[Fedora] Installeren zonder cdrom over RH8

Pagina: 1
Acties:

  • Suepahfly
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 05-02 13:47
Ik heb net de Fedora's iso gedownload en nu wil ik deze over mijn RedHAt 8 installatie zetten.
Nu heb ik echter geen cd rom, ook heb ik nog geen programma kunnen vinden waarmee ik de iso's kan openen om zo boot disks te maken. Mounten zoals de manual zegt gaat ook niet. (mount -o loop -t <filename> <mountpoint> mount kent de schakel optie -o niet :?

De iso's zelf staan gewoon op een Ext 3 partite waar ook redHat 8 op draait en ik wil dus een upgrade uitvoeren zonder aan mijn windows partities te komen.

Een http/ftp based install zit er voor mij ook niet vanwege mijn vrij langzame internet verbinding.

En ja ik heb ge-rtfm'd, googled enz. maar niet echt een echte oplossing kunnen vinden.

  • 7_feet_up
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 12-08-2023
Toch geeft man mount:
code:
1
mount [-fnrsvw] [-t vfstype] [-o options] device dir

Je zult de -t flag dus ook een vfstype mee moeten geven.
Dus:
code:
1
mount -t iso9660 -o loop bestand.iso /mnt/iso/

Verwijderd

Je kan die ISO geloof ik chainloaden. Okee, dit is niet makkelijk maar je snapt het idee zometeen wel. Stel dat je root op /dev/hda5 zit en je ISO in /file[123].iso. Restart, ga naar de GRUB console (c) en type:

code:
1
2
3
root hd(0,4)
chainloader hd(0,4)/file1.iso
boot


Dat zou nu je installer moeten starten. Als hij om nieuwe CDs vraagt moet je handmatig de tweede+derde ISO even mounten en dan komt het wel goed.

Bedenk echter!
• Je mag de in GRUB aangegeven root niet overschrijven tijdens de installatie! Je moet de ISOs dus ergens hebben staan waar je niet gaat herpartitioneren of formatteren!
• Als je dat wel wilt doen, moet je de eerste ISO via het netwerk of een CDRWtje doen.
• Er zijn ergens op internet ook bootfloppies voor FC2 (je hebt er drie nodig, geloof ik), maar dat vind ik een onding.
• Je kan de ISOs ook via internet (bij van die munnikes-achtige bedrijfjes) of via vrienden branden - dit is stukken makkelijker.

  • Suepahfly
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 05-02 13:47
Misschien had ik iets duidelijker moeten zijn. De cdromdrive is stuk dus ik kan niet installeren van cd.

Nu ben ik aan het kijken of ik een http based istallatie kan doen mbv een lokale webserver, ik moet alleen nog even de juiste bootdisks maken.

Wat ik gedaan heb is onder windows de iso's van mij ext3 partitie trekken (met eplore2fs)
(ik kreeg het netwerk niet aan de praat onder RH, later kwam ik er achter dat het aan de kabel lag)
Bootdisks moet ik nog maken, en de rest zou dan niet zo moeilijk moeten zijn.

Ik heb het met RH8 nl. ook op deze manier gedaan.

[edit]
Ik ben eindelijk aan het installeren over http. Ik heb mijn eigen pc even als webserver ingezet en de laptop staat nu alles binnen te trekken :)

[ Voor 12% gewijzigd door Suepahfly op 04-09-2004 19:45 ]