Policy mbt het kopen van versterker en luidspreker vragen

Pagina: 1
Acties:
  • 584 views sinds 30-01-2008

Anoniem: 50944

Topicstarter
In dit forum wordt op dagelijkse basis gevraagd welke speakers of versterker men moet kopen en welke keus goed is. Er worden vaak willekeurige speakers of versterkers voorgesteld met de vraag welke ze nou eigenlijk moeten kopen..

In bijna 100% van die gevallen gaat het topic op slot met de melding dat men zelf naar een winkel moet gaan om naar speakers of versterkers te gaan luisteren. Pas wanneer men zelf eerst is gaan luisteren en zelf een beeld heeft gevormd over hoe verschillende speakers en versterkers klinken, is het toegestaan om hier een topic over te starten. Aangezien topics waarin dit niet gebeurd is steeds maar blijven terugkomen is er blijkbaar toch een onduidelijkheid.

Speakers en versterkers, na kabels ( ;) ) misschien wel de felst bevochten onderdelen van de Hifi keten. Over hoeveel invloed ze hebben op het uiteindelijke geluid is niet iedereen dezelfde mening over toegedaan. Dat er een invloed is, daarover is (bijna) iedereen het wel eens.

Nu is goed geluid geen universeel begrip. Wat voor de één lekker in het gehoor ligt kan voor de ander wel rampzalig ranzig klinken. Sommige luisteraars houden van een wat meer aangedikt laag en er zijn er ook weer die wat meer hoog lekker vinden klinken. Dit is nog een redelijk duidelijk verschil, maar er zijn natuurlijk ook veel subtielere.

Waar ik naar toe wil is dit; Doordat smaak een rol speelt bij de keus van een versterker/luidspreker (en eigenlijk alle audio-producten met een klank) heeft het geen zin om aan een ander te vragen je te helpen bij de keuze daarvan. In de toekomst zullen topics met een vraag van deze strekking dan ook gesloten worden met een verwijzing naar bovenstaande tekst.

[ Voor 19% gewijzigd door Anoniem: 50944 op 16-12-2004 18:23 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 50944

Topicstarter
Inmiddels opgenomen in de Policy
Audio, Video & HiFi forum policy - Het regime

Dit topic is gesloten.