[ThuisNetwerk] Hulp nodig bij nieuw netwerk

Pagina: 1
Acties:
  • 48 views sinds 30-01-2008

  • mtlife
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 18-10-2024
We hebben thuis ondertussen aardig wat computers verzameld, en deze staan uiteraard in verbinding met een netwerk. Ook zijn de computers van mijn vaders werk hierop aangesloten... Nu hebben wij thuis 2 servers staan, 1 nt4 computer waar ik voorlopig afblijf aangezien mijn vaders data daarop staat. En 1 Freesco (p100, 64 mb edo ram) bak waar het internet op draait. Nu wil ik binnekort zelf een nieuwe pc aanschaffen, en aangezien ik ook binnekort mijn oude pc en die van mijn zusje en broertje ga formatteren wil ik ook een heel nieuw netwerk aanleggen.

Ik wil het niet te ingewikkeld maken, maar ik wil wel dat eigenlijk alle gebruikers van computers niet de volledige rechten krijgen over het thuisnetwerk. Ook wil ik eigenlijk het netwerk van me vader apart houden van het thuis netwerk, maar ik met de juiste passwords er wel gewoon nog op kunnen komen vanaf elke computer.

Aangezien ik 'hard' aan het studeren ben, heb ik niet heel veel tijd om te hobbyen met een netwerkje (al zou ik het heel graag doen :D). Het mag ook niet al te lang down liggen uiteraard. En ik heb het liefst weer een linux router (heb geen verstand van linux, maar met winroute had ik vaak dat de verbinding ineens weg was als teveel poorten werden gebruikt op het netwerk).

Ik zal deze post niet al te lang maken en gewoon een lijstje maken met wat ik wil, wat jullie makkelijk kunnen oplossen of, misschien toevoegen graag jullie hulp :).
1. Ik wil elke computer zeg maar invriezen nadat ik de software erop heb gezet, zodat er geen gekloot kan gebeuren met spyware... het liefst gewoon helemaal geen rechten om iets te downloaden behalve via direct connect/kazaa oid.

2. Login scriptje dat elke pc uitvoert, met maps erin voor schijf met alle mp3s enzo erop...

3. Eventueel later roaming profiles, is dat makkelijk te realiseren als er al op elke pc 1 profiel staat? Ik ben van plan windows 2000 prof en windows xp prof te gebruiken (paar pcs zijn te sloom voor win xp imho). En geld dit dan ook voor outlook inbox en settings? Kan ik die ook eventueel op een server gooien?

4. Internet geregeld via een software router, met het liefst ook een beetje grafische interface benaderbaar vanaf elke pc? (Met natuurlijk advanced poort forwarden enzo... :)) Niet teveel commandline shit, ik ben gewoon meer een muis man dan een console man :P. En natuurlijk gewoon een dhcptje

5. Mijn Documenten overal gedeeld, of natuurlijk in de roaming profiles...

Ik weet niet wat hiervan te realiseren is, of misschien raden jullie me sommige dingen af... Ik wil eerst het thuisnetwerk helemaal op pootjes hebben en laten draaien... En ik wil natuurlijk ze wel het gevoel geven dat de pc helemaal vrij is om te doen wat ze willen.. Zijn er misschien nog dingen die wel handig zijn voor op een thuisnetwerk? Ik zie graag berichten hier :D (of een link naar iets, als ik toch got niet goed doorzocht heb... mijn excuses als dat zo is).

Verwijderd

http://m0n0.ch/wall probeer dat maar eens...
boot van cd, draait op jou pc...

edit:

als firewall... voor je fileserver moet je iets anders hebben

[ Voor 35% gewijzigd door Verwijderd op 23-09-2004 18:47 ]


  • mtlife
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 18-10-2024
ok, was misschien wel handig om te vermelden dat ik adsl heb, van planet... Maar dat pakketje ziet er goed uit, ga het zeker proberen! Weet jij of het met adsl NL werkt?

Verwijderd

werkt prima... laad de pptp.ini in je speedtouch en gaan met die banaan ;)

  • Zwelgje
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 20-01 19:37
thuis en professioneel :? hier klopt iets niet

A wise man's life is based around fuck you


  • mtlife
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 18-10-2024
zwelgje schreef op 23 september 2004 @ 19:02:
thuis en professioneel :? hier klopt iets niet
ja ik wist niet waar ik het anders moest doen, en ik vind het zelf best een professioneel thuisnetwerkje? (als alles het gaat doen)

  • Osiris
  • Registratie: Januari 2000
  • Niet online
mtlife schreef op 23 september 2004 @ 19:14:
[...]


ja ik wist niet waar ik het anders moest doen, en ik vind het zelf best een professioneel thuisnetwerkje? (als alles het gaat doen)
Misschien wel in dit forum wat notebene er vlak boven staat :)

Verwijderd

Zie zwelgje en Osiris :)

Maar ik ga hem niet moven. Je hebt een hele mooie topicstart, het probleem is echter dat je je topic te vroeg geopend hebt. Wij op GoT houden niet zo van kant-en-klare antwoorden geven op een rijtje vragen dat je hebt zonder dat je daar zelf enige moeite voor hebt gedaan.

Wat je nu dus mag doen is zelf voor elk van die vijf punten zelf op onderzoek uitgaan wat er mogelijk is, welke producten, software of oplossingen er zijn en waarom die wel/niet voldoen in jouw situatie :) Zodra je ergens wel meer over weet maar niet weet wat je ermee moet qua implementatie of als je meerdere keuzes hebt en niet weet wat de beste is mag je van mij een nieuw topic openen; uiteraard na het raadplegen van de GoT-search en Google voor die vragen :)

Succes!
Pagina: 1

Dit topic is gesloten.