Nee, er zit geen handmatige sluiter op.
Wel kan je de sluitertijd beinvloeden door de EV naar beneden bij te stellen. Dan wordt je foto wel wat te donker, uiteraard. Maar soms is een te donkere foto gewenster dan een bewogen foto.
De ISO naar boven bijstellen helpt ook.
Verder een truc die ik ook wel gebruik als ik heel rap een snellere sluitertijd nodig heb (geen tijd om de menus door te fietsen), is richten op de lucht, de ontspanknop half indrukken en dan richten op het object dat ik te grazen wil nemen. Uiteraard is de focus dan wel gericht op oneindig (de lucht), dus het object moet ook ver genoeg weg staan. Dit kan je evt. verhelpen door de focus vast te zetten op 0.5, 1, 3 of 7 meter (in het menu). Doordat je op de lucht richt, denkt de camera dat er licht genoeg is en kiest een behoorlijk rappe sluiter (en vaak ook een groot diafragma).
Het kan zijn dat de sluiter zo veel te snel is en je foto uiteindelijk bijna zwart wordt. In dat geval moet je eerst op een andere plek richten met wat minder lichtopbrengst.
Try it out!
https://photune.blogspot.com/