Toon posts:

GNU (GPL) Licence vraagje

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Ik heb een vraagje over de GNU (GPL) Licence. Ik heb de officiele website bekeken en hier rondgezocht, maar ik begrijp het nog niet helemaal. Eén ding blijft me onduidelijk namelijk:

Bijvoorbeeld het programma Blender 3d (GNU licence), stel dat ik een 3D model hiermee maak en dit vervolgens in m'n Delphi applicatie verwerk. Moet de hele delphi applicatie dan ook GNU licenced worden? Of geldt dit alleen als ik de Blender 3D code zelf gebruik?

(Ik hoop dat ik dit in het goede forum heb geplaatst).

  • XTerm
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 10-06-2025
Nee, de bestanden gemaakt door GPL programma's zijn jouw eigendom en vallen onder doodgewoon copyright. Jehoeft dus helemaal je applicatie geen GPL te maken.

Dit zou WEL moeten als je linkt/stukken code van Blender gebruikt, maar NIET als je een 3D tekening die je zelf gemaakt hebt gebruikt.

Verwijderd

Topicstarter
Bedankt voor de opheldering!

  • Servowire
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 22-08 11:33

Servowire

prutser:~#

Het is dan ook 'vrije' software, je mag er mee doen wat je wil, zolang je als je delen van het programma gebruikt in andere programma's, ook maar GPL maakt

met papier mache kun je alles maken!!