Toon posts:

multinitor probleem: win98se crasht

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
in een pc met win98se en ingebouwde video had ik een sis 6326 videokaartje zitten (ingebouwde video werd daardoor al automatisch uitgeschakeld). ik heb daar een pci fx5200 bijgezet. dat werkte keurig multimonitor, alleen heb bleek het niet mogelijk om softwarematig de primaire monitor te wijzigen. Ik heb daarom de beide kaarten van pci-slot verwisseld en daarna uiteraard de drivers opnieuw geïnstalleerd. nu stuurt die fx 5200 inderdaad de primaire monitor aan, maar kan ik de tweede monitor er niet bij trekken. Ik ga daarvoor naar 'eigenschappen voor beeldscherm'. Zodra ik dan op 'instellingen' klik, blijft de pc hangen. Ik heb alle drivers verwijderd, de videokaarten verwijderd in apparaatbeheer en de hardware onieuw laten detecteren, maar dat helpt niet. Norton utilities vindt ook geen problemen.
Wat doe ik fout?

Verwijderd

Topicstarter
Aanvulling: ik heb alles verwijderd en eerst de fx5200 geïnstalleerd. dan heb ik geen probleem. vervolgens installeer ik de sis er naast, en dan hangt ie weer zodra ik bij eigenschapen van beeldscherm op instellingen klik. Geen foutmelding, niets, gewoon vastgelopen. Heb al gepoogd de sis in een ander pci-slot te doen, maar ook dat helpt niet.
Ik vermoed daarom dat er een conflict tussen de drivers van die twee kaarten zit, maar dat vind ik aan andere kant raar, want met de sis voor de primaire monitor werkt alles wel goed.

Verwijderd

Je moet in de bios de pci-kaart als primary kaart instellen.
Daarna kun je in windows de nieuwe als hoofdapparaat (oid) aanstellen.

Dit is een vaker voorkomend probleem, oudere kaarten willen meestal alleen werken als ze primary zijn. Dit is door windows "opgelost" door een keuze tussen de eerste en tweede monitor in windows te kunnen.is

Verwijderd

Topicstarter
ik heb dus 2 pci-kaarten, want geen agp-slot op mobo met ingebouwde video. compaq-bios biedt alleen mogelijkheid of de een of de ander in te schakelen