Review volgt in enkele minuten
[ Voor 48% gewijzigd door Nik op 27-10-2004 14:53 ]
Alsof je een forum reviewt in 'enkele minuten'
TS: 3 regels komen al gauw over als spam... Dus wellicht kan je je topicstart iets beter uitbouwen.
Ace of Base vs Charli XCX - All That She Boom Claps (RMT) | Clean Bandit vs Galantis - I'd Rather Be You (RMT)
You've moved up on my notch-list. You have 1 notch
I have a black belt in Kung Flu.
Eigenlijk helemaal neit onder de indruk
Klaar voor een nieuwe uitdaging.
maar jij bent natuurlijk ook flink bevooroordeeldchem schreef op 27 oktober 2004 @ 15:01:
Ik heb hem doorgelezen van de week en was niet echt onder de indruk. Noch van de functionaliteit, skinnability, onderhoudbaarheid of configureerbaarheid.
Eigenlijk helemaal neit onder de indruk
blup
Downloaden en Installeren
Het downloaden en installeren van Cool Topix gaat heel snel. De download is lekker compact (slechts 294.7 KB!), en daardoor is dit uitermate geschikt voor mensen die even snel een forum op willen zetten. Uploaden is daarom ook binnen enkele secondes gebeurd. Al snel kunnen we aan de slag met de documentatie, die slechts uit één bestand bestaat, de "leesmij.txt". Het valt ook erg op dat alles in het Nederlands is, wel zo makkelijk natuurlijk! Helaas is de leesmij niet zo heel duidelijk. Bij het maken van een nieuwe database, wordt niet verteld dat je eerst een database handmatig moet aanmaken op de server. Natuurlijk is dit voor de Tweaker geen probleem, maar het staat niet netjes.
Nadat we een bestand geCHMOD hebben. en enkele gegevens ingevoerd hebben, komen we op de log-in pagina.
Eerste Indruk
Het valt op dat alles lekker snel werkt, dat er weinig gebruik gemaakt wordt van afbeeldingen, en dat het er zeer strak uit ziet. Geen poespas met een vreemde skin of wat dan ook, maar gewoon een simpel en duidelijk design. Ook de aanwijzingen zijn heel duidelijk, op dit forum zul je niet verdwalen. Inloggen gaat zonder problemen, en we kunnen aan de slag.
Voor gratis software lijkt het heel wat te bieden te hebben.
Configuratie
We moeten even zoeken naar hoe we alles moeten configureren, maar na enkele secondes is alles duidelijk. Instellen gaat zeer makkelijk, mede door de duidelijke aanwijzingen.
Helaas is alles nét iets te eenvoudig, waardoor geavanceerde configuratie niet mogelijk is. Zo is het wel mogelijk om een forum "beheerders only" te maken, maar de instelling waarmee we toegang voor bepaalde gebuikers kunnen regelen, vinden we nergens terug. Zo kun je dus ook geen forums verbergen die alleen geregistreerde gebruikers kunnen zien. Dit is toch wel een groot min punt aan de software.
Gebruik
Het gebruik van Cool Topix is zeer simpel. We proberen uit te loggen, om ons vervolgens weer eens te kunnen registreren. Helaas gaat het hier mis. Als we opnieuw in willen loggen, krijgen we de volgende mededeling: "Dit forum is tijdelijk uitgeschakeld...
De beheerder van dit forum heeft het forum tijdelijk op slot gezet. Waarschijnlijk wegens onderhoud, updates of andere bezigheden. Excuses voor het ongemak.".
Dat is even een flinke fout, ik kan me niet herinneren dat ik het forum uitgeschakeld zou hebben. Toch wel vreemd. We doen een bezoekje aan de officiële website. vervolgens vinden we daar geen mededeling met hoe of wat we moeten doen.
Nu zijn we uitgesloten van ons eigen forum, en met geen mogenlijkheid komen we er weer in. Jammer... Heel jammer...
Conclusie
Ookal ziet het er leuk uit, is het gratis, buitengesloten worden van je eigen forum is nooit leuk... We wachten met spoed op een reactie van de makers! Testen we meteen de support!
TO BE CONTINUED
[ Voor 3% gewijzigd door Nik op 27-10-2004 15:42 ]
Het blokje van de menu-items van Cooltopix* Superdeboer blijft wel bij MyReact. De screenshots van de admin van Cooltopix geven mij nou ook niet echt een reden om over te stappen. Het zal best aardig in elkaar zitten en knap gemaakt zijn; misschien was het een goede kandidaat geweest toen ik nog met phpBB zat te prutsen, maar nu heb ik weinig reden om te migreren.
When I write my code, only God and I know what it means. One week later, only God knows.
Hell yes it's a Cuban Cigar, but I'm not supporting their economy, I'm burning their fields.
mmz, ze doen heel stiekum de POST en GET arrays doorlopen en daar addslashes op doen..
ik vraag me wel af waarom ze beweren XHTML 1.1 valid te zijn terwijl het dat bij lange na niet is....
[ Voor 51% gewijzigd door crisp op 27-10-2004 15:59 ]
Intentionally left blank
Maar goed, zo zijn er nog $randint aantal fora, en dan moet je wel een heel goede hebben. Verder profieleren ze totaal niet op het gebied van rechten, e.d., iets wat ik wel belangrijk vind...
|>
Intentionally left blank
Uitgesloten worden is idd niet echt lekker, haha!
Kan je illustreren hoe je een UBB parser kan testen op dit soort dingen? Ik heb daar geen idee van namelijkcrisp schreef op 27 oktober 2004 @ 16:28:
Die ubbcode parser is wel zo lek als een mandje; XSS is een eitje
http://www.martinvdijk.nl/meuktracker/
Het doel van dit topic is niet om de maker, of het product te bashenPcDealer schreef op 27 oktober 2004 @ 19:56:
Maker(?) Martin heeft ook op zijn homepage duidelijk trekjes van T.net overgenomen:
http://www.martinvdijk.nl/meuktracker/
---
Prozium - The great nepenthe. Opiate of our masses. Glue of our great society. Salve and salvation, it has delivered us from pathos, from sorrow, the deepest chasms of melancholy and hate
Al eens naar de FP van Tweakers gekeken?crisp schreef op 27 oktober 2004 @ 16:28:
Die ubbcode parser is wel zo lek als een mandje; XSS is een eitje
Leren door te strijden? Dat doe je op CTFSpel.nl. Vraag een gratis proefpakket aan t.w.v. EUR 50 (excl. BTW)
Je hebt gelijk. Ik vond de vinding vanSpider.007 schreef op 27 oktober 2004 @ 20:00:
[...]
Het doel van dit topic is niet om de maker, of het product te bashenDat hij een meuktracker maakt is dus absoluut niet interessant
in vergelijking met wat ik vond echter zo interessant, in lijn van wat Superdeboer vond, dat ik dacht: ik post het ff. Mocht iemand van hier er een opmerking over willen maken bij de maker.Superdeboer schreef op 27 oktober 2004 @ 15:45:
Beetje jammer dat die blokjes bovenaan wel erg geleend eruit zien.
[afbeelding] Het blokje van de menu-items van Cooltopix
[afbeelding] Het blokje dat op de T.net FP gebruikt wordt voor de categorie Technologie
Ik vind het forum er wel verrekte goed uitzien. Erg strak en professioneel.
agja... waarschijnlijk is hij gewoon "fan" en kan niks beters verzinnen... wat ook wel lastig is natuurlijkPcDealer schreef op 27 oktober 2004 @ 19:56:
Maker(?) Martin heeft ook op zijn homepage duidelijk trekjes van T.net overgenomen:
http://www.martinvdijk.nl/meuktracker/
Leuk dat er hier een topic gestart is over m'n forumsoftware
Cool Topix is een gratis board, wat nog in geen verste weg te vergelijken is met phpBB of InvisionBoard. Daar is het simpelweg nog gewoon in een te vroeg stadium voor. Versie 1.0 is net een weekje uit, dus uiteraard kan het qua functionaliteit of volledigheid nog lang niet op tegen de "grote jongens" onder de forumsoftware.
Zo hier en daar lees ik in dit topic wat puntjes waar ik inderdaad nog wat aandacht aan moet besteden. Bijvoorbeeld de BBparser en rechtenindeling van het forum. Tsja, daar hebben jullie regelrecht gelijk in.
Laat het alleen wel duidelijk zijn dat ik niet van plan ben om van Cool Topix een fulltime bezigheid te maken, het moet natuurlijk wel leuk blijven
Toch wel leuk dat d'r een.. tja... ik zie 't als een "introductietopic"... over Cool Topix geopend is hierzo (ook goed voor m'n bezoekers
P.S.
Haha, inderdaad, maar ik neem aan dat T.net er niet heel erg onder lijdt?bigfoot1942 schreef op 27 oktober 2004 @ 20:19:
[...]
agja... waarschijnlijk is hij gewoon "fan" en kan niks beters verzinnen... wat ook wel lastig is natuurlijk
[ Voor 15% gewijzigd door Mexxus op 27-10-2004 20:29 ]
Weet je waar je eens aan moet denken. Maar de frontend voor de gebruikers zo simpel mogelijk. En maak zoveel mogelijk features voor de admins. Er zijn inmiddels al zoveel forums die ontzettend veel opties bieden voor gebruikers en zeer onzorgvuldig omgaan met queries en bandbreedte. Gevolg is dat een forum met een heel aantal bezoekers haast niet meer te onderhouden is. Ik kom het nu zelf tegen bij invision power board en ben helaas terug gegaan van 2.0 naar 1.3 simpel omdat ze teveel bandbreedte genereren.
http://hawvie.deviantart.com/
Ik ben van plan om zowiezo 'rechten" aan de forums mogelijk te maken. Verder heb 'k plannen voor pushmessages en RSS feeds. PM's nog niet, ik vind dat persoonlijk een beetje overbodig op een forum
Ohja, ik las dat de BBparser volgens Crisp "zo lek als een mandje" is. Hhmm.. misschien dat crisp me zou willen vertellen hoe dergelijke lekken gedicht kunnen worden? Ik ben er zelf lang mee bezig geweest de boel zoveel mogelijk XSS secure te maken, en heb behoorlijk wat artikelen hierover gelezen, maar nergens word duidelijk bescheven hoe je JavaScript of XSS volledig kunt uitbannen zonder het woord "javascript" te strippen.
Alle tips hiervoor zijn meer dan welkom.
deze FAQ is wel bekend trouwens! staat nl. ook op mijn forum
Geen porno.
Geen schokkend materiaal.
Geen spam / reclame.
Geen verbaal geweld.
Geen criminele praktijken.
Geen licentie- of copyright-schendingen.
Geen clone-accounts / accountsharing.
[ Voor 71% gewijzigd door nimm2 op 27-10-2004 21:07 ]
T.net ID. Bekijk het maar es eem..
‹(◕‿◕)›
Misschien moet je afstappen van een gewone replacer en opzoek naar een stack based parser, want zover ik het zag was het nog een replacer.Mexxus schreef op 27 oktober 2004 @ 21:02:
Inderdaad, al vind ik dat CT het nog niet eens zo gek doet met GZip aan. Ik ben ook nog wel van plan zo veel mogelijk features erin te bouwen, maar dat komt allemaal met de tijd. phpBB was bij hun eerste release ook nog lang niet zo uitgebreid als dat ze nu zijn
.
Ik ben van plan om zowiezo 'rechten" aan de forums mogelijk te maken. Verder heb 'k plannen voor pushmessages en RSS feeds. PM's nog niet, ik vind dat persoonlijk een beetje overbodig op een forum.
Ohja, ik las dat de BBparser volgens Crisp "zo lek als een mandje" is. Hhmm.. misschien dat crisp me zou willen vertellen hoe dergelijke lekken gedicht kunnen worden? Ik ben er zelf lang mee bezig geweest de boel zoveel mogelijk XSS secure te maken, en heb behoorlijk wat artikelen hierover gelezen, maar nergens word duidelijk bescheven hoe je JavaScript of XSS volledig kunt uitbannen zonder het woord "javascript" te strippen.
Alle tips hiervoor zijn meer dan welkom.
Verder begin je (imho) altijd met een versie nummer onder de nul, als je zo ver bent
Ik kan ook weinig aan rechten structuur en dergelijken ontdekken op een manier die heel 'dynamisch' is. Het lijkt er op dat je veel tijd hebt gestoken in functietjes, en weinig in echte 'inhoud'. Niets mis mee, maar het kan handiger zijn om 'frameworks', systemen e.d. als basis voor dingen op te zetten, en er voor te zorgen dat alles tot in de puntjes te configgen is
|>
hebbie daar ook een verklaring voorproller schreef op 27 oktober 2004 @ 15:36:
Zo hier is de review!
Gebruik
Het gebruik van Cool Topix is zeer simpel. We proberen uit te loggen, om ons vervolgens weer eens te kunnen registreren. Helaas gaat het hier mis. Als we opnieuw in willen loggen, krijgen we de volgende mededeling: "Dit forum is tijdelijk uitgeschakeld...
De beheerder van dit forum heeft het forum tijdelijk op slot gezet. Waarschijnlijk wegens onderhoud, updates of andere bezigheden. Excuses voor het ongemak.".
Dat is even een flinke fout, ik kan me niet herinneren dat ik het forum uitgeschakeld zou hebben. Toch wel vreemd. We doen een bezoekje aan de officiële website. vervolgens vinden we daar geen mededeling met hoe of wat we moeten doen.
Nu zijn we uitgesloten van ons eigen forum, en met geen mogenlijkheid komen we er weer in. Jammer... Heel jammer...
8<------------------------------------------------------------------------------------
Als ik zo door ga haal ik m'n dood niet. | ik hou van goeie muziek
zorg ervoor dat alles wat je in een src of href attribuut plaatst geen scripting bevat. De meest eenvoudige manier is afdwingen dat alle links met http beginnenMexxus schreef op 27 oktober 2004 @ 21:02:
[...]
Ohja, ik las dat de BBparser volgens Crisp "zo lek als een mandje" is. Hhmm.. misschien dat crisp me zou willen vertellen hoe dergelijke lekken gedicht kunnen worden? Ik ben er zelf lang mee bezig geweest de boel zoveel mogelijk XSS secure te maken, en heb behoorlijk wat artikelen hierover gelezen, maar nergens word duidelijk bescheven hoe je JavaScript of XSS volledig kunt uitbannen zonder het woord "javascript" te strippen.
Alle tips hiervoor zijn meer dan welkom.
Het gevaar van XSS is evident: je kan een stukje javascript zo construeren dat hij gewoon de inhoud van cookies van bezoekers doorstuurt naar een externe pagina waar het opgeslagen of doorgemailed wordt. Met behulp van die gegevens is het eenvoudig om aan te loggen als die gebruiker.
Volgens mij is de login in CT fixed op IP basis (wat m.i. niet altijd handig is), maar ook daar zit een foutje in: de HTTP_X_FORWARDED_FOR is namelijk ook te faken, maar die wordt wel als eerste uitgevraagd (en niet gechecked op validiteit).
[ Voor 27% gewijzigd door crisp op 28-10-2004 09:51 ]
Intentionally left blank
Weer een nieuw forum beschikbaar: Cooltopix > [Cooltopix] Nieuw forum; ervaringen? *
---
Prozium - The great nepenthe. Opiate of our masses. Glue of our great society. Salve and salvation, it has delivered us from pathos, from sorrow, the deepest chasms of melancholy and hate
Als een veld verplicht is in te vullen of minimaal een bepaalde lengte. Geef dit dan weer als er niet aan voldaan wordt.
Moest namelijk wel een paar keer kijken waarom mn subforum nooit werdt toegevoegd. Blijkt dat ik dus een ondertitel moet invullen
Always shoot for the moon. Even if you miss you will land among the stars...
Goeie tip! Zal 'k er in verwerken want dit is inderdaad best vervelend.. heheseamus21 schreef op 30 oktober 2004 @ 23:46:
TIP:
Als een veld verplicht is in te vullen of minimaal een bepaalde lengte. Geef dit dan weer als er niet aan voldaan wordt.
Moest namelijk wel een paar keer kijken waarom mn subforum nooit werdt toegevoegd. Blijkt dat ik dus een ondertitel moet invullen
Zie -> http://cooltopix.nl/
Ben benieuwd wat het wordt, en wat er veranderd gaat worden.
Overigens wel jammer dat v1.0 niet meer te downloaden is