Toon posts:

[XP] chkdsk werkt niet.

Pagina: 1
Acties:
  • 133 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Verwijderd

Topicstarter
Geachte tweakers,

Nadat ik vorig week, plotseling tijdens het opstarten de melding kreeg dat er bestanden mistte in windows/system32/config/system/ had ik gebruik gemaakt van de herstel functie van de windows xp cdrom (deze erin gedaan, toen op r gedrukt, zag vervolgens niets, maar toen ik weer restarte kwam ik gewoon in window..:P)

Maar nu ziet ik met het vogende probleem. Als ik windows opstart gaat hij de hele tijd een chkdsk uitvoeren en zegt vervolgens (tijdens het opstarten, in het blauwe windows scherm): "kan volume ten behoeve van niet direct openen". Ik zou hier mee kunnen leven, maar hierdoor is het niet meer mogelijk om te defragmenteren. Immers hij zegt dan dat er nog een chkdsk /f open staat, die eerst moet worden uitgevoerd. Iemand een oplossing voor dit probleem?

Met vriendelijke groet,
schaap

Verwijderd

Ik zou ten eerste de reparatie van Windows eens correct uitvoeren.

  • Raku
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 23-09-2022

Raku

Mental Aid

Probeer eens chkdsk uit te voeren in windows zelf :) Dus start -> uitvoeren -> chkdsk /f

Misschien dat hij het dan wel doet?

En uiteraard de herstelfunctie goed gebruiken en niet halfgebakken zoals nu ;)

Raku


Verwijderd

Topicstarter
als ik het in uitvoeren doe, dan zegt hij dat het niet kan worden uitgevoerd omdat het volume al door een ander proces in besalg word genomen. Maar kan iemand mij misschien vertellen hoe men goed moet herstellen als men vanaaf de windows cdboot? want ik zie nooit "druk r in voor recorver console" of ik ben werkelijk schil.;)

  • Raku
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 23-09-2022

Raku

Mental Aid

Ook al geprobeerd in veilige modus? Als het goed is moet je dan alles kunnen doen , aangezien windows dan erg kaal word opgestart :)

Raku


  • Pearl
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 09:41
Missende config bestanden staan ook nog als reserve in je system volume information map in de submap snapshots, alleen de namen moeten aangepast worden, dus heb je weer zoiets.......

Misschien dat chkdsk onder deze sleutel in de reg op 1 staat , t.w. HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnceEx

Een specialist weet alles van niks en een generalist weet niks van alles.


  • Pandarrama
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 18-07-2025

Verwijderd

Topicstarter
okee ik heb alles hier geprobeerd de laatste paar uur, maar ben nog niet verder gekomen. Heb ook al chkdsk op een bootflop gezet, maar ten eerst is het een sata/ntfs drive en ten tweede kan chkdsk niet uit dso opstarten. Als ik naar uitvoeren ga en dan chkdsk /f invoer krijg ik de volgende melding:

"Het type bestandssysteem is NFTS.
Kan actieve station niet vergrendelen.

Kan chkdsk niet uitvoeren omdat het volume door een ander proces word gebruikt. Wilt u dat dit volume word gecontroleerd de volgende keer dat u de computer opstart (J/N)? "

Maar als ik het tijdens het opstarten doe krijg ik de zelfde foutmelding. Iemand enig idee?

  • sebasgrif
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 28-01 18:26
Staat er in je services (start -> uitvoeren -> services.msc) niet nog een chkdsk service? maybe kan deze killen en dan wel handmatig chkdisk runnen?

Verwijderd

Topicstarter
nee had ik ook al gekeken..:)
Pagina: 1