Toon posts:

Hoe surround te krijgen met mijn AIW-kaart en Soundstorm?

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Ik ben in het bezit van een Asus A7N8X-E Deluxe met een ATI 9800SE AIW kaart. Alles werkt perfect, maar er is 1 ding wat ik niet voor elkaar krijg: 5.1 surround als ik TV-kijk op de PC. Tijdens mijn zoektocht heb ik het volgende topic gevonden: Dolby pro logic II realtime decoderen op pc -> gelukt
Het wil bij mij op de 1 of andere manier niet werken. In de TS van het genoemde topic staat een duidelijk schema van hoe graphedit eruit zou moeten zien, maar bij mij wordt er een extra filter tussengepropt, zonder dat ik dat wil. Zonder dat extra filter kan er geen verbinding worden gemaakt. Zie onderstaande afbeelding, welke uiteraard klikbaar is.
Afbeeldingslocatie: http://mmwebdesign.cjb.net/pics/graphedit_klein.jpg
Als ik alles heb gedaan zoals op het plaatje en ik start mijn TV, heb ik geen beeld. Ook krijg ik het geluid niet op de beschreven manier aan het werken. Inmiddels heb ik de hoop al een beetje opgegeven met ProLogicII. Ik kwam er achter dat SRS Circle Surround op mijn receiver een nagenoeg gelijk surroundeffect gaf, met zelfs betere, dynamischere klank. Dat wil ik dus ook op de PC!

Heeft er iemand ervaring met soortgelijke componenten en surroundweergave op de lin-in van de geluidskaart? Dit mag Dolby ProLogic(II) of SRS CS(II) zijn. Zo ja, hoe hebben jullie dit voor elkaar gekregen?

Ik heb een paar dagen rond gegoohelt/gegoogled, maar kwam geen bruikbare oplossingen tegen. Het enige wat ik vond, was de geluidskaartenserie van M-Audio die SRS Circle Surround ondersteunen. Helaas was er nergens te vinden of dit ook werkt op een line-in signaal. Wie helpt me?

Verwijderd

Topicstarter
Bedankt voor alle reactie :'( Een tactisch schopje . .
Heb SRS een mailtje gestuurd met de vraag om software, maar nog geen reactie. Kwam verder in mijn zoektocht een Philips geluidskaart tegen die surround biedt op de line-in, maar ik kan nergens vinden welke surroundversie er gebruikt wordt.
Het gaat om de Ultimate Edge, die ook nog eens redelijk geprijsd is. Iemand ervaring met deze kaart of een andere suggestie?

Verwijderd

Ik heb zelf ook de A7N8X-E Deluxe en als ik stereo-materiaal heb met pro-logic encoding (dat kan live TV via de line-in zijn (of via TV-kaart) of (wat ik veel vaker gebruik) stereo-materiaal op ge'back-up'te films (DivX/XviD e.d). Dan zet ik in de NForce-toestand m'n speakers op 2 (i.p.v. 5.1DD) met digitale uitgang en dan is het in plaats van AC3 op z'n S/PDIF ineens Stereo PCM 48KHz... Dit snapt mijn surroundset gelukkig en dan heb ik dáár de opties om het pro-logicgedeelte eruit te filteren. (en als ik 'm weer terug zet op 5.1DD speakers, dan schakelt mijn surroundprocessor weer naar AC3 en heb ik weer andere mogelijkheden). Maar dan moet je dus wel een externe surroundprocessor hebben. 8)

Verwijderd

Topicstarter
Da's een oplossing, maar dan moet ik dus een HT-receiver aanschaffen om TV te kunnen kijken met DPLII. En dat terwijl alle andere bronnen in de PC het gewoon zonder externe decoder kunnen. Heb ook al een Philips geluidskaart gezien die kan decoderen op de line-in. Heb alleen nog niet kunnen vinden welke decodering ie gebruikt. Het moet toch niet zo moeilijk zijn om een stapje in de driver te bouwen om 2.0 om te zetten naar 5.1, zoals SRS met Circle Surround doet?