
Chronic Logic, de makers van Bridge Construction Set (het vroegere Bridge Builder), Pontifex I en II, Wordpiece en Triptych hebben sinds een tijdje een nieuwe telg de wereld in gestuurd, genaamd Gish.
Gish is een 2D platform spel. Op zich weinig bijzonders zou je zeggen, maar er zijn twee aspecten die dit spel doen uitsteken boven alles wat tot nu toe 2D en platform is.
Er wordt gebruik gemaakt van een zeer solide physics engine, die zich al bewezen heeft in alle voorgaande Chronic Logic produkties, op Wordpiece na. Ten tweede is het karakter waar je mee speelt geen gewone aktieheld, het is namelijk een 14 pond zware bal teer. Deze bal teer is boos omdat een duister figuur uit de onderwereld (het riool) zijn vriendin ontvoerd heeft. Aan Gish om zijn vriendin terug te halen.
Om dit voor elkaar te krijgen, heeft Gish, naast de gewone bewegingsmogelijkheden een paar bijzondere extra's: hij kan zich plakkerig maken, glibberig of zwaar. Tot slot kan hij ook nog springen. Met deze 4 mogelijkheden kan Gish langs muren en plafonds lopen, door krappe tunnels glijden, door muren breken, losgeslagen stenen wegduwen of oppakken, kettingen breken, vijanden verpletteren of zelfs oppakken en tegen een muur of in een afgrond smijten.
Dit is een platformgame in de beste traditie van onafhankelijke game ontwikkelaars: mooi vormgegeven, solide software en absoluut perfecte gameplay.
Bekijkt allen de gameplay trailer (20mb) en probeer de demo!
Screenshots:












