Het grote 16x brandgevecht: Nec 3500AG vs Pioneer A08

Pagina: 1
Acties:
  • 136 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

  • reno74
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 06-03 16:30
Het grote 16x brandgevecht: Nec 3500AG vs Pioneer A08

(lees ook de update onderaan dit bericht!!)

Het is inmiddels eind augustus 2004 en de eerste 16x dvd branders zijn op de markt verschenen. In vele forums zie je nu de vraag komen, welke moet ik kopen. Ik ga proberen middels enkele testen en verwijzingen naar andere testen hier een antwoord op te geven.

Ik zal eerst de kandidaten voorstellen: “NEC 3500AG”

[img][[url=http://www.gezelligavondje.nl/tweakers/nec3500ag.png[/img]

Media ondersteuning DVD+R9, DVD-ROM, DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW, DVD-Video, CD-ROM, CD-ROMXA, CD-Audio, CD Extra, CD Text, CD-IReady, CD-Bridge, Photo-CD, VideoCD, Hybrid CD


Brand methodes DAO (disc at once), SAO (session at once), TAO (track at once) with zero gap, variable or fixed packet, multisession

Standaard uitgeleverd met firmware versie 2.16
Deze versie heb ik ook meegenomen in de testen zonder riplock.
Sinds 28 augustus heeft onze Herrie een versie 2,17( Windows GUI Flasher ) uitgebracht. (rpc1 en zonder riplock)
Hieronder de link met info over media support:
http://club.cdfreaks.com/showthread.php?t=105995

De 2e kandidaat is de “Pioneer DVR 108D”

[img][[url=http://www.gezelligavondje.nl/tweakers/pioneer.png[/img]

Media ondersteuning • DVD-ROM (Single layer & Dual layers)
• DVD-RAM (Version 2 - 2.1 only)
• DVD-R (all types), DVD-RW, +R, +R DL, +RW
• CD-ROM Mode 1, CD-ROM XA Mode 2 (Form 1, Form 2)
• CD-Text, Photo-CD (Single or Multiple session),CD-DA, CD-Extra
• CD-R, CD-RW (Supports AM2)


Brand methodes Geen info op de site van pioneer

Deze apparaten kunnen dus beide branden op de hoogst mogelijke snelheid. Snellere branders zullen we waarschijnlijk niet gaan meemaken voor de DVD schijfjes (singel layer), want om een nog hogere snelheid te halen, zou de buitenste rand van de dvd nog verder over de 200 km/u moeten gaan en zouden de schijfjes kunnen exploderen.

Wat ook opvalt aan deze branders is dat ze niet langer voorzien zijn van een koptelefoonaansluiting en de eerste branders zijn die op 16x kunnen lezen, daar waar alle vorige branders niet verder kwamen dan 12x.

Aangezien er op dit moment nog geen media is dat voor 16x branden gecertificeerd is, zal ik eerst de lees snelheid gaan meten.

Gebruikte dvd spelers:
Pioneer DVR 108D met de originele firmware en NIL’s versie zonder riplock en rpc1
NEC 3500 AG met de originele firmware (2,16) en die van Herrie (versie 2,17 zonder riplock)
Lite-on LTD 166s met de originele firmware en de versie die door dangerous brothers is gepatched.

De media die ik ze heb laten lezen zijn de volgende
DVD-5 (de film vendetta)
DVD-9 (de film Cast away)
DVD-r (princo die al wat ouder is)
DVD+r (Platinum 8x ricohnr02)

De gebrande dvd’s bevatten dezelfde film.

[img][[url=http://www.gezelligavondje.nl/tweakers/test1.png[/img]

)*= was niet in staat de schijf te rippen.
Tijden en resultaten zijn behaald met dvd decrypter versie 3.5.0.0

Wat opvalt is dat de Nec brander niet in staat bleek om de al wat oudere princo dvd –r schijf te lezen, terwijl de Lite-on en de Pioneer hier totaal geen moeite mee hadden.
Uit de resultaten blijkt ook dat de Pioneer de sterkste is met –r media en de NEC bij +r. Dit is ook niet zo heel vreemd. Van oorsprong maakt Pioneer –r branders en is later +r gaan ondersteunen. Echter dit heeft nooit hun volle aandacht gekregen. Ook bij het patchen van de pioneer firmware wordt de aandacht aan –r besteed. Deze zorgt ervoor dat alle –r schijfjes op snelheden tussen de 6 en 16 zouden kunnen worden gebrand.
De NEC is precies het tegenovergestelde. De branders waren van oorsprong alleen +r branders, maar zijn later ook –r gaan ondersteunen. Echter –r is ook bij Herrie niet hetgeen hij de meeste aandacht aan besteed. Dit komt doordat de –r schijfjes in Nederland al snel 50 cent duurder zijn dan de +r schijfjes vanwege de heffing en omdat er geen Double Layer ondersteuning nog is voor –r.
Kijken we bij de DVD-5 schijfjes dan zien we bijna geen verschillen tussen de diverse drives. Bij DVD-9 daarentegen zijn er veel grotere verschillen te zien en hier zie je vooral winst bij de gepatchte versies. De Pioneer verslaat hierbij alle tegenstanders met behoorlijke verschillen.

Het branden met deze 16x dvd spelers:
Je zou nu een heleboel testen verwachten van dvd schijfjes, maar dat laat ik nog even niet zien. Wel ga ik het hebben over de media support. Af fabriek ondersteunen beide dvd branders nog relatief weinig media. Voordelige kwaliteitsmedia wordt nog niet altijd goed herkend. De populaire 8x Arita +r wordt door beide branders standaard op 4x toegelaten. Na het updaten van de firmware van de NEC kunnen deze schijfjes op maximaal 4x gebrand worden. De firmwareupdate bij de Pioneer bracht geen verschil. (mediacode Ritek03)
De 8x Platinum schijfjes (Ricohnr02) worden op de NEC brander standaard op 8x herkend. En 12x op de Pioneer. Na de firmware update branden ze beide deze schijfjes op 12x.
Binnenkort hoop ik hier een lijstje aan toe te voegen met welke media ze, op welke snelheid ondersteuen.

Voor dit moment trek ik nog geen echte conclusie, maar als voorlopige conclusie kan wel zeggen dat de fanatieke –r gebruiker beter af is met de Pioneer en de fanatieke +r gebruiker meer plezier van de NEC zal beleven en dit laatste zal mede komen door de geweldige inspanningen van Herrie.

Update: Nil's heeft een nieuwe update uitgebracht van de laaste firmware van Pioneer. Deze firmware zou je de mogelijkheid moeten geven, om ieder +r of -r schijfje op elke snelheid te kunnen branden. (resultaat blijft afhankelijk van de kwaliteit van de media natuurlijk) maar bij mij was het resultaat naar de firmware update dat de brander bleef zoeken naar de mediacode van de disk en dus niets meer deed. (gelukkig kunnen terugflashen naar versie 1.06)

Voor degene die deze nieuwe versie toch willen uitproberen:
nieuwste firmware van NIL's

En voor degene die zich afvragen waar onze grote held Hermanv alias Herrie mee bezig is geweest de laatste tijd.... Lees de release notes van de Pioneer 1.14 Nil's edition maar eens goed.

[ Voor 55% gewijzigd door reno74 op 04-10-2004 08:30 . Reden: Nieuwe firmwareupdate en update over Herrie ]

Athlon64 XP 3000+@2000Mhz, 1GB DDR400 , 160GB 8mb SATA , MSI k8t, ATI RADEON 9800pro, 17"tft philips, Lite-0n LTD166s Pioneer A08 en NEC 3500 , 3dmark2003 5754, 3d 2001 18777, Pc2: Athlon XP 1900+, 256 mb DDR, Geforce 3 TI 19"Flatron


Verwijderd

Mooie duidelijke topic start.

Ik ben sinds afgelopen weekend ook de beziter van een Pioneer A08 brander. En moet toegeven nog geen klachten, had hiervoor een NEC 2500 en had nog wel is last dat deze somige dvd moeilijk kon lezen maar met de Pioneer ging dit probleem loos.

  • Nilco
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 05-03 14:32
Als je van plan bent om alleen maar +r(w) te branden dan zijn de Benq 1610/1620 ook hele goede keuzes. Leveren op + media een schitterende brandkwaliteit.

  • reno74
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 06-03 16:30
MEGATRON schreef op 29 augustus 2004 @ 22:06:
Als je van plan bent om alleen maar +r(w) te branden dan zijn de Benq 1610/1620 ook hele goede keuzes. Leveren op + media een schitterende brandkwaliteit.
Dat geef ik toe, maar als je kijkt naar beschikbaarheid, prijs en (on)officiele firmware dan zou ik toch voor de Nec 3500AG gaan. Daar komt nog eens bij dat de NEC is 3 kleuren verkrijgbaar is en dat is met een moderne pc kast wel zo handig.

Athlon64 XP 3000+@2000Mhz, 1GB DDR400 , 160GB 8mb SATA , MSI k8t, ATI RADEON 9800pro, 17"tft philips, Lite-0n LTD166s Pioneer A08 en NEC 3500 , 3dmark2003 5754, 3d 2001 18777, Pc2: Athlon XP 1900+, 256 mb DDR, Geforce 3 TI 19"Flatron


  • Nilco
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 05-03 14:32
Reno74 schreef op 29 augustus 2004 @ 22:15:
[...]


Dat geef ik toe, maar als je kijkt naar beschikbaarheid, prijs en (on)officiele firmware dan zou ik toch voor de Nec 3500AG gaan. Daar komt nog eens bij dat de NEC is 3 kleuren verkrijgbaar is en dat is met een moderne pc kast wel zo handig.
Beschikbaarheid : via internet makkelijk te bestellen.
(on)officiele firmware : Onofficiele zijn riskant en benq komt nu geregeld met officiele firmwares uit.
3 kleuren : Ik kijk naar de kwaliteit van het product en niet naar ivoor/zwart/zilver.

Verwijderd

de officiele update van een 1600 naar 1620 is uit op www.benq.com

betekend dus ook 16x -R/+R
dus de 1600 is ook een heel goede alternatieve

owja: de benq is ook in 3 kleuren verkrijgbaar ;)

duss misschen de benq ook opnemen in de topic start

[ Voor 30% gewijzigd door Verwijderd op 29-08-2004 22:32 ]


  • boss1
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 07-07-2023
hoi ik heb nu ook nec 3500 en nu las ik dat je bij herrie een nieuwe patch had gevonden 2,17 die wil ik er ook opzetten maar ik kan op z,n site niks vinden kan je ff zeggen waar ik moet zoeken op z'n site het enigste wat ik ben tegen gekomen was voor de 2500 2510 en oudere drives
alvast bedankt _/-\o_ _/-\o_

  • reno74
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 06-03 16:30
boss1 schreef op 29 augustus 2004 @ 22:33:
hoi ik heb nu ook nec 3500 en nu las ik dat je bij herrie een nieuwe patch had gevonden 2,17 die wil ik er ook opzetten maar ik kan op z,n site niks vinden kan je ff zeggen waar ik moet zoeken op z'n site het enigste wat ik ben tegen gekomen was voor de 2500 2510 en oudere drives
alvast bedankt _/-\o_ _/-\o_
http://herrie.rpc1.org/downloads/3x00/3500/3500_217.rar
hier is de nieuwe firmware te downloaden

Athlon64 XP 3000+@2000Mhz, 1GB DDR400 , 160GB 8mb SATA , MSI k8t, ATI RADEON 9800pro, 17"tft philips, Lite-0n LTD166s Pioneer A08 en NEC 3500 , 3dmark2003 5754, 3d 2001 18777, Pc2: Athlon XP 1900+, 256 mb DDR, Geforce 3 TI 19"Flatron


  • Jimster
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 18:12
Goeie topicstart.. maak alleen ff een tabelletje vd resultaten, want het is niet te lezen zo.
Ik ga in ieder geval voor de Pioneer binnenkort.

  • reno74
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 06-03 16:30
Verwijderd schreef op 29 augustus 2004 @ 22:30:
de officiele update van een 1600 naar 1620 is uit op www.benq.com

betekend dus ook 16x -R/+R
dus de 1600 is ook een heel goede alternatieve

owja: de benq is ook in 3 kleuren verkrijgbaar ;)

duss misschen de benq ook opnemen in de topic start
Voor zover de pricewatch van tweakers is er slechts 1 kleur echt leverbaar....

Athlon64 XP 3000+@2000Mhz, 1GB DDR400 , 160GB 8mb SATA , MSI k8t, ATI RADEON 9800pro, 17"tft philips, Lite-0n LTD166s Pioneer A08 en NEC 3500 , 3dmark2003 5754, 3d 2001 18777, Pc2: Athlon XP 1900+, 256 mb DDR, Geforce 3 TI 19"Flatron


  • boss1
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 07-07-2023
thx ga gelijk ff flashen

  • reno74
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 06-03 16:30
Jimster schreef op 29 augustus 2004 @ 22:38:
Goeie topicstart.. maak alleen ff een tabelletje vd resultaten, want het is niet te lezen zo.
Ik ga in ieder geval voor de Pioneer binnenkort.
Ik had netjes in word een tabel gemaakt. maar daar is zoals je ziet weinig van over gebleven..

Ik zou niet weten hoe ik dit anders kan plaatsen.

Athlon64 XP 3000+@2000Mhz, 1GB DDR400 , 160GB 8mb SATA , MSI k8t, ATI RADEON 9800pro, 17"tft philips, Lite-0n LTD166s Pioneer A08 en NEC 3500 , 3dmark2003 5754, 3d 2001 18777, Pc2: Athlon XP 1900+, 256 mb DDR, Geforce 3 TI 19"Flatron


  • BvK P4
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 25-03-2017
Zou mooi zijn als de Benq 1600a er ook nog bij kon :) Verder dikke _/-\o_ voor de topicstarter dat hij hiermee is begonnen. Zelf wil ik zo langzamer hand ook wel eens een dvd brander aanschaffen..omdat m'n hardeschijf aan de nok toe vol is ;) En ik kan maar niet kiezen uit eerst de NEC en de Benq, maar daar komt de Pioneer ook nog bij 8)7 Voordeel van die NEC is dat ie DL op 4x kan branden ivm de Benq wat ik toch wel een groot voordeel vindt. Op hoeveel x brand die Pioneer DL's? Verder zou een tabel toch wel ideaal zijn..maar je kunt ook niet alles verwachten :P

laptopleasing.nl - complete IT-werkplekken


  • Nilco
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 05-03 14:32
Reno74 schreef op 29 augustus 2004 @ 22:43:
Ik zou niet weten hoe ik dit anders kan plaatsen.
In excel een schema maken vervolgens velden selecteren en met rechtermuis knop kopieren dan in adobe photoshop plakken en opslaan als png bestand en in je topic plakken.

Verwijderd

uhm bij de zaak waar ik hem had gehaald hadden ze hem ook in het zilver en zwart
was ergens in best

  • reno74
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 06-03 16:30
[ Door MEGATRON - Sunday 29 August 2004 22:50


quote:
Reno74 schreef op 29 augustus 2004 @ 22:43:
Ik zou niet weten hoe ik dit anders kan plaatsen.


In excel een schema maken vervolgens velden selecteren en met rechtermuis knop kopieren dan in adobe photoshop plakken en opslaan als png bestand en in je topic plakken. ]
Dit zal ik morgenochtend doen. Want het is inderdaad zo slecht tot niet te lezen..

[ Voor 53% gewijzigd door reno74 op 29-08-2004 22:55 ]

Athlon64 XP 3000+@2000Mhz, 1GB DDR400 , 160GB 8mb SATA , MSI k8t, ATI RADEON 9800pro, 17"tft philips, Lite-0n LTD166s Pioneer A08 en NEC 3500 , 3dmark2003 5754, 3d 2001 18777, Pc2: Athlon XP 1900+, 256 mb DDR, Geforce 3 TI 19"Flatron


  • Nilco
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 05-03 14:32
Hier even een shot van een 16x burn van de Benq 1620. Kijk even naar de brandtijd van 5:42 _/-\o_

Afbeeldingslocatie: http://home.tiscali.nl/megatron/pics/16x.png

  • BvK P4
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 25-03-2017
Heb al wat specs gevonden op de pioneer site.. Ziet er echt top uit! Maar wat is nou het verschil tussen deze 2:

- http://www.pioneer.nl/nl/...id=9015&taxonomy_id=43-92
- http://www.pioneer.nl/nl/...id=9013&taxonomy_id=43-92

Of is het verschil dat de ene bulk is en de andere retail?

zie nu ook dat de frontjes een beetje anders zijn, maar verdere verschillen nog?

edit: echt nice MEGATRON! Met wat voor media heb je dat gedaan? Platinum DVD+R misschien? Kun je ook wat zeggen over het aantal fouten ed?

[ Voor 16% gewijzigd door BvK P4 op 29-08-2004 23:05 ]

laptopleasing.nl - complete IT-werkplekken


  • Nilco
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 05-03 14:32
BvK P4 schreef op 29 augustus 2004 @ 23:02:
Heb al wat specs gevonden op de pioneer site.. Ziet er echt top uit! Maar wat is nou het verschil tussen deze 2:

- http://www.pioneer.nl/nl/...id=9015&taxonomy_id=43-92
- http://www.pioneer.nl/nl/...id=9013&taxonomy_id=43-92

Of is het verschil dat de ene bulk is en de andere retail?

zie nu ook dat de frontjes een beetje anders zijn, maar verdere verschillen nog?

edit: echt nice MEGATRON! Met wat voor media heb je dat gedaan? Platinum DVD+R misschien? Kun je ook wat zeggen over het aantal fouten ed?
De 1 is een kale bulk/oem-versie de andere is de retailversie.

Het was een Philips 16x +r schijf. Ik moest even een "backup" maken van een dvd-movie voor een vriend. Hij had deze schijf bij zich en bij het zien van die brandtijd moest ik er even een screenshot van maken. Schijf heeft ie gelijk megenomen dus kan niet meer testen maar volgens hem speelt ie perfect in diverse dvd-spelers.

[ Voor 21% gewijzigd door Nilco op 29-08-2004 23:28 ]


Verwijderd

MEGATRON schreef op 29 augustus 2004 @ 23:07:
[...]


De 1 is een kale bulk/oem-versie de andere is de retailversie.

Het was een Philips 16x +r schijf. Ik moest even een "backup" maken van een dvd-movie voor een vriend. Hij had deze schijf bij zich en bij het zien van die brandtijd moest ik er even een screenshot van maken. Schijf heeft ie gelijk megenomen dus kan niet meer testen maar volgens hem speelt ie perfect in diverse dvd-spelers.
ten eerste is het niet bulk en retailversie.

de eerste is een zwarte versie van de dvr-108, idd wel een bul/oem versie, maar de 2e is een XLA versie. die is stiller en heeft wat extra technieken aan boord. is dus beter dan de dvr-108 en dvr-108B

te tweede heb je een mooie tijd, maar hij is niet representatief. je heb je schijfje namelijk niet vol gebrand.
volgende keer 4.700.000.000 bytes, oftewel 4482 MB branden. (niet 4316 MB)

  • BvK P4
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 25-03-2017
Dan was het nog steeds wel binnen de 6 minuten geweest, wat ik zeer netjes vind :)

laptopleasing.nl - complete IT-werkplekken


  • Nilco
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 05-03 14:32
@BvK P4 : Das zeker niet mis een volle dvd binnen 6 minuten.


@wussy : Het was een dvd-film. Ik kan er ook niets aan doen dat die schijf dus niet helemaal vol zit. Ik zal de filmindustrie een brief schrijven met het verzoek om voortaan alle dvd tot aan de laatse bit te vullen zodat wij beter kunnen testen :+ 8)7

  • TeringJantje
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 09-03 16:40
Reno74 schreef op 29 augustus 2004 @ 21:46:
De populaire 8x Arita +r wordt door beide branders standaard op 4x toegelaten. Na het updaten van de firmware van de NEC kunnen deze schijfjes op maximaal 12x gebrand worden. De firmwareupdate bij de Pioneer bracht geen verschil. (mediacode Ritek03)
Ik heb die 8x arita met de mediacode Ritek03 ook, maar na mijn 3500 geflashed te hebben met de firmware van herrie pakt ie ze nog steeds maar op 4x max. Heb ik dan iets fout gedaan?

  • reno74
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 06-03 16:30
TeringJantje schreef op 30 augustus 2004 @ 17:00:
[...]


Ik heb die 8x arita met de mediacode Ritek03 ook, maar na mijn 3500 geflashed te hebben met de firmware van herrie pakt ie ze nog steeds maar op 4x max. Heb ik dan iets fout gedaan?
Is je firmware versie nu 2.17 ?

Athlon64 XP 3000+@2000Mhz, 1GB DDR400 , 160GB 8mb SATA , MSI k8t, ATI RADEON 9800pro, 17"tft philips, Lite-0n LTD166s Pioneer A08 en NEC 3500 , 3dmark2003 5754, 3d 2001 18777, Pc2: Athlon XP 1900+, 256 mb DDR, Geforce 3 TI 19"Flatron


  • TeringJantje
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 09-03 16:40
Yep, firmware versie 2.17

  • Lennieboy83
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 31-05-2024
Ik vind dit net zoals MEGATRON al zei een beetje raar topic, de Benq DL DW1620 zou er ook in opgenomen moeten worden, je doet net of er maar 2 van deze branders zijn verschenen, dat is niet zo ;) gelieve het topic aanpassen, want anders beschouw ik dit topic echt als nutteloos, iemand die graag een complete vergelijking wilt zien kan hier niet terecht B)

Verwijderd

Ja zou ook graag zien dat de Benq wordt opgenomen. Zit erg te twijfelen tussen de drie branders. Pioneer 107 beviel niet super, dus twijfel over 108. Nec2510, in tegenstelling tot de 2500 bevalt tot nu toe ook niet echt, dus om nou weer voor een NEC te gaan. Neig eerder naar de Benq.
Zijn maar 2 dingen, eigenlijk maar 1 die me interesseert: De brandkwaliteit.
Snelheid boeit me niet, 8x is voldoende, leeskwaliteit ook niet rip toch geen rentaldvd's.

[ Voor 11% gewijzigd door Verwijderd op 30-08-2004 23:43 ]


  • pelican
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

pelican

 

Pak dan aub ook meteen de Philips mee...
Philips DVD+RW Dual-Layer 16x2.4x12x, zwart, bulk (informatique.nl)
Die is ook al te leveren, en niet duur.

  • Lief Adje
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 23:12

Lief Adje

Love is in the air

Ik denk dat deze link genoeg zegt:

PIONEER DVR-108 vs NEC ND-3500AG

De NEC 3500 word door de Pioneer A08 afgemaakt.... (A08 = 108+retail)

Zie ook dit nieuws bericht:
nieuws: AnandTech test Pioneer DVR-108D brander
bij AnandTech zijn ze erg lovend over de Pioneer

[ Voor 28% gewijzigd door Lief Adje op 31-08-2004 10:31 ]

PV: 2550WP | 520WP | een mens lijdt t meest door het lijden dat hij vreest


  • reno74
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 06-03 16:30
Ik zal de Benq ook deze test gaan toevoegen, zodra ik deze ergens in de kleur zwart kan bestellen. (ondertussen is toch al meer dan 50% van de kasten niet meer beige). Dus als je jullie mij kunnen zeggen waar deze te bestellen is, zal ik dat direct doen.

Volgens enkele testen die ik heb gelezen, zou de philips op de techniek te zijn gebouwd als deze Benq.

Athlon64 XP 3000+@2000Mhz, 1GB DDR400 , 160GB 8mb SATA , MSI k8t, ATI RADEON 9800pro, 17"tft philips, Lite-0n LTD166s Pioneer A08 en NEC 3500 , 3dmark2003 5754, 3d 2001 18777, Pc2: Athlon XP 1900+, 256 mb DDR, Geforce 3 TI 19"Flatron


  • Nilco
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 05-03 14:32
Reno74 schreef op 31 augustus 2004 @ 18:36:
Volgens enkele testen die ik heb gelezen, zou de philips op de techniek te zijn gebouwd als deze Benq.
Of juist andersom. Philips en Benq hebben een Joint Venture. Volgens mij levert Philips de hardware aan Benq.

  • Hermanvh
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 26-02 16:38

Hermanvh

webOS fan, hacker, developer

TeringJantje schreef op 30 augustus 2004 @ 17:00:
[...]


Ik heb die 8x arita met de mediacode Ritek03 ook, maar na mijn 3500 geflashed te hebben met de firmware van herrie pakt ie ze nog steeds maar op 4x max. Heb ik dan iets fout gedaan?
Ik heb nog geen media snelheden gehacked ;) Ga ik binnenkort mee aan de slag ;)

webOS all the way!


  • drfruit
  • Registratie: Februari 2002
  • Niet online
Lief_Adje schreef op 31 augustus 2004 @ 10:27:
Ik denk dat deze link genoeg zegt:

PIONEER DVR-108 vs NEC ND-3500AG

De NEC 3500 word door de Pioneer A08 afgemaakt.... (A08 = 108+retail)
Ten eerste wordt de NEC niet afgemaakt, op sommige punten is hij slechter, op andere beter. En dat is zonder de firmware 2.17, waarmee hij op sommige media al veel sneller is.
Daarnaast zet ik vraagtekens bij de testen. Als je goede media hebt, zoals Platinum 8x +R, brandt de NEC die perfect op 12x speed. De getoonde leesgrafiekjes in de review vertonen bijna allemaal een dip, of nog erger. Ik heb in de topic over ervaringen met de NEC 3500 een aantal grafiekjes geplaatst van verschillende merken dvd's, die er allemaal perfect uitzien. Die leestesten heb ik op drie verschillende merken branders gedaan (NEC, Plextor en Philips) en de resultaten zagen er allemaal zo uit.
edit:
Uitzondering was een pakje namaak TYG02 van Bulkpaq, die gewoon slecht bleken te zijn

Ik vraag me af of de tester van DVD Recordable een brak exemplaar van de NEC heeft. Andere mogelijkheden: hij test vooral slechte media, of zijn teststation is niet goed.

[ Voor 5% gewijzigd door drfruit op 31-08-2004 19:47 ]


  • Nilco
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 05-03 14:32
Ik hoop wel dat de drives die in deze topic besproken en getest worden wel met officiele firmwares van de fabrikant getest worden en niet met gehackte firmwares (herrie hacks voor de NEC). Want als dat wel gebeurd kunnen we nu gewoon sluiten want dan krijg je dus een scheef beeld. Er zijn zat mensen die hen drive niet willen flashen met een hack van herrie, zij krijgen dan valse scans/gegevens voorgeschoteld en is ook niet fair tov de ander drives/merken.

edit:
typo

[ Voor 3% gewijzigd door Nilco op 01-09-2004 19:39 ]


  • reno74
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 06-03 16:30
MEGATRON schreef op 31 augustus 2004 @ 21:05:
Ik hoop wel dat de drives die in deze topic besproken en getest worden wel met officiele firmwares van de fabrikant getest worden en niet met gehackte firmwares (herrie hacks voor de NEC). Want als dat wel gebeurd kunnen we nu gewoon sluiten want dan krijg je dus een scheef beeld. Er zijn zat mensen die hen drive niet willen flashen met een hack van herrie, zij krijgen dan valse scans/gegevens voorgescholteld en is ook niet fair tov de ander drives/merken.
De testen die ik heb gedaan, heb ik gedaan met zowel de orginele firmware als de gehackte, zodat mensen voor zichzelf kunnen bepalen, wat voor hun de meest interresante optie is.

Als je in de grafiek kijkt, is ook de firmware versie benoemd.

Athlon64 XP 3000+@2000Mhz, 1GB DDR400 , 160GB 8mb SATA , MSI k8t, ATI RADEON 9800pro, 17"tft philips, Lite-0n LTD166s Pioneer A08 en NEC 3500 , 3dmark2003 5754, 3d 2001 18777, Pc2: Athlon XP 1900+, 256 mb DDR, Geforce 3 TI 19"Flatron


  • Nilco
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 05-03 14:32
Dat heb ik ook in je tabel gezien, maar ik blijf erbij dat als je een eerlijk vergelijk tussen de branders wilt hebben je ze met officiele firmwares moet testen. Maar dat is ieder zijn mening natuurlijk.

  • Titanicfanatic
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 01:07
Je zit op GoT hoor: wij tweaken dingen. En ik denk dat een ernstig hoog percentage van NEC DVD-fikkers na aanschaf als een speer met Herrie's firmware wordt geflasht.

Verwijderd

tja je kunt ook op verschillende plaatsen losse frontje krijgen in het zwart bijvoorbeeld gewoon van lite-on past ook dus dat je hem om de kleur er niet bij zet vind ik eerlijk gezegt toch wel heel erg stom :)

eigenlijk vind ik het topic nou maar een beetje waardeloos
gegevens bij een gehacte firmware. niet alle branders opgenomen.

[ Voor 24% gewijzigd door Verwijderd op 03-09-2004 00:05 ]


  • drfruit
  • Registratie: Februari 2002
  • Niet online
Verwijderd schreef op 02 september 2004 @ 18:03:
tja je kunt ook op verschillende plaatsen losse frontje krijgen in het zwart bijvoorbeeld gewoon van lite-on past ook dus dat je hem om de kleur er niet bij zet vind ik eerlijk gezegt toch wel heel erg stom :)

eigenlijk vind ik het topic nou maar een beetje waardeloos
gegevens bij een gehacte firmware. niet alle branders opgenomen.
Om van iemand die dit allemaal gratis doet nu te gaan verlangen dat hij een brander koopt die hij niet wil, omdat hij er met een frontje wel iets redelijk toonbaars van kan maken... vind ik wel wat ver gaan. De titel van dit topic geeft toch duidelijk aan wat het is? Doe anders zelf ook eens wat.

Verwijderd

tja maar het irriteert me gewoon dat hij net doet alsof er maar 2 branders zijn. maar ik bemoei me er nou verder niet meer mee :)
ik vind het waardeloos maarja ieder zijn mening

  • Nilco
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 05-03 14:32
Ik denk dat de meeste mensen de topic verkeerd begrijpen. Ik denk dat de topicstarter gewoon een vergelijk wil maken tussen de Nec en de Pioneer. We kunnen natuurlijk niet verwachten dat hij alle merken gaat kopen om te testen. Ik vind het al leuk dat hij dit doet.

Verwijderd

MEGATRON schreef op 03 september 2004 @ 15:54:
Ik denk dat de meeste mensen de topic verkeerd begrijpen. Ik denk dat de topicstarter gewoon een vergelijk wil maken tussen de Nec en de Pioneer. We kunnen natuurlijk niet verwachten dat hij alle merken gaat kopen om te testen. Ik vind het al leuk dat hij dit doet.
Ja en kunnen we het een beetje bepereken tot de Pioneer over de NECs zijn alle tientalle topics.

  • Nilco
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 05-03 14:32
Verwijderd schreef op 03 september 2004 @ 16:46:
[...]

Ja en kunnen we het een beetje bepereken tot de Pioneer over de NECs zijn alle tientalle topics.
Waarom? Topic gaat over de resultaten/verschillen tussen de NEC en de Pioneer. Als jij zo graag een topic wil over alleen de Pioneer open er dan 1.

Verwijderd

MEGATRON schreef op 03 september 2004 @ 17:38:
[...]


Waarom? Topic gaat over de resultaten/verschillen tussen de NEC en de Pioneer. Als jij zo graag een topic wil over alleen de Pioneer open er dan 1.
Heb ik al gedaan hoor, echter krijg ik weinig reacties ;).

  • Nilco
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 05-03 14:32
Verwijderd schreef op 03 september 2004 @ 19:43:
[...]

Heb ik al gedaan hoor, echter krijg ik weinig reacties ;).
Komt waarschijnlijk omdat de 108/A08 nog niet goed verkrijgbaar is.

Verwijderd

In hardeware.info staat een aardige test tussen verschillende 16x branders, tevens een mediatest. De Benq komt als beste uit de test wat brandkwaliteit betreft. Met imation schijfjes zelfs een 100% score wat voor het eerst is geloof ik. Ik ga nu voor de benq in ieder geval. Hoop dat dmv firmware straks DL op 4x gebrand kan worden, want dat is wel het enig minpuntje van de benq op dit moment.

[ Voor 8% gewijzigd door Verwijderd op 10-09-2004 09:44 ]


  • hjs
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online

hjs

oh ja, die hardware info wil ik ook nog ff kopen, had al begrepen van Koen dat de BENQ het goed zou doen ;) (zie commentaar bij aankondiging van deze uitgave)

  • Nilco
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 05-03 14:32
Verwijderd schreef op 10 september 2004 @ 09:38:
Met imation schijfjes zelfs een 100% score
Wat is de media-code van deze schijfjes?

Verwijderd

MEGATRON schreef op 10 september 2004 @ 22:25:
[...]


Wat is de media-code van deze schijfjes?
RicohJPN R02. Tevens kunnen deze schijfjes met de benq op 16x gebrand worden. De perfecte schijf dus.

PLatinum 8x van ddvd.info:
http://www.ddvd.info/cgi-...platpr8c50%26t%3Dtemartic

[ Voor 23% gewijzigd door Verwijderd op 11-09-2004 10:43 ]


  • Nilco
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 05-03 14:32
Verwijderd schreef op 11 september 2004 @ 10:34:
[...]


RicohJPN R02. Tevens kunnen deze schijfjes met de benq op 16x gebrand worden. De perfecte schijf dus.
Dat zijn inderdaad goede schijven. Maar bij mij branden ze niet sneller dan 12x.
Ik kies wel 16x in nero maar de WOPC in de drive (Benq1620) voorkomt 16x en gaat niet sneller dan 12x. Brandkwaliteit is wel erg goed op deze schijven in combinatie met Benq.

  • hjs
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online

hjs

link

heb net een dvd gebrand en wilde wel eens kijken hoe goed ie gebrand was, dus ff in mijn liteon dvd-reader gedaan en na een tijdje bovenstaand resultaat (klik op link).
Denk alleen dat het niet zoveel zegt, jitter doet hij niet testen :(

Heb nu de zelfde dvd in mijn benq en die test wel jitter, duurt alleen veel langer in de benq, de snelheid is daar 0.9x.
Oh jitter staat nu op gem. 9,5% met een max naar 11 en de score van de kwaliteit is 97%

Wat maken jullie hiervan, is dit een goed gebrande dvd of niet :?

[ Voor 3% gewijzigd door hjs op 11-09-2004 23:38 . Reden: plaatje veranderd in een link ]


  • Nilco
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 05-03 14:32
@hjs: die scan moet je vergeten omdat je met een dvd-rom hebt gescand. Ik heb dezelfde dvd-rom en krijg daar ook altijd slechte scans. Je moet echt met een brander scannen.

Verwijderd

hjs schreef op 11 september 2004 @ 23:37:
link

heb net een dvd gebrand en wilde wel eens kijken hoe goed ie gebrand was, dus ff in mijn liteon dvd-reader gedaan en na een tijdje bovenstaand resultaat (klik op link).
Denk alleen dat het niet zoveel zegt, jitter doet hij niet testen :(

Heb nu de zelfde dvd in mijn benq en die test wel jitter, duurt alleen veel langer in de benq, de snelheid is daar 0.9x.
Oh jitter staat nu op gem. 9,5% met een max naar 11 en de score van de kwaliteit is 97%

Wat maken jullie hiervan, is dit een goed gebrande dvd of niet :?
Nee niet echt. Pi fouten moet onder de 280 zijn. Zou nog maar een schijfje testen, mischien had je gewoon een slechte disc.

  • Nilco
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 05-03 14:32
Verwijderd schreef op 12 september 2004 @ 12:52:
[...]


Nee niet echt. Pi fouten moet onder de 280 zijn. Zou nog maar een schijfje testen, mischien had je gewoon een slechte disc.
Je ziet dat hij die scan met een dvd-rom heeft gedaan en die geven altijd een bagger scan. Ik weet zeker dat als hij de dvd scant met kprobe op een liteon brander dat die scan er dan heel goed uitziet.

  • hjs
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online

hjs

mhh, iemand een lite-on brander in de buurt ;)

maar houdt dit nu ook in dat als ik een dvd wil kopieren, dat ik hem beter met mijn brander kan inlezen dan met die dvd-speler?
of is dat weer een ander verhaal en maakt het niet zoveel uit?

[ Voor 68% gewijzigd door hjs op 12-09-2004 17:14 ]


  • Nilco
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 05-03 14:32
hjs schreef op 12 september 2004 @ 17:12:
mhh, iemand een lite-on brander in de buurt ;)

maar houdt dit nu ook in dat als ik een dvd wil kopieren, dat ik hem beter met mijn brander kan inlezen dan met die dvd-speler?
of is dat weer een ander verhaal en maakt het niet zoveel uit?
Ik heb ook die dvd-rom. Ik vind dat ie zo'n pokkeherrie maakt dat ik nu mijn brander ook als lezer gebruik. Ik weet wel dat een brander een veel betere errorcorrectie heeft als een dvd-rom waardoor er minder fouten in je image komen en dus ook minder fouten op je kopie.

  • hjs
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online

hjs

Okay, lezen we voortaan ook met de brander, in snelheid maakt het iig weinig uit, beide duurt toch even (minuutje meer of minder)

  • n00bs
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 25-02 18:27

n00bs

Het is weer Zomer!

Reno74 schreef op 01 september 2004 @ 18:19:
[...]


De testen die ik heb gedaan, heb ik gedaan met zowel de orginele firmware als de gehackte, zodat mensen voor zichzelf kunnen bepalen, wat voor hun de meest interresante optie is.

Als je in de grafiek kijkt, is ook de firmware versie benoemd.
Even een korte vraag, ik heb sinds kort de Lite On 1633s DVD fikker, en nu zijn die patches van Dangerous brothers volgens jouw tabel wel erg de moeite waard. Alleen ik heb met google een hoop afgezocht en ook op de site van Dangerous Brothers, maar nergens zie ik die patch :?

  • Nilco
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 05-03 14:32
In de tabel in openingspost staat een LTD-166, dat is een dvd-rom van liteon en geen 16x brander.

  • n00bs
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 25-02 18:27

n00bs

Het is weer Zomer!

Duidelijk beetje vaag om een Rom tegen fikker uit te zetten. Hoe dan ook heb ik al een mooie tool gevonden om je eigen firmware te patchen (omnipatcher), dus het is al niet langer nodig

  • hjs
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online

hjs

ik heb de hwi ook eindelijk gevonden, en die benq is volgens hun een superbrander, in de media-test is het de enigste brander welke bij iedere dvd+r een nero cd/dvds speed score heeft van hoog in de 90. gemiddeld 98.82.
De overige merken branders hadden allemaal moeite met Nashua, maar de benq haalde zelfs met die bagger dvd+r nog een score van 97,5.

In de test scoort overigens YUDEN000 T02 dvd's het beste, eens kijken waar dat goedkoop verkrijgbaar is ;) (plextor)

oh en de brander test wordt gewonnen door de NEC, omdat die goedkoper is(tenminste de advies prijs, in de winkel waar ik hem kocht was de benq 2 euro goedkoper dan de NEC ;) ) en omdat de NEC DL op 4x kan beschrijven.

[ Voor 21% gewijzigd door hjs op 16-09-2004 14:50 . Reden: winnaar toegevoegd. ]


  • Nilco
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 05-03 14:32
@hjs: die 4x-dl kan me gestolen worden. Ik vind de brandkwaliteit het belangrijkste. Ben zelf ook zeer blij met mijn benq1620 :Y)

  • hjs
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online

hjs

Brandkwalitiet is ook zonder meer het belangrijkste ;)
En dat book-type gedoe ben ik ook erg blij mee, kan nu gewoon op +r branden voor mijn dvd speler omdat hij dvd-rom wel snapt :P

Hebben meer dvd-branders die mogenlijkheid standaard?
(geloof dat het met de NEC en een herrie firmware wel kan?)

  • mowa
  • Registratie: Juli 2002
  • Niet online

mowa

u are what u is

Jongens die herrie site is volgens mij hartstikke down.
Vandaag de NEC 3500A gekocht. Daar wil ik graag die Herrie firmware in flashen.
Googlen levert alleen verwijzingen op naar de herrie site.
Weet iemand een mirror of kan de firmware ff mailen.

-----------------------


Heb op het media topic dus al wat gevonden. Er staat een mirror voor herrie's firmware 2.17. Voor degene die nog graag een Herrie firmware wil.
Tja...het kan dus zo vlak onder je neus staan

[ Voor 44% gewijzigd door mowa op 17-09-2004 08:29 ]

iRacing Profiel


Verwijderd

hjs schreef op 16 september 2004 @ 14:45:
ik heb de hwi ook eindelijk gevonden, en die benq is volgens hun een superbrander, in de media-test is het de enigste brander welke bij iedere dvd+r een nero cd/dvds speed score heeft van hoog in de 90. gemiddeld 98.82.
De overige merken branders hadden allemaal moeite met Nashua, maar de benq haalde zelfs met die bagger dvd+r nog een score van 97,5.

In de test scoort overigens YUDEN000 T02 dvd's het beste, eens kijken waar dat goedkoop verkrijgbaar is ;) (plextor)

oh en de brander test wordt gewonnen door de NEC, omdat die goedkoper is(tenminste de advies prijs, in de winkel waar ik hem kocht was de benq 2 euro goedkoper dan de NEC ;) ) en omdat de NEC DL op 4x kan beschrijven.
Ja die Yuden T02 schijfjes zoek ik ook. Opus, zwab, ddvd.info en nierle heeft ze niet. Deze schijfjes zou de benq op 16x moeten branden, weet iemand trouwens al hoe snel dit in de praktijk is met een dvd van ca 4.3GB. Op 8x doe je er 8 minuten over, Zou het op 16x onder de 5 minuten komen?

  • n00bs
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 25-02 18:27

n00bs

Het is weer Zomer!

Dat ligt er maar net aan of je onder de 5 minuten gaat komen. Afhankelijk van de media en de firmware. Bij LiteOn kan je bv ervoor zorgen dat die sneller op zijn hoogste brandsnelheid komt waardoor je avg. speed meer richting zijn max zal komen.

  • drfruit
  • Registratie: Februari 2002
  • Niet online
Verwijderd schreef op 17 september 2004 @ 10:07:
[...]


Ja die Yuden T02 schijfjes zoek ik ook. Opus, zwab, ddvd.info en nierle heeft ze niet. Deze schijfjes zou de benq op 16x moeten branden, weet iemand trouwens al hoe snel dit in de praktijk is met een dvd van ca 4.3GB. Op 8x doe je er 8 minuten over, Zou het op 16x onder de 5 minuten komen?
Hier hebben ze ze wel http://www.cdrwinkel.com/
Hm, volgens de commentaren zijn het geen T02 maar T01 schijfjes, maar toch beweert iemand ze met de NEC 3500 op 16x te kunnen branden. Eerst even controleren dus voor je er honderd gaat bestellen..
Er staan trouwens ook Fuji 8x +r's op dezelfde site met mc YUDEN000T02, blijkbaar ook van Tayo Yuden, en ruim de helft goedkoper.

[ Voor 27% gewijzigd door drfruit op 17-09-2004 20:20 ]


Verwijderd

drfruit schreef op 17 september 2004 @ 20:03:
[...]


Hier hebben ze ze wel http://www.cdrwinkel.com/
Hm, volgens de commentaren zijn het geen T02 maar T01 schijfjes, maar toch beweert iemand ze met de NEC 3500 op 16x te kunnen branden. Eerst even controleren dus voor je er honderd gaat bestellen..
Er staan trouwens ook Fuji 8x +r's op dezelfde site met mc YUDEN000T02, blijkbaar ook van Tayo Yuden, en ruim de helft goedkoper.
Ik ga die Fuji's proberen. Overigens heeft opusshop echte 16x schijfjes binnen van traxdata. Maar nog veels te duur. 5stuks voor 15 euro. DL zijn wel omlaag gegaan, traxdata al op 6.75.

  • hjs
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online

hjs

Bijna 15x op Platinum 8x :)
niet slecht toch?

  • drfruit
  • Registratie: Februari 2002
  • Niet online
Verwijderd schreef op 18 september 2004 @ 11:33:
[...]


Ik ga die Fuji's proberen. Overigens heeft opusshop echte 16x schijfjes binnen van traxdata. Maar nog veels te duur. 5stuks voor 15 euro. DL zijn wel omlaag gegaan, traxdata al op 6.75.
Heb die Fuji's binnen, en ze branden inderdaad op 16x met 2.17 firmware op de NEC 3500. De snelheid is echter vergelijkbaar met 12x branden, dus wat dat betreft kun je net zo goed de Platinum 8x +r nemen. Kwaliteit lijkt prima, alleen kan ik geen PI/PO test doen. Zie ook het topic over mediacompatibiliteit voor de NEC 3500.
edit:
Bij een tweede poging bleek de snelheid beter: 6 min 3 sec voor een 4,35 GB image.

[ Voor 10% gewijzigd door drfruit op 24-09-2004 13:52 ]


Verwijderd

pricewatch: BenQ DW1620A, 16x (Zwart)

wordt de benq dw1620 nou wel toegevoegd het was toch als voorwaarde dat hij zwart moest zijn

  • Martinus
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 09-03 21:44
vind dit nog interessanter
To be fair to Toshiba, NEC, Pioneer and half a dozen other manufacturers, we will hold off on that decision for a couple weeks while we finish the testing for our massive 16X DVDR roundup. We have a new review format to debut in the upcoming roundup, as well.

no comment


  • reno74
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 06-03 16:30
Verwijderd schreef op 30 september 2004 @ 19:03:
pricewatch: BenQ DW1620A, 16x (Zwart)

wordt de benq dw1620 nou wel toegevoegd het was toch als voorwaarde dat hij zwart moest zijn
Ik heb inmiddels de BenQ 1620 besteld (bij informatique) en zodra ik deze binnen heb, zal ik deze gaan toevoegen.

2 opmerkingen vooraf. De Benq komt in allerlei testen goed naar voren, maar aangepaste firmware heb ik nog niet kunnen vinden.
en verder ga ik niet de Lite-on aan deze testen toevoegen, omdat deze simpelweg in alle testen twijfelachtige, toch in ieder geval geen overtuigende resultaten laat zien.

Athlon64 XP 3000+@2000Mhz, 1GB DDR400 , 160GB 8mb SATA , MSI k8t, ATI RADEON 9800pro, 17"tft philips, Lite-0n LTD166s Pioneer A08 en NEC 3500 , 3dmark2003 5754, 3d 2001 18777, Pc2: Athlon XP 1900+, 256 mb DDR, Geforce 3 TI 19"Flatron


  • hjs
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online

hjs

Je hebt gewoon geen aangepast firmware nodig bij de benq ;)
Een waarschuwing, de laatste firmware geeft regelmatig problemen met nforce ide drivers.
gewoon ms ide drivers gebruiken !!

maar eh, deze gaan toevoegen, waaraan?

[ Voor 11% gewijzigd door hjs op 04-10-2004 10:38 . Reden: waaraan? ]


Verwijderd

van dat geval heb ik geen last met die nforce drivers het werkt hier perfect

  • Ruuddie
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 09-03 08:42
Heeft iemand hier ervaringen met de LITE-ON 16x sohw-1633S?
Ik twijfel namelijk tussen deze brander en de NEC 3500A(G). De NEC is 15 euro goedkoper, en nu vraag ik me af waarom hij zo veel goedkoper (zo'n 20%) is.
Is de Lite-On kwalitatief zo veel beter, of is de NEC gewoon een echte prijsvechter?

  • drfruit
  • Registratie: Februari 2002
  • Niet online
Ruuddie schreef op 31 oktober 2004 @ 14:11:
Heeft iemand hier ervaringen met de LITE-ON 16x sohw-1633S?
Ik twijfel namelijk tussen deze brander en de NEC 3500A(G). De NEC is 15 euro goedkoper, en nu vraag ik me af waarom hij zo veel goedkoper (zo'n 20%) is.
Is de Lite-On kwalitatief zo veel beter, of is de NEC gewoon een echte prijsvechter?
Het laatste. De NEC is echte topkwaliteit voor een prikje, die bovendien goed wordt ondersteund met o.m. gehackte nieuwe firmwares. Zie ook de diverse topics alhier.

  • Ruuddie
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 09-03 08:42
Ja, heb eens wat rondgekeken hier, maar ik zie maar weinig over die Lite-On, of ligt dat aan mij? Is dat omdat de concurrentie inmiddels zo veel beter is geworden?
Want ik weet nog van 'vroeger' dat de Lite-On cd branders alle merken verslagen, ook Plextor (hoewel dat vooral op prijsgebied was).

[ Voor 51% gewijzigd door Ruuddie op 31-10-2004 22:13 ]


  • jackoo1988
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 07-03 20:47
Ik ben eigenlijk ook een beetje verbaast. Ik heb zelf een verouderde Lite-On 811S, maar vind het een top brander. Ik vind het een beetje raar dat hier niemand een nieuwe serie lite-on heeft gekocht. Mijn volgende brander wordt waarschijnlijk gewoon weer een lite-on. Maar ik heb iig nergens problemen mee en fik bijna alleen maar Arita DVD+R 4x.

MvG, Jack©© 8)7

Corsair Carbide 500R White, LG-IPS 277L, Intel Core i7 2600K & Scythe Mugen 2, ASUS P67 Sabertooth , 8192MB DDR3 1600MhZ, Gainward GTX680 2GB, Samsung EVO 850 250GB SSD & 500, 750, 1000GB Samsung, Seasonic M12II EVO 750 Watt, Logitech G510s, Z2300


  • hjs
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online

hjs

niet alleen anand heeft een 16x brander round-up.
Tom heeft er ook een: http://www20.tomshardware.com/storage/20041102/index.html

Die van Anand is nog redelijk, wordt ook naar brandkwaliteit e.d. gekeken, die van Ome Tom is geheel waardeloos.
Een opmerking over die van Anand, volgens mij doet de Nec 3500 standaard geen bit-setting (wel na een hacked firmware update) dus de LG is de best brander.
En een opmerking over het BenQ bij anand, de reviewer snapt niet veel van OPC ;)

  • drfruit
  • Registratie: Februari 2002
  • Niet online
hjs schreef op 02 november 2004 @ 14:12:
niet alleen anand heeft een 16x brander round-up.
Tom heeft er ook een: http://www20.tomshardware.com/storage/20041102/index.html

Een opmerking over die van Anand, volgens mij doet de Nec 3500 standaard geen bit-setting (wel na een hacked firmware update) dus de LG is de best brander.
Waarom is het toch zo moeilijk om te accepteren dat de NEC 3500 een geweldige brander is (hij wint de meeste testen) en nog supervoordelig ook? Als je een beetje moderne dvd-speler hebt is bitsetting overbodig, maar als het per se moet, kun je met een dubbelklik op een Windowsproggie binnen een minuut aangepaste firmware installeren. Ben je gelijk van riplock en regiocode verlost en je hebt de nieuwste brandstrategieën. Het aardige van de NEC is juist dat er volop firmwares voor verschijnen, omdat hij zo populair is en door allerlei merken (TDK, HP) wordt gebruikt.

  • hjs
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online

hjs

Waar zeg ik dat de Nec geen geweldige brander is?

Anand verklaard hem als winnaar omdat hij bit-setting zou doen, wat ik betwijfel.
Tom kijkt alleen maar naar brand en rip snelheid, nou lekker belangrijk die 10 seconde sneller, ik heb toch echt liever een goed gebrande cd\dvd dan een snel gebrande ;)

en met mijn commentaar wil ik helemaal niet zeggen dat de nec slecht is.

  • drfruit
  • Registratie: Februari 2002
  • Niet online
Het feit dat de NEC snel is, wil niet zeggen dat hij niet perfect brandt. Dat doet hij namelijk wel. Met de Plextor 708a had ik (ook na twee keer omruilen) regelmatig foutjes, met de NEC nog nooit, afgezien van een doosje brakke namaak-TY's, en ik heb er al honderden dvd's mee gebrand en getest.
Pagina: 1