Toon posts:

Problemen met mIRC DCC sends en chats

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Hallo, ik heb op dit moment een paar problemen met mijn router, de Prestige 650H/HW-31. Ik gebruik veel mIRC, ook voor het sturen van files. Ik kan op dit moment geen DCC sends en DCC chats meer doen. Ik heb al veel uitgeprobeerd. Ook op http://www.portforward.com/ gekeken, op www.mirc.com en ook een e-mail gestuurd naar mijn internet provider. Ik heb al aardig met settings geknutseld, maar niks lijkt te helpen. ik heb tot dusver al dit gedaan:

Via de standard gateway naar mijn router gegaan. Ik heb daar de firewall uitgezet. Ik ben toen via NAT bij SUA Only, Edit Details terecht gekomen. Ik had gelezen dat ik poorten moest forwarden. Ik heb dus even bij dat SUA Only, Edit Details gekeken en dacht dit snel op te lossen bij 1. Om je even te helpen voorstellen hoe dit scherm eruit ziet: In de bovenste rij staat:
<leeg veld>, Start Port No., End Port No., IP Adress.

daarna volgt de eerste rij waarbij je dus een IP range kan opgeven. Deze is anders dan de 2e rij, want bij de eerste rij staat het volgende:
1, All ports, All ports, 0.0.0.0

Ik heb bij 0.0.0.0 het IP adres 192. . . ingevuld (deze kun je dus via cmd->ipconfig vinden.
Bij de 2e rij wordt deze rij dus:
0, 0, 0.0.0.0

Ik hoop hiermee dus alle poorten te hebben geopent. Hierna heb ik mIRC gestart. Ik vond in de mirc.com FAQ eenzelfde soort vraag, namelijk: 6-9 I can't get mIRC to DCC send or initiate a DCC chat!

Zij gaven hiervoor de volgende oplossing:
1) Disconnect from your IRC server.
2) Clear the current text in the Local Host and IP Address boxes under File/Setup in the Local_Info dialog.
3) Select both 'On connect, Always get' Local Host and IP Address options in the Local_Info dialog.
4) Set 'Method' to Normal.
5) Leave the Local_Info dialog and the File/Setup menu both with 'OK'.
6) Reconnect to your IRC server and try to send a file.

Hier treed nog een probleem op. Ik heb namelijk een kabel gelegd van mijn ene pc (Computer1) naar een andere pc (Computer2). Computer1 heeft dus het interne IP 192. . . terwijl Computer2 het IP 169. . . heeft. Als ik mIRC opstart met de oplossing die zij geven, dan ziet mIRC bij Localhost het 169. . . IP. Natuurlijk heb ik hierna meteen even die kabel van Computer1 naar Computer2 eruit gehaald. Hij pakt nu wel het IP 192. . . , maar ik kan nog steeds geen files versturen.

Naast 2 netwerken heb ik ook nog een firewall programma geinstalleerd op PC, namelijk ZoneAlarm Pro. Ik heb deze naar mijn weten zo geconfigureerd dat het ook filetransfers via mIRC toelaat. Ik heb natuurlijk ook nog geprobeerd een bestand te sturen zonder ZoneAlarm Pro aan te hebben. Dit was ook onmogelijk. Ik heb W2k Pro als OS met SP4en de laatste DirectX

Ik kan geen oplossing meer bedenken voor dit probleem. Ik hoop dat 1 van jullie dit wel kan oplossen. Alvast bedankt.

  • SSH
  • Registratie: Januari 2004
  • Niet online

SSH

. . . . . . . .

volgens mij ga je bij de portforwarding helemaal de fout in, kun je anders niet even een screenshot plaatsen?

Verwijderd

Heb je de standaard firewall van XP wel uitstaan? (Excuus als ik eroverheen lees.)

  • NoBody
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 12-12-2024

NoBody

www.gentoo.org

heb je bij de DCC options van mIRC wel een portrange ingesteld staan? Standaard staat deze op 1024 - 5000, een zeer overdreven aantal poorten dus ;)

Maak hier eens 5000 - 5010 van oid en forward die poort range dan in je router, verder moet je stap 4 negeren van mIRC's eigen stappenplan:
4) Set 'Method' to Normal.
Die zou ik gewoon lekker op "server" laten staan, dan haalt mIRC je IP namelijk van de IRC-server (je internet-IP dus), met "normal" pakt hij je lokale IP en tsja dan gaat het niet werken :P

Hoi


Verwijderd

Topicstarter
Ik kan helaas geen screenshots maken. Dit omdat ik met mspaint de files niet kan opslaan als .jpg en aan een .bmp heeft niemand wat.

Goed. ik heb mIRC aangepast dat het alleen de poorten 5000-5010 forward. Ik heb nogmaals mijn NAT settings veranderd. Ik heb bij de eerste rij het IP weggehaald. Ik heb toen bij de 2e rij de poorten ingevuld en opnieuw het interne IP. Dit hielp helaas niks. Hierna nogmaals ZoneAlarm uitgezet, maar dat hielp ook niks. Kan het ook liggen aan de persoon waar ik het naartoe stuur?

Naar mijn weten heeft Windows 2000 Professional geen firewall

  • NoBody
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 12-12-2024

NoBody

www.gentoo.org

en had je het ook al geprobeerd met de "method" op "Server" ipv "Normal" :?

Hoi


Verwijderd

Topicstarter
Ja, natuurlijk
Pagina: 1