[OSX / netatalk2] Netwerk browsen werkt niet

Pagina: 1
Acties:

  • usr-local-dick
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
Hoi

Ik heb hier een server draaien met netatalk-2.0.1 op Debian linux.
Dat werkt perfect samen met OSX.
Alleen ik kom er niet uit hoe ik het netwerk browsen goed kan laten werken vanaf mijn ibook (OSX 10.3.6).
(apple-K -> browse). Direct naar IP connecten werkt goed, maar ik wil een lijstje van servers zien.
Ik heb in Directory Access SLP en Appletalk aanstaan, in Netwerk regelpaneeltje ook APpletalk aanstaan, Personal Filesharing staat aan.

Netatalk is gecompileerd met SRVLOC (aka SLP) support, libs zijn geinstalleerd, en op dezelfde server draait ook slpd.
De netatalk server registreert zich goed in SLP, gezien deze output:

villa:~# slptool findsrvs afp
afp://192.168.1.2/?NAME=villa&ZONE=,65535
afp://192.168.1.2:549/?NAME=backups&ZONE=,65535

Nog steeds zie ik in Network schempje alleen Local en Servers, en in Servers zit alleen ibook.local ;(
Ik ben al dagen op zoek naar de goede instellingen (volgens mij heb ik ze echt goed!) maar ik kom er niet uit.

Graag hoor ik van iemand bij wie het *wel* werkt wat voor instellingen hij heeft.

edit:
misschien past dees meer in PN&S maar aangezien het toch een specifiek Mac probleem lijkt post ik het hier maar....

[ Voor 11% gewijzigd door usr-local-dick op 27-11-2004 14:24 ]


  • Tomaat
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 21-01 17:11
ibook.local...staat er misschien iets niet goed m.b.t. DNS? (roep ook maar wat)
laat anders eens een sniffer draaien om te kijken wat er zoal voor verkeer langs komt..

  • leon1e
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 13:02
Kun je wel een ping naar een server uitvoeren op hostname? En je zou even kunnen kijken met "Dave Network Utils" of dave de server wel ziet.

  • usr-local-dick
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
Voordat er nog meer beginners antwoorden komen: ik ben een ervaren systeem beheerder, dus kom dan niet aan met dingen zoals pingt ie wel en is je DNS wel goed.
Misschien topic toch maar moven naar PN&S...

  • leon1e
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 13:02
Het is toch een vrij normale vraag, want zonder dns lookups zie jij niet veel normale hostnamen in de network browser. Heb je nog met dave gekeken?

Trouwens waarom zo'n hoge zone, heb je geen Seed Routing enabled op je afp?

[ Voor 3% gewijzigd door leon1e op 29-11-2004 16:58 ]