Belangrijk:
Ik post alleen oplossing voor geld terug.
Enige vorm van onrechtmatig kopieren ben ik persoonlijk tegen, en zal ik geen info over verstrekken
bron :
http://www.staiksterk.nl
Stap 1:
Voorbeelden van klachten:
het product werkt niet of niet goed
het product is beschadigd of heeft schoonheidsfouten
het product is niet compleet
het product werkt niet zoals is toegezegd door de verkoper
het product werkt niet zoals is beloofd in de reclame
de dienst is niet zoals beloofd
stap 2
Lijdt u (extra) schade doordat het product kapot is gegaan?
Schade
Als u aantoonbare schade lijdt door een gebrekkig product of door een gebrekkige installatie ervan, dan kunt u de verkoper of dienstverlener hiervoor aansprakelijk stellen. U moet wel zelf zorgen dat de schade niet erger wordt.
Extra Schade
De verkoper of dienstverlener is enkel aansprakelijk voor de schade die door hem veroorzaakt is. U moet de schade dus zelf zo veel mogelijk beperken.
Dit is denk ik niet van toepassing.
15 minuten extra GOTten is best leuk toch?
Stap 3
Bedenk welke oplossing u wilt voor het probleem
Voorbeelden van oplossingen:
Eerst kunt u kiezen voor:
reparatie van het product
vervanging van het product
nalevering van ontbrekende onderdelen
naleving van de afspraken
Daarna kunt u kiezen voor:
prijsvermindering
ontbinding van de overeenkomst
stap 4
Bent u van tevoren op de hoogte gebracht van bepaalde voorwaarden bij de koop?
Bezorgkosten mogen alleen in rekening worden gebracht als u daar van tevoren duidelijk over bent geïnformeerd. Bijvoorbeeld door de verkoper of door een informatiebord in de winkel. Een vermelding in de algemene voorwaarden alleen is niet genoeg.
Kosten voor een offerte mogen alleen in rekening worden gebracht als u daar van tevoren duidelijk over bent geïnformeerd.
Algemene voorwaarden gelden alleen als u ze van tevoren heeft gekregen, anders kunt u zeggen dat de voor u ongunstige bepalingen niet gelden.
Voorrijkosten mogen (bij reparatie) in rekening worden gebracht, omdat deze kosten gebruikelijk zijn.
Annuleringskosten mogen in rekening worden gebracht. U zit vast aan een eenmaal gesloten overeenkomst. Als u de overeenkomst wil annuleren, dan betaalt u een schadevergoeding voor onder andere de misgelopen winst van de verkoper.
Best belangrijk
- Vertel dat je een i-pod gekocht hebt,
(nu hoop ik dat je bij de freerecord gekocht hebt)
Wat mag u verwachten van het product?
Wat u mag verwachten van een product hangt af van de volgende zaken:
het soort product
de prijs
het soort winkel
de toezeggingen van de verkoper
de informatie in een folder van de fabrikant
Als er in de winkel een apparaat staat wat CD's omzet naar een MP3 speler, mag je verwachten dat de CD in de winkel die je koopt, omgezet wordt naar die MP3 speler
Tenzij de verkoper nadrukkelijk zegt dat
jou cd niet werkt op je i-pod
Zo, ik ga maar eens rechten studeren ...
[
Voor 15% gewijzigd door
weeraanmelden op 22-06-2004 23:05
]