Icey schreef op 17 juni 2004 @ 18:18:
Ik neem aan dat je wel een laptop zoekt met usb2.0, omdat je fatsoenlijk geluid wilt hebben zou je via usb2.0 een goede externe geluidskaart eraan willen hangen... De standaart laptop geluidskaartjes zijn niet leuk te gebruiken denk ik.
Windows NT zou ik niet doen, windows 2k wel, dit ivm de slechte ondersteuning/support/drivers die beschikbaar zijn voor winNT.
Weet trouwens niet wat de extra latency van usb is...
Ik neem aan dat de latency van USB bijna nihil is. Waarschijnlijk maximaal enkele uS ofzo. Maar je touchpad/tobo heeft dan ws ook last van dezelfde lag.
@TS
Voor 1100 euri kun je best een goede laptop kopen. Enkel een paar vraagjes:
Moet hij op netstroom of batterij?
Hoe groot moet je scherm zijn?
Dvd/netwerk nodig?
Als je aan batterijen vast zit zou ik meteen een centrino pakken. Een goedkope centrino met wat basic spul heb je al voor rond de 1000 euro afaik. Misschien kun je er dan een extra batterij inproppen waardoor je al gauw 5-6 uur onderweg bent met stroom. Deze laptops zijn vrijwel allemaal verkrijgbaar met widescreen , iets wat voor DJ-en niet onhandig is. Dvd / netwerk zit er allemaal bij-in. Maar zoals Icey boven mij al schreef is het best interessant om ook even naar de externe geluidskaarten te kijken via firewire/usb 2.0. Zeker als je echt super geluid wilt hebben. Bovenal moet het O/s stabiel zijn. Een vastloper heeft niemand wat aan.
Win2k3 valt direct af , aangezien die niet echt multimediamogelijkheden heeft. Windows Xp zou wel kunnen , maar misschien is het toch beter voor een beproefd o/s te gaan als windows 2k.
wibblemoo schreef op 17 juni 2004 @ 23:24:
FS heeft geen goed OS nodig, want FS IS een OS opzich. je boot ook of windows/linux of het FS systeem. ook een geluidskaart is niet nodig omdat de scratch amp dat al is.
Als je veel on the road ga, koop dan een degelijke laptop met een goede accu (mocht je ergens geen stroom hebben) en een grote hdd is altijd handig. en misschien is gewicht ook nog een factor om rekening mee te houden.
De ervaring met andere O/s-en op een laptop is toch behoorlijk slecht , als ik anderen erop mag geloven. Maar correct me if i'm wrong.
Voor gewicht en levensduur van je batterij zit je zowiezo goed met een centrino lijkt me. Hdd weet ik zo niet , maar tegen de tijd dat je 40 gb aan mp's meeneemt die je allemaal wil draaien
[
Voor 20% gewijzigd door
Raku op 18-06-2004 01:18
]