Toon posts:

laptop harde schijf problemen

Pagina: 1
Acties:
  • 119 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Verwijderd

Topicstarter
Ik heb al enige tijd problemen met harde schijven die in mijn laptop zitten. Ik heb een acer aspire 2001 wlci laptop met daarin standaard een 40 gb hitachi 4200 rmp 2,5 inch harde schijf. Ik had veel problemen met deze schijf, acer repareerde niet en omdat ik de laptop niet weer kwijt wilde heb ik een nieuwe hitachi 60 gb 5400 rpm gekocht.

Hier het probleem met de 40 gb. Toen ik windows ongeveer 4 maanden op mijn laptope had staan, kreeg ik terwijl ik bezig was een blauw scherm. Toen ik de pc herstarte ging windows clusters kruislings aan elkaar koppelen. Toen dit was gebeurd ging windows verder starten, kreeg ik weer een blauw scherm en ik kon niet meer in windows komen. Ik heb toen de recovery cd's van acer geprobeerd. Met deze cd's kreeg ik windows er niet op. Ik heb toen een eigen windows cd erin gedaan en toen ik bij het scherm kwam om de partities in te delen stond daar zowaar een 6 gb lege schijf. Windows hierop installeren werkte niet, de foutmelding die volgde was, no disk or disk damage.

Ik heb toen van de http://www.ultimatebootcd.com/ een hd wipe programma gedraaid. Hierna kon ik windows wel installeren vanaf de acer boot cd's.

Dit is ongeveer een maand goed gegaan. Ik herinner me dat ik weer plots een blauw scherm kreeg. Weer hetzelfde liedje. Eigen windows cd erin en weer een 6 gb lege schijf. Ik heb toen de windows installatie 5 keer opnieuw opgestart, toen kreeg ik opeens de twee partities weer te zien. c en d die ik had. Windows opnieuw installeren op de c: en dit is een week goed gegaan. Toen alweer een blauw scherm. Weer de hd wipe prog gedraaid en windows er opnieuw op gedaan.

Een week later kwam ik thuis van school. Ik doe de laptop aan krijg ik tijdens het booten steeds een witte knipperende cursor. Windows start niet op. Na een ticht malen geprobeerd te hebben opnieuw op te starten, starte windows weer op. Checkdisk ging vanalles repareren, toen ik in windows kwam bleek dat er veel programma´s waren verwijderd en dat ik ook niets kon installeren.

Ik wist natuurlijk dat er iets mis was, had nl ook al ibm fitness test gedraaid, maar wilde mijn laptop niet kwijt ivm school. Dan maar om de twee weken nieuwe install. In de zomer vakantie heb ik acer gebeld en hier staat hoe dat allemaal is gegaan: [rml][ Ervaringen] Acer Aspire 20xx(WLCi) deel 2[/rml] (5e post vanaf boven).

Laptop thuis gekregen en omdat school alweer begonnen was, toch maar weer eens geprobeerd om de 40 gb aan de praat te krijgen. Na twee weken stoote ik de laptop een keer tegen de lift van school, thuisgekomen weer de witte knipperende cursor tijdens het booten. Hd ff losgeschoefd en erweer opnieuw in gedaan, opeens ntldr missing. Dus xp cd erin staat daar een 40 gb lege hd.

Toen een nieuwere versie van de ibm fitness test gedraaid en deze kwam uit op bad clusters. Ik was acer spuugzat, dus heb besloten zelf een nieuwe hd te kopen (de 60 gb). Dit heb ik een maand geleden gedaan.

Ik kom dus net beneden met laptop om mijn buurjonge wat te laten zien. ik leg de laptop op mijn schoot (beweging van de hd?) en daar weer het blauwe scherm. Ik ben nu pist off. Ik dus opnieuw starten, werkte het uitschuif menu van start niet. Ook eigenschappen op deze computer kon niet, want run32dll was missing. Dus windows was weer gaar.

Opnieuw starten en daar het bericht: hd drive a could not be found oid. Ik windows cd erin, fixboot, fixmbr. Maar niet starten. Dus ging ik windows maar weer opnieuw installeren. Mijn c en d parties waren nog aanwezig. Dus ik op de c partitie windows installeren. Ik moest per se de partitie formateren. terwijl er genoeg ruimte was. toen de pc weer reboote en windows installatie verder ging, ging de installatie eerst partitie d op consistentie controleren. Toen de installatie bezig was dacht ik bij mezelf. Het zal toch niet zo zijn dat er blauwe schermen komen als de hd beweegt ofzo. Dus ik de laptop iets omhoog tillen en laten vallen op burea en ja daar was het blauwe scherm. Installatie werd dus onderbroken.

Dus weer opnieuw proberen te installeren. Krijg ik bij het partitie scherm een partitie van 70 gb terwijl er een 60 gb in zit. Ik kreeg een deja vu (of hoe je dat ook schrijft). Dit was me al eens eerder overkomen met de 40 gb schijf waar een 6 gb lege tevoorschijn kwam. Partities maken wou niet op de 70 gb schijf. Dus ik pc reboot en weer opnieuw windows instalatie cd gerund. Toen kwam er wel netjes de 60 gb schijf te staan. Ik heb nu windows weer volledig geinstalleerd. Ik zal zo een ibm fitness test op de 60 gb draaien.

Reden van dit topic:
Ik wil graag zelf uitdokteren wat het probleem is, zodat ik dit aan acer kan voorschotelen. Ik heb nl. niet veel vertrouwen in ze.

Mijn vragen:
Heeft iemand enig idee wat het probleem is? Het is volgens mij geen toeval dat bij de twee harde schijven dezelfde problemen verschijnen in 1 en dezelfde laptop.

Kan het zijn dat de laptop ervoor zorgt dat mijn schijven kapot gaan?

Hoet zijn de 6 gb en 70 gb lege partities te verklaren? Ook het feit dat nadat je reboot er wel weer oorspronkelijke partities aanwezig zijn of soms een lege hd van juiste groote.

Is het misschien verstandig de laptop uit het raam te gooien en deze dan total los bij de verzekering te laten declareren?

  • Fidel
  • Registratie: December 2003
  • Niet online

Fidel

The Hedgehog

is de connector waar je hd aan vast zit dan wel 100 %?

wel vaag dat allebei de schijven ongeveer het zelfde probleem hebben (dat is wat ik ervan begrijp iig)

ik heb ook zoiets gehad maar dan niet met een laptop maar met een gewone pc

iedere keer als ik tegen de kast aanstoote ging er vanalles mis
bleek dat me ide kabel connector frut was.

(je laatste optie is mischien wel wat :P )

[ Voor 7% gewijzigd door Fidel op 14-10-2004 19:19 ]

Van hoge bomen, zaagt men lange planken


  • 2Dutch
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

2Dutch

No worries eeh!

Harde schijf controller lijkt me het probleem, zeker weten kun je het pas als je de HD's in een andere laptop kunt hangen, of met een verloopkabel in je gewone pc erbij hangt.
Het probleem is bij beide HD's idem, de kans dat het aan de HD's ligt is uitermate klein,
Probeer dus te achterhalen hoe de HD presteert in een andere laptop/pc, en verwijs hier na als Acer lastig loopt te doen (weinig goeds over Acer + reparaties gehoord overigens) en gewoon net zolang doorzetten totdat je een werkende oplossing krijgt.
Dus een werkende laptop, of geld terug en een andere halen.

| The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten |


  • Roberto
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 17:05
2Dutch schreef op 14 oktober 2004 @ 21:15:
Harde schijf controller lijkt me het probleem, zeker weten kun je het pas als je de HD's in een andere laptop kunt hangen, of met een verloopkabel in je gewone pc erbij hangt.
Het probleem is bij beide HD's idem, de kans dat het aan de HD's ligt is uitermate klein,
Probeer dus te achterhalen hoe de HD presteert in een andere laptop/pc, en verwijs hier na als Acer lastig loopt te doen (weinig goeds over Acer + reparaties gehoord overigens) en gewoon net zolang doorzetten totdat je een werkende oplossing krijgt.
Dus een werkende laptop, of geld terug en een andere halen.
Ha ha, geld terug van Acer. Nou ik heb 6 weken achter elkaar gebeld. (en mijn laptop is 9x stuk gegaan binnen 1 jaar... lees de Acer 80X topics maar eens) en ze gingen het dan zgn doorgeven aan hun chef en ik zou (altijd!) de dag er na gebeld worden. Nou, dat is nooit gebeurd.

Wel wilde acer hem vervangen door een nieuw exemplaar... dat dan ook maar gedaan. Maar je geld van Acer terugkrijgen kun je wel vergeten.

Verwijderd

Topicstarter
Maar als de harde schijf controller kapot is, dan is dat toch een continu probleem? Ik heb dat hij eens in de maand raar gaat doen.

Als ik zo'n witte cursor krijg met zwart beeld tijdens het booten, of ik heb de befaamde 6 gb harde schijf. Kan ik dit vaak oplossen door ff de harde schijf bracket los te schroeven en deze eropnieuw in te doen.

Het rare is dat er dan vaak partitie gegevens beschadigd zijn. Dit kan toch niet zo zijn als er even geen contact is?

Verwijderd

Topicstarter
Ik heb op de 60 gb de advance fitness test gedraaid en de exersicer oid. De fitness test heeft hij goed afgerond. Ook de exersicer (half uur lang intensief hd gebruik, 4 keer geloopt dus 2 uur lang bezig geweest) heeft geen fouten gevonden.

  • Welleweerd
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 10-03 11:59

Welleweerd

laat de koeien in vrede grazen

als je die schijf in een gewone pc hangt (ja dat kan wel zijn van die verloop stukjes voor) doet hij dan ook zo ultra wazig.

zo niet dan ligt het echt aan je hdd controller.. kijk ook eens of er geen stof ofzo tussen je contact zit van je hdd

Bedankt alvast


Verwijderd

Topicstarter
Welleweerd schreef op 15 oktober 2004 @ 08:15:
als je die schijf in een gewone pc hangt (ja dat kan wel zijn van die verloop stukjes voor) doet hij dan ook zo ultra wazig.

zo niet dan ligt het echt aan je hdd controller.. kijk ook eens of er geen stof ofzo tussen je contact zit van je hdd
De 60 gb harde schijf is niet kappot, de 40 gb had wel bad clusters. Dit heb ik met de ibm prog getest.

Ik ben niet van plan de harde schijven in mijn gewone pc te hange, i.v.m. de snelheid van de schijven en het kan een maand duren voordat hij crashed, in de laptop althans.

Heeft iemand enig idee waar die 6 gb en 70 gb partities vandaan komen?

Verwijderd

Topicstarter
kick
heeft iemand atwoord op de volgende vragen?

Kan het zijn dat de laptop ervoor zorgt dat mijn schijven kapot gaan?

Hoet zijn de 6 gb en 70 gb lege partities te verklaren? Ook het feit dat nadat je reboot er wel weer oorspronkelijke partities aanwezig zijn of soms een lege hd van juiste groote.
Pagina: 1