ik heb sins een uurtje geleden linspire op mn pc staan ipv windows xp, nu had ik onder xp een C: schijf, een D: en een E: schijf. de D: en E: schijf waren voor mp3 bestanden ect. in linspire kan ik dus nergens mn mp3, school enzf. bestanden meer vinden!!
open een terminal, typ "mount" en kijk of je daar iets zinnigs tussen ziet staan.
wordt anders root, en kijk met cfdisk /dev/hda (of hdb, welke schijf je wilt bekijken weet ik niet, voor naamgeving zie faq) of de partitietabel je bekend voorkomt.
It sounds like it could be either bad hardware or software
misschien een domme vraag maar ik weet echt niet wat een terminal is en hoe je het moet openen, met windows kon ik goed overweg maar dit is tog ff helemaal anders
zou je het misschien iets meer ' newbee' kunnen uitleggen?
ik dacht dat iemand me hier wel zou kunnen helpen met dit probleem, ik heb mn school bestanden even nodig en had niet verwacht dat dit lindows mn 2e schijf zou laten verdwijnen.
voor de rest zal ik geen vragen meer stellen voordat ik het allemaal gelezen heb.
Heb je een lijstje van je partities en partitie types. Zie je vanzelf wel NTFS / FAT tussen staan (met of zonder extended, maakt geen ruk uit) Wat wel interessant is is het stukje "/dev/hd*#".
Maak voor elke schijf een extra mapje aan onder "/mnt" ( bijvoorbeeld "windowsD" ) en mount ( zie manual van mount door "man mount" te tikken in het soort van dosterminaltje in lindows .... waar iedereen het dus over heeft als ze zeggen console/terminal )
Voor de rest, veel plezier, want wij zijn hier niet echt voor + je leert er meer van als je het zelf doet. (dit is nog geen 30 seconde werk als je weet hoe het werkt, en nog geen 5 minuten werk als je er nog niets van weet, maar wel weet waar je de info kan vinden)
<!--
edit: Mocht je er ECHT niet uitkomen, dan adviseer ik heel die onzin van lindows te verwijderen door 'rm -rf /' want dan ben je er gewoon nog niet aan toe
happy ploeteren
-->
[
Voor 18% gewijzigd door
moto-moi op 02-10-2004 15:38
]
/dev/ide/host0/bus0/target0/lun0/part1 on /boot type reiserfs (rw)
/dev/ide/host0/bus0/target1/lun0/part6 on /disks/dos type ntfs (rw)
/dev/ide/host0/bus0/target1/lun0/part5 on /disks/dos2 type ntfs (rw)
Geen echt fijne tip, mochten de windows-partities op dat moment gemount zijn met schrijfrechten dan zouden ze hiermee echt leeg worden!!
Modbreakje: Quote het dan ook niet lievurt
[
Voor 10% gewijzigd door
moto-moi op 02-10-2004 15:40
]
maybe we sit down and talk about the revolution and stuff but it doesn't work like that you can't turn back now there's no way back you feel the power to destroy your enemy..
Geen echt fijne tip, mochten de windows-partities op dat moment gemount zijn met schrijfrechten dan zouden ze hiermee echt leeg worden!!
offtopic: Dan lees je het niet goed, ik zei "mocht het ECHT niet lukken". Dan verwacht ik
a) Dat ze niet gemount zijn
b) Zo wel, dat het NTFS partities zijn die Read-Only zijn
Kinderachtig gedrag over "gebruik een echte distro of gebruik windows" vind ik persoonlijk niet kunnen. Zelf ben ik totaal niet bekend met Linspire, evenals de vele mensen die hier roepen dat het ruk is. Ga er dan ook niet op afgeven. Ja het is een distro voor beginners die overstappen uit windows en vertrouwd ermee willen werken, nee, het is niet een brak ding waar je niets mee kunt.
Dat iedereen Fedora, Gentoo of Debian wil gebruiken moet diegene zelf weten, maar ga dan niet iemands vraag beantwoorden met "neem een echte distro" of "je komt er vanzelf wel achter dat het kut is".
Voor de topicstarter:
Je vraag was nogal basic, en ik denk ook zeker dat je dit wel in de linspire documentatie had kunnen vinden. Volgende keer graag eerst zoeken voor je een topic in NOS opent. Verder zou je ook kunnen denken aan het editen van je vorige post ipv er meteen een reactie onder te zetten.