Hoe zit het met de betrouwbaarheid van een raid setup? Wordt de kans dat je data verliest in een raid 0 setup groter naarmate je meer schijven toevoegt? En hoe vaak komt zoiets voor?
1 hd naar de klote betekent dat je hele raid-0 (stripe set) aan gort is. Dus al je data ben je dan KWIJT.
Ga maar es bij een grote organisatie werken en stel die vraag dan aan de schrijver van een SLA over de continuiteit van een bepaalde netwerkserver. Kijken of hij/zij dat risico wilt incalculeren....hmmmmm, ik denk het niet!Op donderdag 04 januari 2001 02:52 schreef MasterP het volgende:
Maar ja.....hoe vaak crasht een Hd nou??
Please state the nature of your technical emergency
Heal the internet ...
1707 :'(
Je hebt altijd wel de kans dat een HD crasht, maar is de kans groter door de raid-setup dat er iets mis gaat bij read/write operaties, bijvoorbeeld door de invloed van de controller o.i.d.?
En als er een bestand wordt beschadigd, kan je dan bijvoorbeeld Norton Utilities gebruiken om het te herstellen of werkt dat niet/anders bij raid?
En als er een bestand wordt beschadigd, kan je dan bijvoorbeeld Norton Utilities gebruiken om het te herstellen of werkt dat niet/anders bij raid?
Ja de kans is groter. Niet omdat de kans dat een enkele disk kapot gaat groter is, maar omdat er meer zijn die kapot kunnen gaan. Die kansen moet je niet optellen maar vermenigvuldigen. Als de gemiddelde disk 100 jaar zou mee gaan, maar er zo nu en dan eentje tussen zit die 100 dagen mee gaat, en die zit in je raid 0 dan is dus na 100 dagen je raid 0 weg. Ook al zijn er nog 10 anderen perfect in orde. Je kan de data NIET repareren. Omdat al die disken samen werken als een grote disk, lijkt het er een beetje op alsof je alle oneven sectoren hebt weggehaald ofzo. Wat wel betrouwbaar is is een raid 5. Daar kan je een disk uithalen en vervangen door een andere
Only two things are infinite, the universe and human stupidity, Einstein
Alleen de doden kennen het einde van de oorlog, Plato
Alles is betrekkelijk. Ik zie hier vaker high-end SCSI schijven sterven (weliswaar in RAID5, dus het kan geen kwaad) dan low end (zowel IDE als SCSI) schijven in werkstations die ook 24x7 aan staan... en die laatste hebben we er beduidend meer vanOp donderdag 04 januari 2001 02:54 schreef redfoxert het volgende:
Koop maar eens een stuk of 10 maxtorsKan je zien hoe "veilig" je data is op die dingen.
Root don't mean a thing, if you ain't got that ping...
Pagina: 1