Ethernetkaarten zijn netwerkkaarten die bedoeld zijn voor het netwerktype ethernet.
Zo heb je ook Tokenring netwerk kaarten. Die zijn voor het netwerktype tokenring.
Je hebt niet speciaal een hub nodig om een netwerk te maken. Maar wil je meer dan 2 pc's gebruiken dan heb je wel een hub nodig.
Ethernet werkt met CSMA/CD Carrier Sense Multiple Acces Collision Detection.
Voor verdere info zou ik het net ff afzoeken. Of ziets als Networking Essentials kopen. Want de werking van Netwerken en Netwerkkaarten gaat te ver om hier ff uit te leggen. Daar komen dingen aan bod zoals TCP/IP IPX/SPX NETBeui. MAC. BOOTP DHCP. OSI lagen en nog meer van deze termen aan bod
There are 10 kinds of people in this world..... Those who know binary. And those who don't.
Token ring werken inderdaad in een ring (vandaar de naam) maar token ring netwerkren werken met MAU's Multistation Acces Units. Dit zijn zeg maar de hubs van token ring. Deze staan ook fysiek als een ster. maar het netwerk topologie werkt als een ring. Ethernet gebruikt hubs. dus fysiek is het een ster. Maar de topologie is een busnetwerk.
Zelf vind ik utp makkelijker dan Coax.
There are 10 kinds of people in this world..... Those who know binary. And those who don't.