[WinXP] Bootloader aanpassen om Linux te installeren.

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 69437

Topicstarter
Hallo, ik heb hier een vraag over bootloader.ini. Ik wil het even op voorhand weten, zodat ik niet mijn installatie van WinXP verpest. Ik heb dit namelijk al eerder voor elkaar gekregen en toen werkte de herstelconsole niet (hij wilde gewoon windows installeren).

Ik heb nu 2 partities op de hdd staan. Degene die in volgorde als eerst staat, is in Windows mijn E-schijf. De laatste is mijn C-schijf. Dit komt doordat mijn 1e partitie in een Extended partitie staat.

Mijn configuratie is als volgt:

- unallocated: 8mb
- extended - NTFS E: 3GB <-- Dit is de Windows-partitie
- NTFS C: 149GB <-- Hiervan boot de computer dus. Hier staat bootl.ini

Nu wil ik Linux installeren, met een dual-boot systeem. Daarvoor wil ik met Partition Magic de extended partitie converteren naar een primaire, omdat je maar 1 extended partitie kan hebben.
Daarna wil ik 75mb vrijmaken vóór alle partities, voor de bootloader van linux.
Dan wil ik nog mijn NTFS C: verkleinen, zodat er nog 2 linux-partities erachter kunnen (voor swap en ext3). Die komen dan in een extended partitie.

Probleempje is hierbij, hoe moet ik boot.ini veranderen, zodat hij nog steeds de windows-partitie aanspreekt. De partitie-nummering verandert namelijk nogal.

Mijn boot.ini:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

(edit was omdat ik per ongeluk op 'verstuur bericht' klikte.)

[ Voor 10% gewijzigd door Anoniem: 69437 op 09-07-2004 12:41 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 114727

Ik heb zelf SuSE 9.1 pro op DVD deze DVD is bootable dus gewoon met die DVD opstarten.

Alle gewoon standaard houden, als het standaard blijft gaat hij de partitie van windows met de helft inkorten. Alle data wordt naar het eerste gedeelte van de partitie weggeschreven dan maakt linux op de vrijgekomen zijn eigen bestandssysteem aan. Linux gaat zich installeren en is klaar voor gebruik.

Als je de pc hierna weer opstart krijg je eerst de bootloader van linux (GRUB).
Hier kun je uit linux of windows kiezen.

Alles werkt zo perfect, want ik vind voor het surfen en alles linux veel beter.