Hopelijk gaan ze Cool n Quiet uitbreiden tot op het niveau vh Centrino platform.
De Centrino laptop ve collega klokt de PM helemaal terug tot een minimum van
200MHz.
En 200MHz is voldoende om op een site een artikel te lezen of wat office werk.
Daarom vind ik de PM ook zo geweldig, het ding verbruikt misschien 2 a 3 Watt op 200MHz idle. (Als je weet dat een 90nm AMD 9Watt idle verbruikt met CnQ op 1GHz.)
Op die 200MHz doet zijn laptop 5 tot 6 uur met de accu.
CnQ is heel leuk maar Intel bewijst met de PM Speedstep dat het nog beter kan en in een laptop telt iedere Watt...
Intel heeft ook als voordeel dat ze zelf de chipset maken welke dus ook heel zuinig is (vooral dankzij het feit dat de fsb maar op 100MHz loopt), als de Turion gekoppeld gaat worden met een 3rd party chipset welke niet zo zuinig is dan loopt AMD weer achter.
AMD zou strikte voorwaarden moeten opleggen aan de chipsetfabrikanten op het gebied van energieverbruik, helaas is AMD daar te klein voor (<10% marktaandeel op de mobiele markt).
Deze zomer koop ik ook een nieuwe laptop en het zal kiezen worden tussen een 1,5GHz PM (Sonoma) of de Turion. Afwachten welke de beste performance per Watt levert.