adduser command ; nieuwe users ook in MySQL database zetten

Pagina: 1
Acties:

  • jjvddoes
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 05-10-2011
[Debian]

Is er ergens een aangepaste versie van adduser die nieuwe users ook direct in een mysql databse zet.. en voor iedere user een nieuwe databse maakt ?

Dit lijkt me wel handig gezien het feit dat ik wat websites host voor vrienden en klasgenoten. En ik word steeds zo scheitziek van het instellen van databasemeuk, het aanmaken van hun userdirs en rechten en groepen eventueel aanpassen. Nou kan ik zelf ook aan de slag met adduser maar dan ben ik weer eeuwen bezig en zoveel tijd heb ik echt niet. Hopelijk weet iemand waar ik zoiets kan vinde :D

Ik heb dus Debian (woody), als dat nog uitmaakt.

Dank

___**---De metselaar die van de ladder stortte. Wiens hoofd sloeg op de keien tot een omelet---**___


  • WHiZZi
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 12-02 14:28

WHiZZi

Museumdirecteurtje

Wat is er mis met useradd -m $username :?
Heb je in ieder geval de homedir al aangemaakt ;)

Je zou even zelf een klein scriptje kunnen schrijven. Er is vast wel ergens te vinden hoe je op de commandline een database aanmaakt en een bijbehorende user.
Succes

HomeComputerMuseum - Interactief computermuseum waar wij de geschiedenis van de thuiscomputer preserveren. Centraal gelegen in de Benelux.


  • Wolfboy
  • Registratie: Januari 2001
  • Niet online

Wolfboy

ubi dubium ibi libertas

Wat denk je van gewoon een shell scriptje schrijven dat het voor je doet?
afaik. is het niet direct mogelijk.

Blog [Stackoverflow] [LinkedIn]