Verwijderd schreef op 19 augustus 2004 @ 13:15:
[...]
Verschuiving is al goed merkbaar: Kodak heeft al vestigingen gesloten...
Overigens blijkt dat er minder foto's afgedrukt worden, maar nog minder worden geprint. De prijs van papier en inkt tegenover de kwaliteit en houdbaarheid doet velen nog de voorkeur geven aan foto prints.
Ik zie dat bij mijzelf ook moet ik zeggen: ik heb niet eens een printer, laat zeer zelden een enkele foto afdrukken (en dan vaak door vaklab op 50x75cm bijvoorbeeld).
[...]
Fuji levert ook afdrukapparatuur aan fotowinkels. Veel 1-uurs-service winkels hebben hun apparatuur vervangen of gaan dat binnenkort doen.
Weet ik, mijn punt was echter dat Fuji geen printers voor thuisgebruik levert, daardoor zullen ze daar een stuk omzet missen.
[...]
Dream on! Reken voor een DSLR met fatsoenlijk objectief minstens 2x de prijs van de body en tel daarbij nog wat op voor accu's, geheugenkaartjes, flitser, statief, meer glas, meer geheugen en nog wat filters en extra glas, oh vergeet ik bijna nog wat meer glas.
Het is een startbedrag, niet zo kortzichtig

(Zie mijn sig

)
[...]
... geef je al snel enkele honderden to duizenden euro's meer per jaar uit.
Juistem, maar het is voor iedereen anders.

Er zijn mensen die misschien 1500 foto's in een jaar maken en dat al heel veel vinden, er zijn er ook die rustig 1000 foto's in een maand maken... Je moet ergens een beetje een grens trekken als je een voorbeeld geeft

[...]
En die dingen zijn bij niet-SLR's onbelangrijk??? Er is meer op de markt dan SLR's en fixed-focus een-knops-compact camera's!
Die dingen zijn bij een compact minder belangrijk omdat je DOF heel anders is, daardoor zullen dingen die niet direct in je focuspunt liggen toch makkelijker scherp zijn. Dat geld voor consumerdingetjes zoals een Digital mju, maar ook voor een oly C8080

Een (D)SLR is niet een "holy grail". Elke camera en elk type camera heeft voor- en nadelen en het is maar net wat bij jouw stijl, onderwerpen en portemonee past.
'k Heb al heel wat soorten camera's meegemaakt en zodra je je camera hebt leren kennen zijn er prima foto's mee te maken. Het is op dat moment de kwaliteit van de fotograaf die de meeste invloed heeft op de kwaliteit van de foto...
Een (D)SLR is voor de meeste mensen een onding, groot, zwaar, log, lenzen wisselen, grote tas mee, grote flitser erbij. Allemaal hardstikke onhandig, waarnaast de manier van werken een stuk anders is, je DOF anders is en timing ook heel anders wordt.
[
Voor 11% gewijzigd door
Floor-is op 19-08-2004 13:33
. Reden: ietsje ingekort ]