Problemen met mijn pc in het kader van read en schijf errors

Pagina: 1
Acties:

  • THxZ0NE
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 06-08 22:52
Ok ik zal beginnen met het uitleggen, dit is niet echt een doorsnee probleempje maarja.

TROUWENS: het lijkt meer op een moederbord probleem, dus om hem te verplaatsen naar het opslagmedium gedeelte heeft weinig nut denk ik! dit is vrij algemeen !!!

De algemene systeemspecs:

asus k8v se deluxe
amd 3400 64
2x 512 twinx LL corsair
2x160gb maxtor 8mb sata raid0
geforce 6800le
1x200gb ide wd 8mb cache firewire casing
aopen 300 watt voeding
dvd brander
dvd lezer

De problemen begonnen tijdens een lanparty (het was net na de dag dat ik met partition magic al mijn 3 schijven opnieuw ingedeeld had), bestanden op de bootschijf (destijds de 200gb ide) werden onleesbaar en monde uit in een BSOD die ik niet meer wegkreeg ook niet in de veilige modus.

Ok, hdd kapot dacht ik, dus de 200gb ide schijf verwisseld met de 160gb IDE schijf (dat had ik toen) in de firewire casing, kortom op dat moment had ik 1 200gber in de firewire case.
Afijn toen begon ik dus windows op de 160gb ide schijf te installeren.
Maar opeens kreeg ik ook component transfer errors bij het installeren van onder andere iso's door middel van het programmatje deamon tools.
En hij vond tijdens het opstarten diverse beschadigde bestanden.
De firewire schijf met die 200gber erin, wanneer ik veel data aan het overpompen ben op en van die schijf klapt hij er opeens uit, de pc ziet hem dan ook niet meer!
Sluit ik hem aan op de ide interface, no prob!

Ok, hdd's brak dacht ik!

de 2 ide 160 gb WD hdd's zijn inmiddels vervangen voor 2x sata 160gb maxtor hdd's in raid0 vorm op de via sata controller.
En de 200gber heb ik tijdelijk even in de firewire case zitten vanwege het niet op voorraad hebben van een nieuwe hdd in de winkel.
Ok problem solved! althans dat dacht ik, ik heb nu nog steeds last van component transfer errors bij iso's, OK deze kunnen beschadigd zijn! klopt!
Maar nu kreeg ik gisteren opeens een fatale uitzondering oid bij het starten van office - word, met het "verzenden"knopje zeg maar.
Nah toeval??
Ik wilde een cd branden, dus ik start nero op, die kreeg deze foutmelding: the nero executable file was modified! Maybe your pc is infected enz enz..

Hmmm brak geheugen?

Prime95 gedraait, draait nu al 1 dik uur zonder problemen.
Ok memtest86 .. WAAAH de pc restart gelijk al tijdens het starten van dat proggie in dos!
Ok overnieuw, geen probleem prog start perfect en heeft 30 minuten gedraait, vanavond misschien nog wat langer proberen.
Maar het lijkt alsof het niet aan het geheugen ligt.

Overige informatie:
-De biosdefaults geladen
-nog geen biosupdate uitgevoerd
-andere videokaarten geprobeerd (die moest toch vervangen worden, niet dat het hier aan ligt)
-de hddá aan de normale ide interface gehad, aan de sata promise controller en aan de via sata raid controller
-powermax gedraait, gaf geen problemen
-chkdsk vaak uitgevoerd met de bad sector repair functie
-dit is al het 2e moederbord, het eerste mobo was defect
-die component transfer errors komen VAAAAAK voor!
-XP al mwaaaa 5x? opnieuw geinstalleerd, zowel xp home als prof.
-overgeclockt? nee!

Ik ben echt hopeloos zoals je wel begrijpt, het kost veel duiten en de winkel ziet me alweer aankomen!
Althans de collega's zien me weer aankomen omdat ik daar werk.
Aangezien een amd64 niet echt standaard is bij ons kan ik dus ook niet roekeloos bestellen.

Misschien iemand met een soortgelijk probleem?

[ Voor 9% gewijzigd door THxZ0NE op 02-11-2004 09:13 ]


  • BalusC
  • Registratie: Oktober 2000
  • Niet online

BalusC

Carpe diem

Wat voor een voeding heb je? Deze ontbreekt in het specslijstje. Als ik jouw specs zo bekijk: A64 3400, 2x 512MB DDR, 4x 7200rpm HDD's, GF6800LE, dan kom ik uit op een minimumvermogen van ca. 400W, liefst 450W. En dan moet het ook nog van een goed merk zijn.

Zie voor meer details de Hangen en Opstartproblemen troubleshooter, dat je via de startpost van het PMG Beleid kunt vinden :)

Verder zou ik iig wel een BIOS update proberen ;)

[ Voor 7% gewijzigd door BalusC op 02-11-2004 06:46 ]


  • THxZ0NE
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 06-08 22:52
Ik heb momenteel maar 2 harde schijven, die 2 ide 160gbers zijn omgewisseld voor 2 sata hdd's in raid0.
En de 200gber heb ik er momenteel niet aan hangen, wanneer ik deze wel aan de ide interface hing om over te kopieeren zou hij hooguit bestanden verminken).
Wanneer ik die 200gber via de firewire casing aan de firewire poort hing floeptte hij er naar een paar minuutjes uit bij druk overkopieeren.
Het zijn trouwens geen bootproblemen he!

Wat betreft die voeding, er hangt een 300watt aopen voeding aan met die grote fan, nu zul je zeggen OEiiii dat is het probleem, maar een pc van een vriend van me met deze specs:
amd 3200 64
k8v se deluxe
2x512 twinx ll
4 nieuwe hdd's (pakweg van 120 tot 200 gb)
dvd brander
geforce 4 ti 4200

Hij heeft dit een tijdje gedraait met de standaard "brakke" codegen voeding van 350 watt wat in de kast zat, maarja die watts zeggen niks dus zou wel slechter zijn dan de aopen voeding.

Ik krijg nu op dit moment ook geen blauwe schermen meer na het verwisselen van de hdd's dat is het vreemde, alleen de bovenstaande beschreven problemen.

Maar ik probeer vanmiddag even om gewoon kaal aan de gang te gaan.

update: memtest86 heeft de hele nacht gedraait, alles op all memory enz, geen errors!
Hetzelfde geldt voor prime95.

[ Voor 25% gewijzigd door THxZ0NE op 02-11-2004 09:12 ]


  • THxZ0NE
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 06-08 22:52
*updaat:

Ik heb de pc nu 2x achter elkaar een dvdtje naar de hdd laten kopieëren, tegelijkertijd heb ik prime95 aangehad die voor een forse processor belasting zorgt, overnet stond ook vollop te dllen, ik heb tegelijkertijd hdtach aangehad, 3dmark2005 en 1 usb bluetooth adapter, 1 usb pen en 1 extra 200gb hdd aangesloten gehad + 80mm fan (dit allemaal tegelijk!!)
Het systeem bleef de hele tijd stabiel draaien, kortom geen voeding probleem lijkt mij zo!