Toon posts:

[ACCESS] vanuit 1 waarde meerdere waarden weergeven

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
het probleem waar ik mee zit is moeilijk te omschrijven maar ik ga het proberen uit te leggen.

Ik heb een database voor een fietswinkel (opdracht voor school) en deze moet aan het einde van het hele ritje de werkbon kunnen pakken en een factuur daarvan gaan uitdraaien. Op de werkbon staat onder andere:

gebruikt materiaal (komt uit andere tabel, relatie)
uitgevoerde werkzaamheden (komt uit andere tabel, relatie)

Nu wil ik dus als ik het id van de werkbon selecteer uit de tabel werkbon, dat ik dan de andere velden die ik gevuld wil hebben automatisch kan vullen. Ik zal verklaren d.m.v. van pic:

Afbeeldingslocatie: http://img.photobucket.com/albums/v377/coaster_ps/form.jpg

Nu wil ik dus op de plek van Werkbon ID een listbox maken, waar je de werkbon kan selecteren en dat automatisch de velden die eronder staan vult met die waarden. Is dit mogelijk?? Als het onduidelijk is hoor ik dat graag!

edit:

ja zoiets heb ik al. Al die listboxjes die je ziet komen rechtstreeks uit andere tabellen.

[ Voor 6% gewijzigd door Verwijderd op 07-10-2004 15:05 ]


  • Witte
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 26-08 12:17
Ik denk dat je datamodel niet goed is.

Voor de gebruikte materialen moet je een losse tabel maken, daarin koppel je werkbonnen aan materialen, zoals:

werkbonID, materiaalID, aantal

Op deze manier ben je flexiebeler met je materialen. Met een subformulier kan je dan de materialen in je hoofdformuler (werkbon) weergeven.

Houdoe