[XP/2K] Installatie stopt bij het startscherm Windows Setup*

Pagina: 1
Acties:

  • Advocate
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 04-05 21:47
Beste mensen,

Ben bij familie 2 computers aan het herinstalleren. De eerste is foutloos
verlopen. Maar bij de 2e PC duiken problemen op.

Ik wilde vanaf Win98SE upgraden naar XP-pro. Windows bereid installatie voor, reboot dan en dan krijg je een blauw installatie venster. Normaal gesproken kun je hier binnen een aantal secondes opties kiezen. XP installeren, welke map etc. Echter komt die nu niet verder dan het startscherm 'Windows setup'.

Afijn, even mee bezig geweest, aantal keer ge-reboot, dit heeft echter geen effect gehad. Dus heb ik de hdd opnieuw geformatteerd en weer klaargemaakt om XP te installeren. Van voor af aan weer begonnen, maar de installatie blijft weer op hetzelfde punt vasthangen.

Ik hoopte dat het aan de Win98 installatie lag dus wou ik er eerst Win2k opzetten. Echter op ongeveer hetzelfde punt zegt de Win2k wizard dat ik de installatie cd erin moet doen. Uiteraard zat deze er al in. Weer even een aantal dingen geprobeerd, rebooten, bios settings checken. Alles was goed daar, maar ik kwam nog steeds niet verder.

Nu wou ik gewoon opnieuw formatteren omdat ik de XP installatie niet had afgerond, en rechtstreeks daarna de Win2k installatie had. Misschien lag het daaraan dacht ik. Ik de bootdiskette erin gedaan.. maar hij leest de diskette niet (diskette is goed). Terug naar Windows (98) en kijken of ik hem daar kon lezen.

Maar nee, kan de floppydrive en 2 optische drives niet meer bereiken. In apparaatbeheer werken ze correct. BIOS herkent alle drives en FDD is ingesteld als eerste bootdevice.

Nu zou het waarschijnlijk zo opgelost zijn als ik kan formatteren. Maar hij leest geen diskettes meer/krijgt geen toegang meer tot de drives.

Komt iemand dit probleem bekent in de oren en of heeft iemand hier een oplossing voor?

Bij voorbaat dank :)

  • leon1e
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 21:01
Windows xp en windows 98 kun je ook gewoon opstraten vanaf je cd-rom, waarom doe je dat niet? Verder is het bij blauwe schermen bij installatie's altijd een goed idee om je geheugen even te controleren, en als deze geen fout vindt zoveel mogelijk hardware los te halen en dan de installatie proberen voort te zetten.

Heb je in windows 98 het diskette station als eens gedelete in apparatenbeheer en het daarna nog een keer geprobeerd?

Ik pas ook even je topic titel aan zodat deze iets meer informatie geeft :). Termen als "Bij voorbaat dank" zijn niet nodig in je start post.

  • Advocate
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 04-05 21:47
Vanaf de cd-rom starten doet die dus ook niet. Krijg totaal geen toegang tot de drives, niet in DOS en ook niet in Windows. Heb ook de floppydrive uit apparaatbeheer gehaald maar ook dit heeft geen enkel effect gehad.

Ik zal nu gaan proberen om een aantal onderdelen los te koppelen en dan opnieuw te proberen. Maar ik begrijp niet goed hoe een geheugen fout zou kunnen leiden tot geen toegang van de optische drives en fdd. Aan bekabeling kan het ook bijna niet liggen (ben niet in de kast geweest) maar zal deze ook meteen controleren.

P.S. Titel is idd ietsjes duidelijker zo :9

Verwijderd

BIOS gereset? Anders ook even de "hangen en opstart problemen troubleshooter" doorlopen, staat bij PMG

deze dus: Hangen en Opstartproblemen troubleshooter

[ Voor 30% gewijzigd door Verwijderd op 19-09-2004 19:45 ]


  • Advocate
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 04-05 21:47
Na nog een avond te hebben gezocht hebben we het probleem gevonden.

Mijn oom herinnerde zich ineens dat toen ze de computer kregen ze een probleem hadden met de memorycard reader. Die zorgde destijds voor een onstabiel systeem en ook installatieproblemen. De PC was destijds terug gestuurd en ze claimde het 'gerapareerd' te hebben. Niet dus.

Maar telkens wanneer de XP installatie dus de hardware ging controleren bleef die hangen zonder ook maar een error of iets te geven.

Ik heb dus die cardreader losgekopelt en de installatie verliep toen vlekkeloos.

Toch vreemd dat zoiets kan voorkomen dat Windows XP (Home/Pro)geinstalleerd kan worden. 98SE en 2K deden het wel zonder problemen.

Verwijderd

Toch vreemd dat zoiets kan voorkomen dat Windows XP (Home/Pro)geinstalleerd kan worden. 98SE en 2K deden het wel zonder problemen.
huh :?

  • Advocate
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 04-05 21:47
Afbeeldingslocatie: http://www.windowsnetworking.com/img/gif_wxp/wxpins01.gif

Dit is het eerste scherm dat je krijgt bij de installatie van XP. Hier gaat die kijken wat voor hardware er in de PC zit. Echter bij deze PC kwam die grijze balk eronder niet (zover kwam die niet), en bleef de installatie gewoon op dat punt hangen.

Na het verwijderen van die memorycardreader deed die dit wel en verliep de installatie verders ook prima. Hij heeft verder geen enkele error of iets dergelijks gegeven, maar bleef gewoon hangen.

En blijkbaar heeft alleen XP heeft hier last van bij de installatie. 98 en 2K ging perfect.
Pagina: 1