weerstanden etc.?

Nederlander in België


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • stevenP
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 16:38
Ik heb een tijdje geleden een com-versie gemaakt, een hoop plezier aan gehad, echt waar!

Ik las dingen over een USB schema, voordat ik dat ga doen vraag ik me wel 1 ding af:

Ik heb die com aan winXP gebruikt, ik zit nu 24/7 achter mn mac, is er ook software voor os x?

Gasloos! 3100Wp Z, 2150Wp W, Panasonic 5J monoblock, Panasonic 150L WPB


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Arnold-D
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 12-06 23:16

Arnold-D

Nad - Feel The Power

robvanpraat schreef op woensdag 11 januari 2006 @ 15:44:
Ik heb de volgende Seriele infrarood ontvangen (zat een keer bij een tv kaart die we niet meer gebruiken volgens mij):
[afbeelding]
En ik heb ene Logitech Harmony 525 afstandsbediening die ik dus geheel willekeurig kan configureren zoals ik wil :)

Wat moet ik doen om dat alles werkend te krijgen op mijn XP (media center) draaiend te krijgen? Welke software heb ik nodig?

Thanks!!
ik heb ook zoon ding..
die van mij is van pinnacle sat kaart..
gaat in de com port en heb orginele afstandbediening..
alleen weet iemand hoe ik kan zien dat de ontvanger de afstandsbediening ontvangt??

NAD 320BEE, NAD 512, Sony 32p3000, Kimber kable....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jfeelders
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 06:44

jfeelders

Kwaliteit voor kwantiteit...

In WinLIRC kan je de RAW data binnen zien komen. Dat betekent dus wel dat je de instellingen in WinLIRC eerst goed moet hebben staan...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 74054

Ik heb vraag over zenerdiode, kan ik ook 4,7V zener gebruiken i.p.v 5,1V? Alvast bedankt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mr_Blobby
  • Registratie: Mei 2000
  • Laatst online: 15:14
ghost-rider schreef op maandag 06 februari 2006 @ 21:55:
[...]


ik heb ook zoon ding..
die van mij is van pinnacle sat kaart..
gaat in de com port en heb orginele afstandbediening..
alleen weet iemand hoe ik kan zien dat de ontvanger de afstandsbediening ontvangt??
Met Girder en deze plugin. Er staan daar verschillende plugin versies. In dit forumtopic staat de ontstaansgeschiedenis van de verschillende versies.

Ik heb zelf deze ontvanger werkend met mijn Lidl Medion universele afstandsbediening.

en zij zagen niet hoe spot in mij worstelde met verdriet


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MeneerKrab
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 02-07 21:41
zo'n Ir ontvanger module zijn er zeker niet in led formaat. Ik wil hem dus op de plaats van de HDDled bouwen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Elektronicanet
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 18-06 09:55

Elektronicanet

Leds do it!

Anoniem: 74054 schreef op dinsdag 07 februari 2006 @ 12:18:
Ik heb vraag over zenerdiode, kan ik ook 4,7V zener gebruiken i.p.v 5,1V? Alvast bedankt.
Ik denk dat het wel gaat werken :)
PowerCow schreef op woensdag 08 februari 2006 @ 16:57:
zo'n Ir ontvanger module zijn er zeker niet in led formaat. Ik wil hem dus op de plaats van de HDDled bouwen.
Niet dat ik weet :)

[ Voor 35% gewijzigd door Elektronicanet op 08-02-2006 21:27 ]

Nederlander in België


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 74054

Vreemd, maar waar als ik pin 1 en 3 verbind dan doet er niets meer onder Windows XP Pro NL. Ontvanger reageerd niet echt lekker, ik zal zener 5v1 halen misschien dat het helpt.

Windows XP Pro NL.
Girder 3.3.8
Com versie 2 met TSOP 1738 en Sony aftandbedieding.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -DG-
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 24-06 23:13
schopje. :P

Ik heb een Pinnacle PCTV kaart met een ir ontvanger voor een AB op com2. Maar kan ik die ook gebruiken icm. winlirc en winamp? Want bij winlirc wordt die niet herkend.
Maar er zijn toch ook van die programma's om te testen of er wat binnen komt als je op een knop drukt?

Overigens WinXP en een asus p5a mobo. ;)

[ Voor 9% gewijzigd door -DG- op 20-03-2006 17:58 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kingmob
  • Registratie: Augustus 2003
  • Laatst online: 26-06 00:19
Ik heb een paar waarschijnlijk hele simpele vragen.
- Moet de hele boel niet nog ergens OP gesoldeerd worden (echte newbie hier)? Zoals op het plaatje van de USB-ontvanger (ik ga gewoon voor com overigens), hoe kom je aan zo'n printplaatje?
- Doet iedereen een verlengkabel aan het hele object oid? Overal zie ik plaatjes waar de ontvanger in de aansluiting zit. Als je die dan op je PC aansluit ziet de ontvanger toch niets meer, aangezien de aansluiting aan de achterkant zit? Ik zal wel iets heel obvious missen, maar toch.
- De bovenste vraag anders geformuleerd. Hoe maak je dit aan een lange kabel (meerdere meters)?
- Tot slot, ben ik zo scheel of verkoopt geen enkele winkel tegenwoordig dit soort spullen behalve online. Hier in Rotterdam (toch een grote stad 8)) kan ik 1 winkel vinden en die had de TSOP niet...
Conrad is natuurlijk prima, maar ik betaal me daar scheel aan verzondkosten en nog veel erger "Toeslag te lage bestelwaarde" van 8,- euro.

En nu maar hopen dat iemand dit topic leest...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jfeelders
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 06:44

jfeelders

Kwaliteit voor kwantiteit...

Tuurlijk leest iemand dit. Ik heb mijn ontvanger aan een seriele verlengkabel zitten. Als je het een beetje slim inpakt hoef je geen printplaats te gebruiken voor de COM-versie en past alles in een Dsub-connector (natuurlijk op de TSOP na dan). Je moet echt zoeken naar electronica-winkels. In Den Haag is dat Stuut & Bruin en Rotterdam heeft DIL Electronica (Display) aan de Jan Ligthartstraat...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • K-Jay
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 18:38

K-Jay

Klaas Jan

Topicstarter
kingmob schreef op vrijdag 25 augustus 2006 @ 16:13:
Ik heb een paar waarschijnlijk hele simpele vragen.
[..]
1: Hoeft niet ergens op, zie ook plaatjes. Mag wel natuurlijk :)
2: Een kabel is wel aan te raden ja.
3. Ik heb het opgelost door de drie kabels die naar de compoort gaan te verlengen en aan een male-female D-sub adapter te solderen.
4. Ik haalde mijn onderdelen in Tilburg, daar zitten iig twee zaken die ze verkopen. Zal in Rotterdam dan toch zeker ook moeten lukken :)

Beter remmen=sneller racen: loadcellmod


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • madwizard
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 26-10-2024

madwizard

Missionary to the word of ska

Kijk eens bij voti, die heeft een hoop van dat spul.

www.madwizard.org


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kingmob
  • Registratie: Augustus 2003
  • Laatst online: 26-06 00:19
jfeelders schreef op vrijdag 25 augustus 2006 @ 16:46:
Tuurlijk leest iemand dit. Ik heb mijn ontvanger aan een seriele verlengkabel zitten. Als je het een beetje slim inpakt hoef je geen printplaats te gebruiken voor de COM-versie en past alles in een Dsub-connector (natuurlijk op de TSOP na dan). Je moet echt zoeken naar electronica-winkels. In Den Haag is dat Stuut & Bruin en Rotterdam heeft DIL Electronica (Display) aan de Jan Ligthartstraat...
DIL is een eindje weg, maar dat zal de beste optie zijn denk ik. Bedankt voor de reactie iig.
3. Ik heb het opgelost door de drie kabels die naar de compoort gaan te verlengen en aan een male-female D-sub adapter te solderen.
Dit had ik zelf ook in gedachte, maar dan moet je dus wel wat hebben waar je de boel op kwijt kan, aangezien de adapter dan afvalt. Hoe heb je dat gedaan?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • the_stickie
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 12-03 02:46
Ik heb nog een vraagje :p
Ik heb een hele tijd geleden al versie 1 opgebouwd van de IR ontvanger. Ook heb ik een tijdje terug een RF zender gebouwd om oa mijn lichten te kunnen dimmen met de pc adhv dit topic.
Als ik er nu zou in slagen beide werkend te krijgen op één poort, dan kan ik dmv een standaard IR- afstandsbediening ook m'n lichten dimmen :) Ik heb namelijk maar één seriële poort on-board, en van die uitbreidingskaartjes en usb convertors schijnen nogal eens problemen te geven met zulke zelfbouwtoepassingen...

Ik ben geen ster in electronica, maar afaik moeten deze 2 delen toch te integreren zijn op 1 sub-d connector? Maar beide schema's mken gebruik van dezelfde pin (7, request to send).
Mijn vraag dus; kan ik beide schema's gewoon "aan elkaar plakken"? of doe ik dan stomme dingen :?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • laurxp
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 25-06 17:33
Ik wil ook een ir ontvanger maken maar dan op de ir aansluiting van mijn moederboard.
deze heeft de pinnen +5V, GND, IRTX en IRRX. Kan ik die gewoon aansluiten op de ir ontvanger door de moederboardpinnen +5V, GND en IRRX te verbinden met de pinnen +5v, GND en TX van de ir ontvanger?

[ Voor 3% gewijzigd door laurxp op 26-08-2006 11:30 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ghannes
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 11:53
laurxp schreef op zaterdag 26 augustus 2006 @ 11:29:
Ik wil ook een ir ontvanger maken maar dan op de ir aansluiting van mijn moederboard.
deze heeft de pinnen +5V, GND, IRTX en IRRX. Kan ik die gewoon aansluiten op de ir ontvanger door de moederboardpinnen +5V, GND en IRRX te verbinden met de pinnen +5v, GND en TX van de ir ontvanger?
nee dat gaat niet zo makkelijk als jij denkt.
de ir ontvanger op je mobo is nèt even iets anders. Het is bedoeld voor communicatie met je gsm/pda/laptop via IR.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • laurxp
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 25-06 17:33
dat weet ik, maar het ging alleen over de hardware, voor de software had ik dit topic al gevonden: [rml][IrDA] Computer bedienen met afstandsbediening toch mogelijk[/rml].
maar daar staat niets over de hardware in.
Mijn moederboard kan ook switchen tussen meerdere modi, ASKIR en IRDA

[ Voor 12% gewijzigd door laurxp op 26-08-2006 12:54 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • virus.elektro
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 15:16

virus.elektro

profesionele monitor sloper

kingmob schreef op vrijdag 25 augustus 2006 @ 19:45:
[...]

DIL is een eindje weg, maar dat zal de beste optie zijn denk ik. Bedankt voor de reactie iig.


[...]

Dit had ik zelf ook in gedachte, maar dan moet je dus wel wat hebben waar je de boel op kwijt kan, aangezien de adapter dan afvalt. Hoe heb je dat gedaan?
In het noorden van Rotterdam zit ook zo'n electronica winkel hoor. Van Embden op de Noordmolenstraat. is wel iets kleiner dan DIL, maar ik denk dat ze het daar wel hebben hoor

elektrotechniek is leuk (nog wel). ik ga dus weer verder met leuke dingen ontwerpen. amd 2200+ 256mb 333mhz,gf4 440mx, 120gb,16X dvd. jarr-url

Pagina: 1 2 3 Laatste