Ik heb zelf een iiyama HM903DT A, en ben er ook tevreden over. Fijne monitor, doet wat ie moet doen, geen ellende mee.
Een paar puntjes:
- De 'streepjes' die erop zitten zie ik
niet. Echt eens in de 2/3 weken komt het voor dat ik achter me PC zit, en dat ik opeens denk: 'hé verrek daar zit een lijntje!'. De volgende seconde realiseer ik me weer dat dat zo hoort, en vergeet het dus ook direct weer. IMO absoluut niet storend dus.
- Dit is misschien een persoonlijke kwestie, maar ik vind de monitor op 100Hz wat scherper dan op 120Hz. Ik heb bij een vriend gekeken die exact dezelfde monitor heeft, en die had het ook. Hij vond persoonlijk dat het niet zo was. Het verschil is echter minimaal hoor, en wederom absoluut niet storend.
- Ondanks dat ik op 120Hz draai krijg ik soms toch het gevoel dat mijn ogen wat vermoeid zijn. Nu zit ik ook wel redelijk frequent achter mijn PC (

, vaak meerdere uren per dag

), maar het is natuurlijk wel zo dat een TFT een stuk rustiger is.
Daarnaast nog een klein puntje van kritiek; de monitor 'vergeet' soms nog wel eens zijn positie op het scherm. Jeweetwel dat je zo'n CRT mooit kun instellen waar die staat, breedte ed perfect afstellen op de breedte van de beeldbuis. Maar als je je monitor de volgende x weer aanzet staat ie soms toch weer wat scheef/erbuiten... Opzich niet zo storend, maar mijn monitor staat dus niet superstrak afgesteld, heb dus wat 'zwarte randjes' aan de zijkant.
Ik weet niet precies waar je je monitor voor gaat gebruiken, maar gooi niet te snel de TFT aan de kant... Als ik nú een nieuwe monitor zou kopen zou dat zeker een TFT zijn.
Succes ermee.