[Abit NF7-S 2.0] reboots na BIOS-update

Pagina: 1
Acties:

  • Mr.CeeJay
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 27-04 11:42
Omdat ik de laatste tijd redelijk veel data-corruptie kreeg op mijn onboard SATA-RAID heb ik op aanraden van een kennis een bios-update uitgevoerd van versie (nf7d)19 naar (nf7d)26. Sinds die tijd begon het probleem dat het systeem zich spontaan rebootte. Ik heb de CPU toen eens op originele snelheid laten lopen (2500+ liep op 3200+ stabiel) maar dat hielp niks. Het vreemde aan deze reboots is dat het systeem een dag lang kon lopen zonder problemen (hij loopt continue, dus ook 's nachts) maar zodra ik erachter zit en het e.e.a. begin te openen en saven deze reboots soms wel om het kwartier voorkomen. Ondertussen is mijn (P-ATA) systeempartitie zo goed als onleesbaar door alle reboots en heb ik een HDD uit mijn 2de PC (servertje) nu erin als systeemschijf, echter komen de reboots weer terug.

Wat makkelijk lijkt als oplossing is terug gaan naar BIOS 19 maar dan heb ik dus weer de datacorruptie op mijn SATA-RAID en nu ik terug geflasht heb zijn de reboots dus niet weg :X
Welke stappen zou ik nu nog kunnen proberen om dit op te lossen ?

[ Voor 5% gewijzigd door Mr.CeeJay op 04-10-2004 10:28 ]

@echo off
echo Waar in 't bronsgroen eikenhout
echo 'T Nachtegaaltje zingt


  • Rone
  • Registratie: April 2002
  • Niet online

Rone

Moderator Tweaking
Je zou eens een paar modded biossen voor je NF7-S kunnen proberen.
Er zijn talloze biossen waarvan de meeste geen SATA corruptie veroorzaken.

Neem eens een kijkje in:
http://s6.invisionfree.co...a9cd40cb7aa73&showtopic=9
http://forums.extremeover...m/showthread.php?t=119668
http://forums.pcper.com/showthread.php?t=323695
http://www.pc-tweaker.ch/Downloads/BiosMainboard.htm

Genoeg keus als je het mij vraagt :Y)
Mijn advies is wel altijd een bios met CPC Enabled te gebruiken, tenzij je ver wilt OC-en :)

PC1: 9800X3D + RX 9070 XT
PC2: 5800X3D + RTX 3080


  • Mr.CeeJay
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 27-04 11:42
pfoe, nu zie ik door de bomen het bos niet meer...
ik denk dat ik eerst eens alle bios-instellingen na ga, want ik kan me voorstellen dat er door de update wellicht instellingen veranderd zijn :?

@echo off
echo Waar in 't bronsgroen eikenhout
echo 'T Nachtegaaltje zingt


Verwijderd

voor je alles gaat zitten veranderen etc. zou ik als ik jou was gewoon een bios reset doen en het met de standaard instellingen proberen..

mocht je dan geen last meer hebben zou je alles weer 1 voor 1 in kunnen stellen en kijken OF en zo ja WANNEER het probleem weer optreed!

  • Mr.CeeJay
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 27-04 11:42
alles draait nu met de laatste versie (26) op fail-save-defaults, met een klein aantal aanpassingen: 2500+ @ 3200+ (1.7v), onboard LAN enabled, UDMA voor beide IDE controllers enabled, AGP fast write disabled....

afwachten of het stabiel blijft...

[ Voor 9% gewijzigd door Mr.CeeJay op 05-10-2004 12:35 ]

@echo off
echo Waar in 't bronsgroen eikenhout
echo 'T Nachtegaaltje zingt


  • Mr.CeeJay
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 27-04 11:42
het lijkt een nutteloze kick, maar mijn probleem is opgelost door: alle onnodige PCI devices eruit en BIOS compleet te resetten. Ik ga kijken waar precies het probleem zat, maar waarschijnlijk zal ik daar dus niet meer achter komen. bedankt voor al het meedenken

@echo off
echo Waar in 't bronsgroen eikenhout
echo 'T Nachtegaaltje zingt

Pagina: 1