PackardBell ombouwen tot normale pc?

Pagina: 1
Acties:

  • Sequence
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 27-05-2024

Sequence

Online marketing

Topicstarter
hallo, ik wil voor iemand een pc upgraden. het gaat op dit moment op een PackardBell pc en ik wil hier het volgende van maken:

ASUS ASROCK K7S8X
AMD DURON 1600
256MB DDR333 PC2700

daarbij wil ik gebruik maken van de huidige kast met daarin een nieuwe voeding, verder blijven de HD en CDRW en randapparatuur hetzelfde.

gaat dit gewoon werken? of ga ik in de toekomst nog steeds problemen krijgen ivm noncompatibiliteit van PB-zooi? de hd gaat uiteraard eerst vrolijk ge-fdisk't worden :)

  • MRic3
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 09:04

MRic3

Of praat ik weer poep?

awel, gooi er nog 50 a 100 euro tegenaan en koop er een kast inc voeding bij
ben je meteen van dat lelijke PB logo af...
wat je nog meer nodig hebt sloop je uit de PB (alleen HD + CD)

p.s. het merk is asus of asrock, geen asus asrock
(ja ik weet het moeder dochter maar het is niet hetzelfde)

[ Voor 26% gewijzigd door MRic3 op 16-06-2004 23:01 . Reden: opmerking over asrock/asus ]

If the world didn't suck, we would all fall off!!!


Verwijderd

Heb zoiets dergelijks een jaar geleden bij een vriend gedaan en het kan, maar hij moest wel nieuw modem (56K) kopen omdat hij daar geen goede drivers voor kon vinden. Verder zat alle troep zoals usb, eth, onboard en die was kapot dus verder geen problemen. Alle IDE apparaten zijn niet afhankelijk van drivers of iets dergelijks dus dat is eigenlijk nooit een probleem. Succes ;)

  • DaRoot
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 16-05 21:41

DaRoot

Some say...

Mag geen probleem zijn. Packard Bell gebruikt ook OEM MSI mainboards.

Insured by MAFIA - You hit me, we hit you!!!


  • TERW_DAN
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

TERW_DAN

Met een hamer past alles.

Er zal geen non compatibiliteit zijn met een PB bak hoor.
Want alles wat in een PB zit is gewoon standaard spul.

Verwijderd

Advies: €35 uitgeven voor een budget kast, en voeding. Nieuw modem kopen (€16 ongeveer), want PB's AMR/CNR modems werken nooit op échte moederborden, en dat setje wat je hierboven beschreef. Packard bell gebruikt tegenwoordig, en vroeger ook, een behoorlijk afwijkende vorm van Mini-ATX. Tenzij je PB kast een ATX-compatible kast is, dan zal het wel gewoon gaan werken. Maar dan nog: íkzelf zou ALLES er voor over hebben om van zo'n oude kast af te komen, met zo'n lelijk logo'tje.

  • TERW_DAN
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

TERW_DAN

Met een hamer past alles.

Verwijderd schreef op 16 juni 2004 @ 23:11:
Advies: €35 uitgeven voor een budget kast, en voeding. Nieuw modem kopen (€16 ongeveer), want PB's AMR/CNR modems werken nooit op échte moederborden, en dat setje wat je hierboven beschreef. Packard bell gebruikt tegenwoordig, en vroeger ook, een behoorlijk afwijkende vorm van Mini-ATX. Tenzij je PB kast een ATX-compatible kast is, dan zal het wel gewoon gaan werken. Maar dan nog: íkzelf zou ALLES er voor over hebben om van zo'n oude kast af te komen, met zo'n lelijk logo'tje.
PB gebruikt gewoon flexATX en microATX planken die volledig gebouwd zijn naar de ATX standaard. Die dingen kun je in iedere kast vrotten (er zijn wel enkele non standaard planken, maar dan hebben we het over zeer oude systemen of de echte design bakken (de le Div@ bijvoorbeeld, de alles in 1 bak :P)

  • Sequence
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 27-05-2024

Sequence

Online marketing

Topicstarter
modem gaat er al uit want dat wordt toch niet gebruikt :) en de rest kan dus wel gewoon *D

en budget is krap, anders gingen we hier ook niet voor duron ;) dus gaat er ook geen nieuwe kast komen.. als het maar werkt maakt het niet uit hoe het eruit ziet..! :D

  • dreeke
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 31-10-2025

dreeke

outdated icon

ff opletten of er wel een "full size" ATX bord in die kast past (of is die AsRock ook een microATX?)

En even letten op de aansluiting van de ledjes en de powerknop etc. Soms is dat een groot blok in plaats van losse connectors, moet je weer met de soldeerbout gaan prutsen enzo. ;)

Ander voedinkje hangt van de kast af... meestal kan dat wel. Vaak gewoon FSP voedingen ATX standard.

Gewoon even goed de kast bekijken op die punten. Verder zal het overzetten van HDD/CD etc. geen probleem zijn.

Bij gebrek aan uw reclame staat hier mijn handtekening.


  • TERW_DAN
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

TERW_DAN

Met een hamer past alles.

Ook de voedingen zijn gewoon standaard ATX. maar vaak zijn ze precies goed voor het systeem dat er standaard inzit.
Dus als je daar ineens een veel dikker systeem inhangt kan het zijn dat de voeding niet meer voldoende is. Maar kijk eerst wat er in zit (veel systemen hebben al een goeie 300watt erin zitten)

  • dion_b
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 13:30

dion_b

Moderator Harde Waren

say Baah

Verwijderd schreef op 16 juni 2004 @ 23:11:
Advies: €35 uitgeven voor een budget kast, en voeding. Nieuw modem kopen (€16 ongeveer), want PB's AMR/CNR modems werken nooit op échte moederborden,
Bull. Het zijn volkomen standaard PCTel en Smartlink-based AMR kaarten van Aztech en Askey die via AC'97 werken. Het enige wat je hoeft te doen qua config is instellen of het primaire danwel secundaire AC'97 devices zijn (AC'97 werkt een beetje als IDE). Als je dat goed doet (AC'97 audio is altijd primair, dus moet de modem secundair, 'hardware' audio chips zijn niet AC'97, dus moet de modem primair) werkt het prima. Ik heb iig zonder problemen een Aztech AMR-2800 (uit een PB met Gigabyte GA-6WMM7 mobo) op een ECS K7VZA draaiend gekregen. Gewoon de Smartlink drivers erop en gaan met die banaan.
en dat setje wat je hierboven beschreef. Packard bell gebruikt tegenwoordig, en vroeger ook, een behoorlijk afwijkende vorm van Mini-ATX.
Wederom bull. (u)ATX=(u)ATX en PB houdt zich er sinds 1997 netjes aan (muv 'design' gevallen, die zijn meestal NLX). Daarvoor werd standaard LPX gebruikt- wat ook uitwisselbaar is, ik heb eens een Acer LPX mobo in een PB LPX kast gevrot.

Ik weet niet waar je deze 'waarheden' vandaan haalt, maar enige voet in de werkelijkheid kan ik niet ontdekken :/

Enige kanttekening is dat de meeste kasten idd uATX zijn, er past dus niet zo 1-2-3 een full-ATX in alles :o

Qua ATX geldt het volgende:
Milano (desktop/minitower): full ATX met 235W
Gemini (miditower met losse IDE breakout geval :o ): full ATX met 235W
Squarius I (minitower): uATX 200W
4x4 Facelift (desktop): uATX 200W
Guilliver I (miditower): full ATX met 235W
Squarius II (minitower): uATX met 200W
Spheris (minitower): uATX met 235W
Guilliver II (miditower): full ATX met 235W

Daarna weet ik het niet meer zo zeker, maar iig zijn de topmodellen (iXtreme) met full ATX kasten en minstens 250W voedingen uitgerust en de budgetmodellen (iConnect, iMedia) met uATX en 235W voedingen.

Toen ik op de PB helpdesk werkte hadden we allerlei hardwareproblemen- achteraf bekeken waarschijnlijk voor 2/3 veroorzaakt door de brakke condensatoren op de MSI moederborden die gebruikt werden (de 6191, 6309, 6323, 6340 en 6511 gelden ondertussen als notoire voorbeelden van planken waar dat misging), maar muv de hilarische 'iExplode' blunder hadden we bijna nooit problemen met voedingen, het zijn goede voor hun wattage :)
Tenzij je PB kast een ATX-compatible kast is, dan zal het wel gewoon gaan werken. Maar dan nog: íkzelf zou ALLES er voor over hebben om van zo'n oude kast af te komen, met zo'n lelijk logo'tje.
Geef maar hier dan, op de (afgrijselijke) Squarius I kast uit 1998 na zou ik ieder ATX kast van ze willen hebben- stevig, vrij licht en ideaal zolang je niet 10 IDE apparaten wil ofzo ;)

* dion_b heeft een oude 4x4 LPX kast, een Milano Minitower en had tot kort een Guilliver II - ik wil vooral een iXtreme kast als iemand er vanaf wil :P

Oslik blyat! Oslik!

Pagina: 1