[XP] Na herinstall lezen van HD langzaam?

Pagina: 1
Acties:

  • Mikey NL
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 13-04 14:27
Ik heb onlangs een complete herinstallatie gedaan van Windows XP, en hbe daarbij gelijk SP2 geslipstreamed. Het installeren is helemaal goed gegaan zonder foutmeldingen. Bij het formatteren heb ik gekozen voor NTFS (niet de quick, maar de "uitgebreide").

Nu is het probleem dat het lezen van de harddisk (ik heb 2 dezelfde en beide hebben het probleem) ineens heel traag gaat. Vandaag wilde ik een dvdtje branden en hierbij kon de harddisk mijn dvd brander niet bijhouden met als gevolg dat het branden gestopt werd. Vervolgens met nero even gecheck hoe snel hij van de harddisk kna lezen en dit blijkt maar 2,3 maal te zijn, das volgens mij toch heel weinig, gezien dat mijn dvdbrander brand met 4 maal. Hieruit blijkt ook waarom het branden gestopt werd.

Nou is mijn vraag:
Ben ik vergeten een of andere driver te installeren ofzo? Kan me neit herrinneren dat ik dat ooit gedaan hbe voor me harddisk. Het enige wat veranderd is bij de install is dat de HD een andere letter heeft gekregen. Mijn eerste HD is C: en de andere D:, terwijl dat eerst G: was.
Zou de upgrade naar SP2 hiervan het probleem kunnen zijn? Denk het niet maarja je wet het nooit.

MVG Michael

  • Yemoke
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 27-10-2024
drivers van je mobo mss ide drivers ofzo?

  • Ray
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 03-03 19:09

Ray

dus jij zegt dat je hd read speed maar 3 x 1,5 mb/s is ??? hoe lang doet je computer dan wel niet over het opstarten ??? dat zou iets van 10 minuten ofzo moeten zijn dan :) tjek is even of je ide wel op udma staat ipv pio.

  • HyperDevil
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 15-12-2025
Heb je bij je IDE drivers in het Systeembeheer wel op UltraDMA gezet en niet perongeluk op Pio

Te laat :(

[ Voor 8% gewijzigd door HyperDevil op 21-11-2004 23:28 ]


  • Mikey NL
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 13-04 14:27
allereerst bedankt voor de antwoorden...

in systeembeheer staat 1 harde schijf op ultra DMA mode 5 en de andere op Multi-Word DMA mode 2. zelfde geldt trouwens voor me cdspeler/dvdbrander, 1 op ultra dma mode 5 en 1 op Mult-Word DMA mode 2.

Het rare is dat je bij gewoon gebruik er niks van merkt dat de schijf traag is. Opstarten gaat gewoon zoals je dat verwacht van een schonde install. duurt maar een minuutje ofzo. Misschien ligt het wel aan nero. Wat is een andere goede tool om je hardeschijfsnelheid te testen??

MVG Michael

[ Voor 16% gewijzigd door Mikey NL op 22-11-2004 07:41 ]