Vage problemen sinds aanschaf Epox 8KDA3+/AMD 64 3400+

Pagina: 1
Acties:

  • TripleM
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 20-11-2024
Een tijdje geleden heb ik een nieuw moederbord gekocht en mijn Epox 8RDA+ verruild voor een Epox 8KDA3+. Daar hoorde een nieuwe CPU bij, namelijk een AMD 64 3400+. Ik had al 2 x 256 Corsair PC400 Ultra Low Latency geheugen, later heb ik er nog 1 x 512 Corsair PC400 bijgekocht (overigens zegt m'n BIOS dat ik PC400 geheugen @ 166 Mhz heb als ie zelf de boel detecteert. Als ik in het BIOS de boel handmatig op 200 laat draaien werkt dat prima). Alles in m'n Antec kastje gepropt, de Antec Truepower 480 eraan gehangen en gaan met die banaan.

Vanaf het begin hoor ik al een hoogfrequente piep uit m'n kast komen. Bij de 8RDA+ heb ik dit nooit gehad, het is echt sinds m'n mobo/CPU vervangen zijn. De piep is niet continu, bij CPU activiteit is ie even weg. Een nieuw venster openen in IE bijvoorbeeld, doet het piepje heel even verdwijnen. Het begint me eigenlijk hoe langer hoe meer te storen, maar ik heb geen flauw idee waar ik het moet zoeken.

Op een gegeven moment kocht ik een nieuwe disk, een WD Raptor 73 GB S-ATA schijf. Die aan m'n S-ATA controller gehangen, dat ging ook als een speer. Tot ik een BIOS update installeerde (die van 15-9, de meest recente aldus de Epox site). Dom om dat te doen als alles goed werkt, maar je bent tweaker en je verwacht een stabielere/betere performance oid. Na goed, dat ging dus niet best. Ik kreeg Windows (XP) niet meer opgestart, de Windows setup wilde niet eens op een andere partitie installeren omdat ie aangaf dat die partitie niet geschikt was om Windows op te installeren (zijn gewoon NTFS partities), uiteindelijk kon ik zelfs mn BIOS niet meer in en moest ik het BIOS resetten en de laatst bekende werkende configuratie gebruiken.

Deze week heb ik me geregistreerd voor de trial van XP 64-bit. ISO gedownload, gebrand, helaas: tijdens het installeren (op een andere partitie) een blauw scherm. Okee, dacht ik, dan maar gewoon mn oude Windows gebruiken. Dat wilde niet meteen, ik kreeg eerst de melding dat ntoskrnl.exe corrupt ofzo was, ik dacht omdat de Windows Setup partities anders indeelt (wat nu C is, is in de Win Setup D ofzo, ik gok dat dat te maken heeft met mn S-ATA disk en mn gewone IDE disk, waarvan de volgorde van aanspreken dan misschien anders is). Sindsdien heb ik dezelfde problemen als de vorige keer. Vandaag kom ik thuis, mn PC start niet op. Blauw scherm, daarna zelfs alleen een zwart scherm, weer kwam ik mn BIOS op een gegeven moment niet in. Wederom, na een BIOS reset (dmv het jumpertje op het mobo btw) en de laatst bekende werkende config weer in Windows terecht gekomen. Wil ik het zijpaneel van mn kast plaatsen, klapt zo mn computer uit (tis een metalen kast met metalen zijpaneel, maar toch).

Al deze problemen frustreren me enorm. Ik weet niet of ik hier nou een soort stroomlek heb (de PC hangt overigens niet aan een geaard stopcontact, die heb ik niet op mn kamer), of het mobo danwel CPU wel goed is (vanwege de piep) en hoe het met die blauwe schermen en BIOS problemen zit weet ik al helemaal niet. Ik weet wel dat ik het me onderhand behoorlijk begint te frustreren. Het is nogal een verhaal, ik heb geprobeerd om zoveel mogelijk relevante info te vermelden, maar ik hoop dat iemand iets herkent van de ellende die ik hier heb, zodat ik tips kan krijgen hoe ik hiervan afkom. De piep, de reboots, het default herkennen van 400 Mhz geheugen zou ook leuk zijn, enz.

[ Voor 10% gewijzigd door TripleM op 04-01-2005 19:47 ]


  • TripleM
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 20-11-2024
Iemand? O-)

  • Mastermind
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 02-08 20:09
Ik denk dat die BIOS-update een bug bevat. Ik raad je aan de backup van de oude BIOS terug te zetten.

  • theroman
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 30-06 17:41
Als het computer uitslaat wanneer je de zijkap erop zet, kan het zijn dat het bord ergens contact maakt met het metaal.

  • Nemesizz
  • Registratie: September 2004
  • Laatst online: 21:29

Nemesizz

Untouchable

Ìk denk ook een fout in de nieuwe BIOS.

Ik heb zelf ook eens gehad dat windows niet geinstalleerd wilde worden, ook omdat de schijf of partitie niet geschikt was. Lag em toen ook aan de BIOS.

Zoals hierboven aangeraden werd, probeer de oude terug te zetten.

  • TripleM
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 20-11-2024
Ik denk dat ik er wel achter ben waarom Windows niet op wilde starten. Ik heb wel es wat gelezen over booten van een S-ATA disk, dat wil dus niet lukken bij mij. Bij het opnieuw installeren van Windows, wat ik gisteren heb moeten doen omdat een hoop dingen niet meer (goed) werkten, kon ik niet alleen een partitie aanmaken op de S-ATA disk om daar Windows op te zetten. Nu heb ik dus op m'n IDE disk een kleine partitie aangemaakt zodat ntldr e.d. erop kan, dat is m'n C-schijf nu. Op de S-ATA disk staat vervolgens Windows, die nu als D-schijf wordt aangesproken.

Ook leuk is dat tijdens de installatie, rebooten e.d. ik geen problemen had. Na de installatie kreeg ik ineens een boot disk failure, omdat ik mn S-ATA schijf als eerste had staan in de HD boot volgorde. Die omgedraaid zodat Windows opstart van m'n IDE schijf en nu werkt het dus eindelijk. Met Windows op de D-schijf, dat wel, maar goed..

Op zich zou ik dus wel m'n oude BIOS terug kunnen zetten, da's vast zo gedaan, al ben ik bang dat ik dan weer problemen krijg zoals de vorige keer, omdat m'n Windows installatie nu op de andere harde schijf staat (geloof ik, ik weet t soms allemaal niet meer :P). Als het even kan wil ik dat dus zo laten, zolang m'n Windows het deze keer blijft doen is het wel goed zo..

Wat ik dus wel heel vreemd vind is die piep, da's echt verschrikkelijk irritant. Iemand zoiets weleens eerder gehoord/gezien? En hoe kan het dat ik de kast blijkbaar niet met een ander stukje metaal in aanraking mag brengen? Dan zit er ergens een stroomlek volgens mij, maar waar?

  • AMDathlonxp
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 20-06-2024
Ik ken dit probleem wel.
Dit gepiep komt vaak bij de spannings regelaar op het moederbord vandaan.
Meestal slijtage van je condensators/mosfets of zo'n plastiv pinnentje met van dat draad erom heen.

Je zou ook eens kunnen kijken of je condensators bol staan, maar dat lijkt me sterk aangezien het een nieuw moederbord is.

Wat je ook zou kunnen doen is even terug gaan naar de winkel, en dan het moederbord om te ruilen :)
Pagina: 1