Toon posts:

[VB] Maken van een array met string index

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Ik ben bezig met het ontwerpen van een programma in Visual Basic. Nu komt het voor in een programma dat een bepaalde referentienaam ontvangt. Deze referentie moet vervolgens een waarde toegekent krijgen in deze array die ik later op moet kunnen vragen.

Zo krijg ik bijvoorbeeld een referentienaam 'paragraaf' wat de waarde 100 moet krijgen. Hoe kan ik hier het beste mee omgaan in VB?

Ik heb geprobeert om te werken met Array[paragraaf] = 100 maar dit wil niet lukken. Het is de eerste keer dat ik (noodgedwongen) met VB werk dus weet ik niet of ik hier wel kan werken met een String index.

Is er een manier dat ik misschien de referentienaam eerst een integer waarde kan toekenenn (bv paragraaf = 1) zodat ik vervolgens het wel in die vorm kan gebruiken bij die array omdat het dan een Integer betreft? De vraag is dan hoe ik elke keer de referentienaam een waarde kan geven. Omdat deze kunnen verschillen per keer.

Verwijderd

Eén woord: dictionary.

Volgende woorden:

Visual Basic:
1
2
3
4
5
6
Set oDict = CreateObject("Scripting.Dictionary")

oDict("aap") = "wil banaan"
oDict.Add "banaan", "wil niet gegeten worden"

MsgBox "aap " & oDict("aap") & " en banaan " & oDict("banaan")

Verwijderd

bekijk eens het ingebouwd collection object (maar de dictionary heeft iets meer mogelijkheden)

Verwijderd

Als je het "Dictionary" netjes wil gebruiken in een Visual Basic applicatie leg dan een referentie naar scrrun.dll "Microsoft Scripting Runtime". Dan werk je niet met late-bound variabelen en dat net allemaal een ietsie pietsie sneller. En voorkomt run-time fouten omdat je dan kunt zeggen:
code:
1
dim d as new Dictionary