Ik heb hem ook gekocht bij progress, voor 449 euro. Ik moet zeggen dat ik juist de gebruiksaanwijzing zeer duidelijk vind, maar m`n engels is dan ook wel redelijk.
De P mode is de Program Controlled mode. De camera regelt dan zelf de opening van het diafragma (Apperture Priority) en de sluitertijd (Shutter Priority). -> correct me if i`m wrong.
Tot nog toe ben ik zeeeeer tevreden over de camera. Ik had hiervoor de KM Dimage Z2. De FZ15 is qua constructie op alle punten beter:
- stevigere behuizing
- beter klepje voor de batterij
- beter klepje voor geheugen compartiment.
Enige wat ik echt matig vind is de LCD display:
- handmatig scherpstellen is een kunst (lees: zo goed als niet te doen)
- op manual modus een foto maken bij minder licht is een DRAMA, veel te donker, echt ellende gewoon.
- en een kantelbaar lcd, schermpje had ook gemogen
Verder is de movie mode op de FZ15 beperkter dan op de FZ20 (geen geluid). Maar het is geen video camera dus waarom zou je er uberhaupt een moviemode op willen hebben (is mijn mening). Zowel op de FZ15 als FZ20 als FZ3 kun je alleen 320x254 opnemen, das IMHO zowieso te weinig.
Verder vind ik het een super camera:
- zeer goede zoom
- scherpe foto`s
- de IS werkt zeer goed, met name bij grote zoom
- flits is erg sterk, zeer goed!
Kortom, z`n geld meer dan waard!!
Ik heb ook de KM Dimage A2 en de EOS300D overwogen, maar wil je hetzelfde kunnen als met deze camera, zelfde zoom etc, dan kom je met een spiegelreflex zowieso veel duurder uit. Je moet zowieso een andere lens, dan de standaard body + lens, en met IS zijn die lensen nog eens veel duurder. Ik wacht wel tot de KM Dynax 7D over een jaar of 1 of 2 een stuk goedkoper is, dan ga ik dan wel over op een spiegelreflex.
[
Voor 15% gewijzigd door
Stephan Oudmaijer op 29-12-2004 12:01
]