[showcase] productfotos

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Ben wat gaan klooien met het maken van product foto's, simpel opstellingtje gebouwd (3x 60W daglicht lampen van Philips) en een horizon (achterkant van een rol behang). Foto's zijn geschoten met een Sony P-51,

De gebruikte instellingen:

Ev 2,0
Multi-focus
ISO 400
whitebalance: gloeilamp

de rest allemaal standaard / auto...

De foto's heb ik in Photoshop nabewerkt (Brigtness / Contrast +20% beiden)

Ik vind de foto's redelijk geslaagd (voor een halve dag klooien), maar aangezien er vast wel mensen zijn met meer ervaring sta ik open voor tips, er zijn vast dingen in de ogen van de profionele(re) fotograaf die helemaal verkeerd zijn....

1:
Afbeeldingslocatie: http://www.xs4all.nl/~isp/fotos/horloge_klein.jpg

2:
Afbeeldingslocatie: http://www.xs4all.nl/~isp/fotos/muis_klein.jpg

3:
Afbeeldingslocatie: http://www.xs4all.nl/~isp/fotos/pda_klein.jpg

4:
Afbeeldingslocatie: http://www.xs4all.nl/~isp/fotos/pen_klein.jpg

5:
Afbeeldingslocatie: http://www.xs4all.nl/~isp/fotos/rolmaat_klein.jpg

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

tsja.. het zijn op zich heldere foto's, maar ik vind ze geen uitstraling hebben.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Dupje
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 10-09 10:03
Mss eens proberen een reflecterend iets eronder leggen? Bv een glazen plaat ofzo?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DaCoTa
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 14:28
Uitlichting of ps werk maakt dat de achtergrond op een aantal foto's naar rechts blauwig uitloopt, misschien doorschijnsel van het gebruikte behang? Bij een papierwinkel kan je voor een paar centen wel 100% wit papier in A2 ofzo krijgen, kijken of dat beter gaat. Of nu ik er verder over nadenk, misschien moet je de witbalast (beter) instellen op het lege papier.

Verder, de compositie van foto 1 is een beetje vreemd, alsof hij op een manier ligt die niet klopt. Misschien moet je voor zoiets een doorzichtige mal hebben (zie juwelieretalages) zodat het horloge als het ware om een onzichtbare arm zit. Voor andere dingen, ze liggen allemaal maar te liggen, wat dieptewerking door ze tegen een standaardje te zetten is wel gewenst denk ik. (Op een manier zodat je de standaard zelf niet ziet natuurlijk).

Verder wel goed werk voor een halve dag, het lijkt makkelijk maar is ontzettend moeilijk. Met nog wat uurtjes heb je waarschijnlijk een behoorlijk goede opstelling om constante productfoto's te fabriceren.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Leuk om mee te stoeien he :)

#1: Ziet er enigzins verwrongen uit, jammer.
#2: Weinig op aan te merken, hooguit iets minder reflectie op het logi-logo waardoor deze iets beter leesbaar wordt.
#3: Probeer eens een egale reflectie op de display te maken.
#4: Prima pennetje.
#5: Lijkt iets te vlak, mis de diepte werking in de belichting.

Over t algemeen netjes gedaan, compli.. Nu nog leuke voorwerpen vinden ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mercarra
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 07:45
Probeer de 5e nog eens. Ik ben benieuwd of die product beter op de foto te zetten is. Wellicht dat het materiaal en de kleur dit bijna onmogelijk maken. Wat ik vaak lelijk vind donker plastic is dat je op ware grootte enorm veel lelijke oneffenheden ziet. Voorbij een goedkoop product als dit, bij de muis zal je dat niet snel zien.

[ Voor 79% gewijzigd door Mercarra op 02-10-2004 10:19 ]

Canon EOS 6D / Samyang 14mm f/2.8 / 17-40mm f/4.0 / 35mm f/1.4 / 50mm f/1.4 / 85mm f/1.8 / 70-200mm f/4 IS mercarra.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Productfoto's hebben vaak de bedoeling bepaalde eigenschappen van een product aan te stippen of juist te verbergen. Probeer het product altijd van zijn beste kant te laten zien. Om via de foto mensen een idee te geven over diepte, geef ik zelf de voorkeur aan een schuine opstelling.

De muis ziet er goed uit. Ik had hem zelf denk ik íets lager genomen, om de golvende lijn op de zijkant er meer op te hebben, en een beter beeld van de precieze vorm te geven.

De PDA zou ook ik vanuit een lagere hoek nemen, om te benadrukken hoe plat die is. Waarschijnlijk ook iets meer vanuit de platte kant, omdat de overall "kleinheid" van het apparaat er dan meer uitpringt.

De pen is net íets schuin genomen waardoor het lijkt alsof het recht had moeten zijn (Voor in een catalogus bijvoorbeeld). Voor een infosheet zou ik hem toch weer schuin nemen.


Als je als bedrijf geen mogelijkheid hebt een studio in te richten of steeds een fotograaf te laten komen, dan zal je het eh... idd... zelf maar moeten gaan doen :)
(Aangezien de bedoelde producten hier niet meer op een A2 passen met 3 gloeilampen :+)

Roteerstation voor snelle printers:
Afbeeldingslocatie: http://dansen.org/stuff/foto/prod2.jpg

Foto uit de bedienhandleiding, deze is dus recht op het bedienpaneel geschoten, omdat je dat in dat deel van de handleiding aanstipt. Het bedienpaneel is echter niet te dichtbij gehaald, zodat wel direct duidelijk blijft wáár op de machine het bedienpaneel zit.
Afbeeldingslocatie: http://dansen.org/stuff/foto/prod1.jpg

En vaak komt het er op neer dat productfoto's gewoon tijdens beurzen geschoten moeten worden, waar de omstandigheden soms echt beroerd zijn:
(Zelfde roteerstation, met een Booklet Maker erachter)
Afbeeldingslocatie: http://dansen.org/stuff/foto/prod3.jpg

In zo'n geval is photoshop je vriend :)
Afbeeldingslocatie: http://dansen.org/stuff/foto/prod4.jpg

[ Voor 22% gewijzigd door Verwijderd op 02-10-2004 09:24 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • David
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 14-09 20:01
Je zegt dat je daglichtlampen gebruikt, en toch zet je je witbalans op gloeilamp. Dat zou ik eens veranderen. Ook is het verstandig je producten schoon en stofvrij te maken voordat je ze fotografeert.

Dato DUO synth voor twee


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
DiMension schreef op 02 oktober 2004 @ 09:51:
Je zegt dat je daglichtlampen gebruikt, en toch zet je je witbalans op gloeilamp. Dat zou ik eens veranderen. Ook is het verstandig je producten schoon en stofvrij te maken voordat je ze fotografeert.
De p-51 heeft helaas een zeer beperkt aantal mogelijkheden om de whitebalance in te stellen: Gloeilamp, TL, Bewolkt, Zonnig & Auto. Gloeilamp zorgde ervoor dat de achtergrond het dichtst Wit benaderde, andere instellingen maakten de foto gewoon blauw....
Pagina: 1